Jēkabpils pilsētas svētkos skatuve vien izmaksāja 25 tūkstošus eiro 22
Svētki nozīmē gan prieku un saviļņojumu, gan izmaksas. Vasara tuvojas izskaņai, un varam atskatīties uz Jēkabpils novadā notikušajām izklaidēm un to izmaksām. Jēkabpils novada pašvaldība vislielāko summu bija atvēlējusi Jēkabpils pilsētas svētkiem – 73,5 tūkstošus eiro.
Tomēr sākotnēji svētkus bija plānots sarīkot par 53 tūkstošiem eiro, bet nedēļu pirms svētkiem tika nolemts jubilejas svinību organizēšanai piešķirt vēl 22,5 tūkstošus eiro. Viens no pamatojumiem papildu budžeta piešķiršanai – tiek mainīta svētku norises vieta.
“Es uzskatu, ka slēgt līgumus bez finansējuma nedrīkst,” saka Jēkabpils novada domes deputāts Aivars Kraps. “Šis finansējums tika noņemts no atalgojuma fonda. Uz manu jautājumu, kādi izdevumi Krustpils Brīvdabas estrādē būs lielāki nekā Vecpilsētas laukumā – atbildes nebija.”
Viena trešā daļa no budžeta jeb 25 tūkstoši eiro tika iztērēta, lai nodrošinātu skatuvi, gaismas un skaņas sistēmas. Tāpat muzikālais noformējums vakara koncertā kopumā izmaksāja vairāk nekā 23 tūkstošus eiro.
Labvēlīgais tips – 10 285 eiro, grupa “OLAS” – 4 840 eiro, Shipsea – pieci ar pusi tūkstoši eiro, grupa “Cits kvartāls” – nedaudz virs diviem tūkstošiem eiro, savukārt DJ – 800 eiro. Tāpat tika nolīgts fotogrāfs un videogrāfs, kas kopumā izmaksāja tūkstoš eiro.
“Filmēšanu veica cilvēks, kurš strādā Jēkabpils novada pašvaldībā. Vai ir jāņem fotogrāfa pakalpojumi, ja mēs algojam ar ikmēneša samaksu savu pašvaldības fotogrāfu?” neizpratnē ir Aivars Kraps.
Plašu diskusiju izraisīja svētku uguņošana, jo ne visi iedzīvotāji to varēja redzēt. Šis prieks pašvaldībai izmaksāja vairāk nekā piecus tūkstošus eiro.
Jēkabpils pilsētā dzīvo vairāk nekā 21 tūkstotis iedzīvotāji. Sadalot svētku izmaksas uz cilvēku skaitu – tie ir trīs eiro un 38 centi.
Otri dārgākie svētki Jēkabpils novadā bija sarīkoti Viesītē – teju 40 tūkstoši eiro. Sadalot svētku izmaksas uz iedzīvotāju skaitu, katram cilvēkam atvēlēti vairāk nekā 26 eiro.
Savukārt Aknīstes pilsētas svētku "Vasaras dziesmu un deju raksti" sarīkošanai Jēkabpils novada pašvaldība iztērēja nedaudz virs 11 tūkstošiem eiro, katram iedzīvotājam atvēlot nedaudz vairāk nekā 12 eiro.
No ciemiem viskošākie un dārgākie svētki bija Salā. To organizēšanai budžetā tika atvēlēti gandrīz 18 tūkstoši eiro, iztērēti – nedaudz vairāk nekā 15 tūkstoši.
Citos pagastos, piemēram, Saukas pagasta svētkos Lonē iztērēts viens ar pusi tūkstotis, Rites pagasta svētkos – 2 392 eiro. Rubenē iztērēts tūkstotis eiro mazāk nekā plānots – svētki izmaksāja 3692 eiro, Gārsenes pagasta svētki "Rakstu raksti kaimiņos" – trīs ar pusi tūkstoši, bet Elkšņos pagasta svētkiem iztērēti vien 930 eiro.
Izskanējis arī jautājums, kādēļ pagasta svētki netiek rīkoti visos ciemos, bet tikai piecos.
“Centos aptaujāt attiecīgos cilvēkus, pēc kāda principa šie pasākumi notiek,” saka Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers. “ Galvenais secinājums – ilgstošas tradīcijas.”
Tāpat diskutēts par savādāku konceptu šādām svinībām.
“Ir bijušas budžeta komisijā diskusijas starp deputātiem, varbūt rīkot vienus lielus svētkus visam novadam. Lielākā daļa šai idejai ir pret,” teic Aivars Kraps.
Svētku izmaksas vienmēr izraisa daudz diskusiju, bet jāatceras, ka svētki ir par kopā būšanu, prieka mirkļiem un atmiņām, kas paliek vēl ilgi pēc tam. Kaut arī nākotnē varētu tikt apsvērti dažādi formāti un pieejas, svarīgākais ir saglabāt to īpašo noskaņu, kas padara katrus svētkus tik gaidītus un īpašus visiem novada iedzīvotājiem.
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņu sižeta “Jēkabpils pilsētas svētkos skatuve vien izmaksāja 25 tūkstošus eiro” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.
#SIF_MAF2024
Komentāri 22
Visi Reģistrētie (3) Anonīmie (19)Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Var jaut likt kā citās apkārtējās pašvaldībās 10 eiro ieeju- vai tad būsiet apmierināti? Vai arī tad visi būs zagļi?
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Protams, atbildi tam var rast deputātu atbildības un pārziņas sadalījumā, jo mums ir priekšsēdētāja vietnieks, kurš ir pret Jēkabpils pilsētu, jo nejūtas tai piederīgs. Protams, Viesītes un Aknīstes iedzīvotājus ir jālobē, jo nākošgad pašvaldību vēlēšanas, iedzīvotāju uzticība un labvēlība ir jāuzpērk, vai ne :) ?
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Tāpat arī uz Ziemassvētkiem tērē desmitiem tūkstoši,lai izgaismotu pilsētu,labāk iegādāties savu apgaismojumu,nevis katru gadu kādam maksāt un īrēt.Es saprotu,ka tas ir bizness starp savējiem,bet nu cik var ap.st cilvēkus.
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
NU NESVĒTĪS ZAGĻU ZEMI!
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->