Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 23.02.2024 19:00

Jēkabpils novads tiesājas ar Zasas aptiekas īpašnieku 0

Jēkabpils novads tiesājas ar Zasas aptiekas īpašnieku
Skatīt video

Pirms vairāk nekā gada Zasas iedzīvotāji pauda prieku par to, ka vietējā aptieka atsākusi darbu, jo kādu laiku tā nestrādāja – no darba bija aizgājusi līdzšinējā farmaceite. Toreiz aptieka bija pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ vietvara meklēja un atrada jaunu darbinieci, kura nodrošināja aptiekas darbu vismaz reizi nedēļā. Tomēr iedzīvotāju prieks bija īss – drīz vien iestādes durvis klientiem atkal tika aizslēgtas. Arī šoreiz iemesls – farmaceita trūkums. Kad pirms aptuveni gada Jēkabpils novada pašvaldība izsolē pārdeva Zasas aptieku vienīgajam pretendentam – SIA “ForteMed”, no uzņēmuma tika sagaidīts aptiekas nepārtraukts darbs. Tomēr iestāde darbu tā arī neuzsāka. Nu jau vairāk nekā gadu Zasas iedzīvotājiem jāmēro vairāk nekā 30 kilometru garš ceļš uz Jēkabpili, lai saņemtu farmaceitiskos pakalpojumus.

“Caur pazīstamiem ir jāpasūta mašīna, lai aizbrauktu uz pilsētu. Slikti,” saka Zasas iedzīvotājs Pēteris.

“Man nav sarežģījumu, jo diezgan bieži man vai vīram sanāk braukt uz Jēkabpili, līdz ar to mums nav sarežģījumu, bet tiem cilvēkiem, kuriem nav tādas iespējas, noteikti tas ir ļoti no svara. Būtu ļoti labi, ja vismaz pāris reizes nedēļā šeit aptieka strādātu,” saka Zasas iedzīvotāja Ieva.

Zasas aptieka nestrādā kopš 2023.gada janvāra. Vietvara vairākkārt aicināja uzņēmuma pārstāvjus nodrošināt farmaceitiskos pakalpojumus, bet bez rezultātiem.

“Pašvaldība vairākkārtīgi viņu brīdināja, jo aptiekas pakalpojumi Zasā netika sniegti, un pašvaldība izmantoja pārdošanas līguma doto iespēju – nolēma lauzt līgumu ar šo Zasas aptiekas ieguvēju,” skaidro Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers. “Šobrīd ir notikusi dažāda sarakste starp abām iesaistītajām pusēm. No pretējās puses ir solījumi – atsāksim, meklējam darbinieku, darbinieks strādās, bet diemžēl šie solījumi vairāk nekā pusgada laikā nav izpildīti. Pašvaldība iesniegusi prasību tiesā, jo viņi nepamet telpas un nepārreģistrē juridisko adresi. Tās ir pašvaldības telpas.”

Vienpusēji laužot nomas līgumu par pašvaldības telpu nomu, vietvara bija noteikusi, ka uzņēmumam SIA “Zasas aptieka” līdz 2023.gada 31.oktobrim jāatbrīvo telpas, tomēr tas joprojām nav izdarīts. Tādēļ pašvaldība iesniegusi prasības pieteikumu tiesā par SIA “Zasas aptieka” izlikšanu no nedzīvojamām telpām, un šobrīd norit tiesvedības process.

“Jēkabpils novada pašvaldība lauza šo līgumu, bet mēs lēmumu apstrīdējām tiesā, jo uzskatām, ka tas ir pretlikumīgs,” saka SIA “Zasas aptieka” prokūrists Vjačeslavs Dubovskis. “Domes lēmumā teikts, ka līgums lauzts tādēļ, ka mums ir nesamaksāts rēķins, bet rēķins ir samaksāts.”

Domes lēmumā par nomas līguma laušanu tiešām pieminēts telpu nomas maksas parāds, tomēr šajā pašā lēmumā bija uzsvērts arī nomas līguma punkts par telpu lietošanas mērķi – farmaceitiskās darbības nodrošināšana, kas ilgstoši nav veikta. Arī šobrīd vietvarā uzsver, ka tas arī ir nomas līguma laušanas iemesls un ka pašvaldība izmantojusi nomas līguma pielīgtās tiesības noteiktajos gadījumos vienpusēji izbeigt nomas līgumu.

Turpretī uzņēmumā pauž viedokli, ka pašvaldība nav pietiekami sadarbojusies, un skaidro, ka ieguldīts liels darbs sertificēta farmaceita meklēšanā, bet līdz šim tas nav izdevies.

“Bija pieteikušās dažādas personas, kuras bija piekritušas strādāt, bet pēc kaut kādiem nezināmiem apstākļiem, sarunājoties ar kaut kādām nezināmām personām, strauji atteicās to darīt. Mums nav zināms, kas tur ir par pamatojumu, bet, protams, joprojām ir cerība atjaunot aptiekas darbību,” skaidro SIA “Zasas aptieka” prokūrists Vjačeslavs Dubovskis. “Mēs samaksājām naudu par šo kapitālsabiedrību, un mums negribas to naudu pazaudēt. Tā ir diezgan liela nauda – praktiski 12 tūkstoši eiro. Kopā ar jau veiktām nelielām investīcijām tie ir virs 12 tūkstošiem eiro, plus parādi – 13 tūkstoši eiro. Kopumā 25 tūkstoši mīnusā. Protams, mēs ļoti meklējam to cilvēku, bet situācija ar farmaceitiem ir tāda, kāda ir.”

Vjačeslavs Dubovskis piebilst, ka kapitālsabiedrība jau iegādes brīdī bijusi ar parādu un ka SIA “ForteMed” lēmumu nopirkt aptieku pieņēma, lai palīdzētu Zasas iedzīvotājiem.

Kamēr starp pašvaldību un uzņēmumu rit tiesvedība, Zasas iedzīvotājiem jāsamierinās ar situāciju, un nav zināms, kad vietējie iedzīvotāji atkal varēs iegādāties medikamentus tuvāk dzīvesvietai.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->