Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 29.03.2023 20:34

Jēkabpils reģionālā slimnīca turpina meklēt risinājumus finanšu stāvokļa uzlabošanai 30

Jēkabpils reģionālā slimnīca turpina meklēt risinājumus finanšu stāvokļa uzlabošanai
Skatīt video

Jēkabpils reģionālā slimnīca izjūt finansējuma trūkumu, kas radies galvenokārt pacientu skaita samazinājuma un pakalpojumu un preču sadārdzinājuma dēļ. Ārstniecības iestādes vadība paredz, ka šis gads noslēgsies ar zaudējumiem aptuveni viena miljona eiro apmērā. No valsts puses tiek saņemts nepietiekams finansējums, kas nenosedz visus izdevumus un nekompensē preču un pakalpojumu cenu pieaugumu. Lai varētu izmaksāt darbiniekiem atalgojumu, tostarp par virsstundām, slimnīca jau paņēmusi kredītu no bankas 700 tūkstošu eiro apmērā. Tāpat ārstniecības iestāde veikusi citus pasākumus, lai ietaupītu līdzekļus.

“Ir daļēji samazināts darbinieku skaits saimnieciskajā dienestā,” stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Kaspars Čanders. “Izvērtējam, no kā mēs varam atteikties, samazinām slodzes un darbiniekus. Mēs pārskatām mediķu slodzes konkrēti katrā nodaļā, vai tik daudz māsu vajadzīgs, vai tik daudz sanitāru ir vajadzīgs. Protams, visi saimnieciskie izdevumi, ko varam pārskatīt. Lielākā daļa ir medikamenti. Skatāmies, kur mēs varam atteikties no dārgākām zālēm, aizstāt ar lētākām.”

Šobrīd no darba ir atbrīvoti aptuveni 20 darbinieki, bet tuvākajā laikā plānots, ka darbu varētu zaudēt vēl vairāki. Lai nodrošinātu pacientiem daudzpusīgāku veselības aprūpi, šobrīd Jēkabpils reģionālā slimnīca neplāno likvidēt nevienu ārstniecības pakalpojumu, bet meklēt citus risinājumus. Pašvaldības iespējas palīdzēt slimnīcai ir ļoti ierobežotas, savukārt Veselības ministrijā nedod cerības par lielāku finansējumu.

“Šobrīd mums nav iespējas palielināt finansējumu, šobrīd mums ir tāds budžets, kāds tas ir, bet tas nav samazināts,” skaidro veselības ministre Līga Meņģelsone. “Tas, kas, protams, ir mainījies kopš 2022. un 2021.gada, ir kovida piemaksas. Tās ir samazinājušās, jo valsts budžetā gan 2022., gan 2021.gadā no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem bija 500 miljoni eiro kovida ārstēšanai. Šobrīd šīs summas vairs nav, bet ir pamatbudžets, un pamatbudžeta summa ir tieši tāda pati, kāda tā ir bijusi Jēkabpils slimnīcai.”

Jēkabpils reģionālā slimnīca nav vienīgā, kas saskaras ar problēmām. Finansējuma trūkst arī citām ārstniecības iestādēm, tādēļ Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir uzdevis visām ministrijām savos budžetos pārskatīt izdevumus, lai meklētu papildu finansējumu veselības aprūpes nozarei. Tomēr Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība ir skeptiska šajā jautājumā.

“Ja kaut ko atradīs, iespējams, ka kaut ko pieliks, bet mēs neviens nezinām, kad un cik tas būs,” saka Kaspars Čanders.

Latvijas Slimnīcu biedrība jau informējusi, ka atlikušajiem deviņiem mēnešiem slimnīcām pietrūkst 78 miljonu eiro, lai nodrošinātu valsts apmaksātos pakalpojumus. Ja netiks saņemts papildu finansējums, septembrī slimnīcas būs spiestas pārtraukt valsts apmaksātu pacientu plānveida ārstēšanu un pacientiem būs pašiem jāsedz ārstēšanās izdevumi.

