Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.08.2023 16:59

Jēkabpils pilsētas svētkos aktivitātes dažādām gaumēm 0

Jēkabpils pilsētas svētkos aktivitātes dažādām gaumēm
Skatīt video

Jēkabpils pilsētas svētku rītā sportiska dzīvesveida piekritēji devās holi krāsu skrējienā. Tas veda no Vecpilsētas laukuma pa Brīvības un Viestura ielu uz Daugavas aizsargdambi. Skrējiena laikā dalībniekiem tika mestas virsū spilgtās holi krāsas, kas sastāv no dabīgām izejvielām un nav kaitīgas veselībai. Interesantā sporta aktivitāte Jēkabpilī norisinājās otro reizi – pirmo reizi holi krāsas priecēja Jēkabpils pilsētas svētku dalībniekus pagājušajā gadā.

Neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa ir amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Piedāvājumā bija gan vēja zvani, gan dažādi citi amatnieku darinājumi, piemēram, servēšanas trauki un paplātes, koka karotes un citi koka darinājumi, rotaslietas un daudzas citas preces.

“Ļoti forši, viss patīk,” saka tirdziņa apmeklētāja Veronika. “Meita ir laimīga. Sākumā no rīta piecēlās un teica, ka negrib nākt, bet tagad ir sajūsmā. Gredzenu nopirkām, tad jau vispār forša diena.”

“Tirdziņā atradām to, kas interesē,” stāsta apmeklētājs Ervīns. “Protams, vēl tiek apsvērtas iespējas, vai mēs iegādāsimies. Es nebiju ilgi bijis pilsētas svētkos Jēkabpilī. Ļoti plašs klāsts tirdziņā, ļoti daudz tirgotāju, rinda ļoti liela. Aplūkot daudz ko var.”

Pirmo reizi Jēkabpils pilsētas svētkos norisinājās akcija “Uzņēmumu dižošanās”. Vairāki uzņēmēji izmantoja iespēju prezentēt savus pakalpojumus, bet vislielākā interese bija par zoopreču veikala un veterinārās aptiekas “Animu” piedāvājumu.

“Mēs ar prieku piedalāmies visos pilsētas svētkos, kur mūs gaida un aicina, jo tā ir lieliska iespēja iepazīt vietējos iedzīvotājus, uzrunāt viņus, lai nāk kopā ar saviem dzīvniekiem,” stāsta “Animu” mazumtirdzniecības tīkla vadītāja Daiga Grāvīte. “Mums viņiem ir sarūpēts atvēsinošais stūrītis, mēs dzīvniekus padzirdam, pacienājam ar kārumiem, pastāstām saimniekiem par veselīgu barošanu. Katram ir iespēja parunāt ar mūsu vetārsti un uzzināt sev nepieciešamos jaunumus.”

Interesenti varēja aplūkot motokluba “Brīvības Gari” transportlīdzekļus. Klubā ir aptuveni 20 entuziasti, kurus interesē motocikli un kas popularizē motobraukšanu sabiedrībā.

“Šorīt “Brīvības Gari” pamodināja pilsētu, mēs braucām pa mikrorajoniem, visus aicinājām svinēt svētkus kopā,” stāsta “Brīvības Gari” pārstāvis Roberts. “Šobrīd esam uz Viestura ielas un ļaujam apmeklētājiem pafotografēties, parunāties ar mums.”

Vecpilsētas laukumā dienas gaitā izskanēja vairāki koncerti. Apmeklētājus priecēja gan mūsdienu mākslas kolektīvi ar programmu “Iedvesma mūsdienu ritmos”, gan Jāņa Stībeļa koncerts, gan Jēkabpils novada amatiermākslas kolektīvi ar programmu “Dižtirgus lustes”.

Kena parks svētku laikā bija kļuvis par bērnu paradīzi. Mazie pasākuma apmeklētāji kopā ar ģimenēm varēja spēlēt dažādas āra spēles, kurās bija jāparāda veiklība un precizitāte, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās. Daudzus priecēja putu mākslinieks. Interesentiem bija iespēja aplūkot zemessargu tehniku un ekipējumu. Tāpat bija pieejamas dažādas citas aktivitātes.

“Es izspēlēju visādas spēles ar māsīcu, biju piepūšamajās atrakcijās, kaut ko tirdziņā nopirkām. Diena būs labi pavadīta. Svētki patīk,” saka Kena parka apmeklētājs Olafs.

Velotrasē pulcējās ekstrēmo sporta veidu cienītāji, kuriem bija iespēja gan pabraukāties, gan uzdot sev interesējošos jautājumus speciālistiem no ekstrēmo un alternatīvo sporta veidu centra “The Spot”.

“Mums ir skrituļslidotāji, mums ir skeitbordisti, mums ir BMX braucēji un skūteru braucēji,” stāsta centra “The Spot” vadītājs Einārs Lansmanis. “Šodien mēs esam atbraukuši pastāstīt par drošību, parādīt apmācības, parādīt arī nelielu šovu. Dienas izskaņā būs arī nelielas sacensības vietējiem jauniešiem.”

Viens no gaidītākajiem pasākumiem bija retro automašīnu parādes brauciens pa pilsētas ielām. Rīgas Motormuzeja un Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotais starptautiskais seno spēkratu salidojums “Rīga Retro” deva iespēju svētku apmeklētājiem aplūkot dažādus spēkratus, no kuriem senākie ir pagājušā gadsimta sākuma un 30.-40.gadu transportlīdzekļi.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->