Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.09.2023 17:21

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā atklāj Subakūtās rehabilitācijas nodaļu 0

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā atklāj Subakūtās rehabilitācijas nodaļu
Skatīt video

Gadu pēc Insulta vienības atvēršanas Jēkabpils reģionālajā slimnīcā darbu ir uzsākusi jauna stacionāra nodaļa – Subakūtas rehabilitācijas nodaļa, kas ir Insulta vienības turpinājums. Tajā insulta pacientiem vienuviet tiek sniegti visi nepieciešamie rehabilitācijas pakalpojumi. Līdz šim tādas nodaļas Jēkabpilī nebija.

“Pašā sākumā pacients nokļūst vai nu Insulta vienībā, vai Neiroloģijas nodaļā,” stāsta interniste, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Sandra Seimane. “Tajā brīdī, kad šis pacients ir medicīniski stabils, viņš ir piemērots, lai uzsāktu savu turpmāko rehabilitāciju Subakūtā insulta nodaļā. Normāli šai rehabilitācijai būtu jābūt pirmā mēneša laikā kopš pacientam ir bijis insults, bet pacientus mēs drīkstam pieņemt Subakūtā nodaļā līdz pat pusgadam.”

Subakūtas rehabilitācijas nodaļā strādā multidisciplināra komanda – fizioterapeits, ergoterapeits, audiologopēds, fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsts, dietologs un internists, kā arī māsas un aprūpes personāls. Komandas mērķis ir uzlabot pacienta stāvokli pēc insulta radītajiem veselības traucējumiem un palīdzēt viņam atgūt vai uzlabot funkcionalitāti. Nepieciešamais stacionārā pavadītais laiks katram pacientam būs atšķirīgs, atkarībā no viņa stāvokļa, bet vienam pacientam tās varētu būt aptuveni divas nedēļas.

“Nodaļa ir plānota uz 15 gultām,” stāsta Sandra Seimane. “Šobrīd ir piecas gultas, un ir doma, ka tuvāko nedēļu laikā – līdz septembra beigām varētu būt vēl piecas gultas.”

Nodaļa tapusi laikā, kad ārstniecības iestādei ir smags finansiālais stāvoklis, bet slimnīcas valde uzsver, ka tas nebija dārgi, tādēļ viss paveikts pašu līdzekļiem.

“Mums stāvēja brīvas, neapgūtas vecās 1.terapijas telpas, kas ir izremontētas ar mūsu pašu spēkiem,” skaidro Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Kaspars Čanders. “Mūsu puiši ar minimāliem līdzekļiem šīs telpas ir atjaunojuši un pielāgojuši. Jā, protams, zināmas investīcijas ir nepieciešamas, tai skaitā mums jāpiepērk gultas, jāpiepērk skapīši, nepieciešams sīkais aprīkojums speciālistiem. To visu mēs iegādājāmies no slimnīcas līdzekļiem. Finansējums salīdzinoši nav tik liels – tie ir padsmit tūkstoši eiro, bet mēs redzam, ka atdeve būs ļoti laba.”

Savukārt speciālistu atalgojums tiks segts no valsts finansējuma. Jaunā nodaļa nodrošina valsts apmaksātus pakalpojumus.

“Tas ir ļoti liels ieguvums mūsu iedzīvotājiem veselības uzlabošanā,” saka Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags. “Nebūs tā, ka cilvēkam būs jāmēģina atrast vietu, kur varētu veikt tādu un tādu procedūru. Tagad viss būs vienkopus šajā nodaļā.”

Lai iestātos Subakūtas rehabilitācijas nodaļā, pacientam ir nepieciešams fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsta nosūtījums. Nodaļa atrodas slimnīcas Ambulatorās daļas telpās – 1. stāvā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->