Sandra Paegļkalne

J
Jefiņš 31.03.2023 16:18
Kā ? Jau trīs dienas meklē, bet neko nav sameklējuši. Tad nav interese meklēt.
r
redzēju, kā vakar man garām aizgāja krūmi... 05.04.2023 15:24
Pacientus ar atkarībām
Pārstrādajot suņbarībā
Finanses tad uzlabosies
Darbojies, jel, ko tu knosies ?!
A
Astro 31.03.2023 15:09
Cerība mums nāks no Rīgas,
Palīgos būs divas Līgas,
Meņģelsone,Kļaviņa,
Lauku zāļu pļaviņa.
H
Haha 31.03.2023 11:13
Daudzās valstīs, tajā skaitā pat ļoti bagātās, turīgi cilvēki vai korporācijas uzskata par prestižu lietu finansiāli atbalstīt vai veidot fondus slimnīcās, skolās, tādējādi palīdzot valstij un tai sabiedrības daļai, kura ir ne tik turīga. Mums nez kāpēc to uzskata par kaut ko nepieļaujamu, bet nelielais bagāto slānis, kuri ne vienmēr savu bagātību ir godīgi nopelnījuši, labāk izmetīs naudu vējā, nekā iemūžinās savu uzvārdu kā filantrops...BKUS ar tādiem sponsoriem sadarbojas ļoti aktīvi, tāpēc ir dažādas programmas bērniem, Jēkabpilī cik zinu Rotari klubs nedaudz atbalsta...tas jau nav tikai filmās, ka veselu slimnīcas korpusu kāds bagātnieks finansē un nosauc savā vārdā.... Arī ar brīvprātīgo darbu ir pašvaki, diemžēl mēs vēl neesam izgājuši no pārejas perioda- kad bija piespiedu darbs kā sods, vai cilvēki tika izmantoti par vergiem, periodā, kad cilvēki labprāt palīdz otram, un brīvprātīgās aktivitātes var pat ierakstīt CV, u darba devējs to uzskatīs kā labu personības raksturojumu, ...
H
Hofmaāņ pasakas pret boloņas sistematisko debilizāciju 31.03.2023 13:10
visur var izdarīt elementāri- pamodināt mirušos un nodarbināt tautsaimniecībā, jūs, mazie Robespjēri ar lanceti, kā teiktu Balzaks...
p
par maz 08.04.2023 18:37
Bagātajiem ir sakari un viņi ir pirmajās rindās uz valsts apmaksātiem pakalpojumiem,varētu jau prasties un kvotas netērēt,jo līdzekļi atļauj maksas pakalpojumus
J
Jocīgie 31.03.2023 08:32
Cenas milzīgi augstas pakalpojumiem, pacientu vienmērīgi pilns, kur šie liek to naudu? 70% aizejot algās, kur vēl trakāk?
B
Bijušā 30.03.2023 21:20
Jau 10 gadus personālu samazina, it īpaši saimniecības daļā! Tas jau diagnoze!
N
Neķītrais masāžists 30.03.2023 19:11
Viss slimnīcā slikti ne jau tāpēc, ka padome slikti strādā, bet tāpēc, ka tāda vispār nav vajadzīga, un valdībā un tajā skaitā Veselības ministrijā strādā idioti. Kaut ko ārprātīgāku laikam nevarēja izdomāt, kā veselības aizsardzību ieskaitīt biznesā. Ko tad tas nozīmē? Tas norāda tikai uz to, ka mediķi tiek ieinteresēti nevis cilvēkus ārstēt un izārstēt, bet gan uzturēt tos visu laiku pacientu statusā - lai tik rij zāles, kas nepalīdz, un lai tik visu laiku maksātu par vizītēm, konsultācijām, procedūrām - lai tik nāk nauda! Paši dakteri nemaz tā strādāt negrib, viņiem ir svēta Asklēpija misija, bet sistēma tos spiež spļaut sev dvēselē un mīzt uz savas sirdsapziņas.
O
Observer 30.03.2023 20:55
Man arī nav saprotams, kāpēc te vispār ir iepīta pašvaldība? Kāpēc slimnīca nav pakļauta veselības ministrijai? Ko pašvaldības ļaudis, tipa visādi krapi vispār sajēdz no medicīnas?
D
Distihs 30.03.2023 18:56
Uz slimnīcu nāk klibi, līki,
Izdevumi būšot sīki.
J
Jefiņš 30.03.2023 16:45
Jāpievēršas iekšējām rezervēm, ko gan citu.
z
zinātājs 30.03.2023 15:55
Tikai tie vēl varbūt glābsies,
Kas pie Kariņa klāt rāpsies.
A
Astro 30.03.2023 11:52
Piekrītu Dārzniekāzim.Tikai viena piebilde - jāsāk ar valdes lielās algas samazināšanu!
D
Dārzniekāzis 30.03.2023 11:17
Ideja par slimnīcas vadoņu skaita samazināšanu ir ievērības vērta. Bet es vēlētos pievērst uzmanību arī tam, ka slimnīcā atrodas daudz tādu , kam medicīna acīm redzami vairs neko nespēj palīdzēt. Darba darīšanās ir bieži nācies pabūt slimnīcā un gadu no gada vēroju vienu un to pašu - slimnīcā atrodas daudz tādu pacientu, kuru īstā vieta būtu pansionāta piektajā stāvā. Ja šādiem absolūti bezcerīgiem gadījumiem nešķiestu līdzekļus, pa visu valsti kopā ietaupītos daudz naudas.
A
Aaaa 30.03.2023 16:21
Cinisms augstākajā pakāpē.
B
Beeee 30.03.2023 20:51
Aaaa rakstija: Cinisms augstākajā pakāpē.
Kad Tavam mazajam bērnam vajadzēs palīdzību, bet Tu to nevarēsi dabūt tāpēc, ka resursi jau iztērēti pieciem bezsamaņas deviņdesmit-gadniekiem, tad paskatīsimies, kas Tev būs ,,augstākajā pakāpē,, .
F
Fui 30.03.2023 22:00
Beeee rakstija: Kad Tavam mazajam bērnam vajadzēs palīdzību, bet Tu to nevarēsi dabūt tāpēc, ka resursi jau iztērēti pieciem bezsamaņas deviņdesmit-gadniekiem, tad paskatīsimies, kas Tev būs ,,augstākajā pakāpē,, .
Vecos āžus ragaviņās uz mežu vai kapu malu.
B
Beeee 31.03.2023 09:11
Fui rakstija: Vecos āžus ragaviņās uz mežu vai kapu malu.
Fui, nedzen nu šeit demagoģiju! Neviens neliek vest vecos ar ragaviņām uz mežu, bet gan novietot attiecīgā iestādē, atsāpināt un ļaut mierīgi aiziet, nevis vilkt garumā ,,dārzeņa,, eksistenci.
N
Neredzu jēgu 31.03.2023 11:17
Beeee rakstija: Fui, nedzen nu šeit demagoģiju! Neviens neliek vest vecos ar ragaviņām uz mežu, bet gan novietot attiecīgā iestādē, atsāpināt un ļaut mierīgi aiziet, nevis vilkt garumā ,,dārzeņa,, eksistenci.
Tajā iestādē viss būs bez maksas un tur veiks eitanāziju? Kāda atšķirība,vai vecie guļ vienā stāvā vai otrā,izmaksas tādas pašas. Vecie taču neaizņem bērnu nodaļu.
A
Aaaa 31.03.2023 12:34
Beeee rakstija: Fui, nedzen nu šeit demagoģiju! Neviens neliek vest vecos ar ragaviņām uz mežu, bet gan novietot attiecīgā iestādē, atsāpināt un ļaut mierīgi aiziet, nevis vilkt garumā ,,dārzeņa,, eksistenci.
Vecums daudzreiz ir nepatīkams,tas nāk ar slimībām,vientulību,tas atnāks arī tev jaunuli(e).
Tauta,kura nerūpējas un neciena savus vecvecākus,ir bez atmiņas,un tātad,arī bez nākotnes tā saka pāvests Franciska.
B
Beeee 31.03.2023 14:26
Aaaa rakstija: Vecums daudzreiz ir nepatīkams,tas nāk ar slimībām,vientulību,tas atnāks arī tev jaunuli(e). Tauta,kura nerūpējas un neciena savus vecvecākus,ir bez atmiņas,un tātad,arī bez nākotnes tā saka pāvests Franciska.
Paldies par komplimentu, man jau septiņdesmit! Bet, pieredzes mācīts, es aizvien vairāk aicinu nejaukt slimnīcu ar hospisu.
r
redzēju, kā vakar man garām aizgāja krūmi... 05.04.2023 15:26
Neredzu jēgu rakstija: Tajā iestādē viss būs bez maksas un tur veiks eitanāziju? Kāda atšķirība,vai vecie guļ vienā stāvā vai otrā,izmaksas tādas pašas. Vecie taču neaizņem bērnu nodaļu.
vecos vispār varētu sakraut vienu uz otra un uzmērīt nevis pēc skaita , bet steros...jā, tieši STEROS...sak cik jums te steru veceņu?- Mums, jā, kādi 4 būs gan, kamer vēl pūš, nolādetie...
V
Vietējais 30.03.2023 10:16
Varbūt bija jāsāk vai jāturpina tieši ar slimnīcas vadības optimizēšanu.Grūti laiki,lai paliek daži spējīgākie,nevis bars nespējnieku.Nedomāju,ka privātās ,pat lielās klīnikas vada tik daudzi.Cik naudas pakāsa Pauļuts ar savām izdarībām,cik miljoni izsviesti greizajos,pat noziedzīgajos vakcīnu iepirkumos.Zinātājs kautrīgi ieminas par aisardzības budžetu.Es nesaku,ka Ukrainai nevajag palīdzēt,bet tas jādara reālu iespēju robežās,nevis kā to dara vienotības darboņi,pilnīgi aizmirsdami par savu valsti,ka tik izrādīties savu saimnieku priekšā.Pat lielie politiķi saka,ka mafiozie iepirkumi AM jau ir gadiem ilga tradīcija.Jēkabpils,kamēr tur augšā kāds neieviesīs kārtību,šo problēmu diemžēl neatrisinās.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->