Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.12.2022 17:48

Jēkabpils novads – konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” finālistu vidū 6

Jēkabpils novads – konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” finālistu vidū

Apkopoti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” pēdējās kārtas rezultāti ar katrā plānošanas reģionā visaugstāk novērtētajām pašvaldībām, kas atzītas kā ģimenēm draudzīgākās.

Konkursa trešajā kārtā, ņemot vērā pašvaldību sniegtos datus, iedzīvotāju balsojumu, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtos datus par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam, tālāk no katra plānošanas reģiona izvirzītas divas vai trīs pašvaldības atkarībā no iegūto punktu skaita:

  • Zemgales plānošanas reģionā: Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība un Jēkabpils novada pašvaldība;
  • Kurzemes plānošanas reģionā: Saldus novada pašvaldība un Kuldīgas novada pašvaldība;
  • Latgales plānošanas reģionā: Balvu novada pašvaldība, Rēzeknes novada pašvaldība un Ludzas novada pašvaldība;
  • Rīgas plānošanas reģionā: Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Ropažu novada pašvaldība un Siguldas novada pašvaldība;
  • Vidzemes plānošanas reģionā: Cēsu novada pašvaldība un Madonas novada pašvaldība.

“Vēlos pateikt paldies visiem, kas veltīja laiku, lai izvērtētu pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm. Dotais novērtējums pašvaldībām sniegs atgriezenisko saiti un kalpos kā ceļakarte, ko iedzīvotāji visvairāk novērtē un ko, iespējams, nākotnē nepieciešams vēl uzlabot. Šogad iedzīvotāji visvairāk atzinīgi novērtējuši bezmaksas vai daļēji kompensētu ēdināšanu izglītības iestādēs, transporta atvieglojumus un pakalpojumu pieejamību, kā arī pašvaldības atbalstu bērniem un senioriem. Tāpat atzinīgi vērtēta interešu izglītības pieejamība un tās nodrošināšana bez maksas, kā arī vides pieejamība. Savukārt nepieciešams sakārtot infrastruktūru, nodrošināt atpūtas un izklaides vietas bērniem un jauniešiem, veicināt pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību, palielināt nodokļu atlaides, bezmaksas vai par daļēju samaksu pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamību ģimenēm ar bērniem, risināt dzīvojamā fonda jautājumus pašvaldībā, sakārtot veselības aprūpes jautājumus,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Komentāros iedzīvotāji arī pauž uzslavas, gandarījumu un pateicību pašvaldībām par iespēju dzīvot savā pašvaldībā, mudina turpināt iesākto. Vienlaikus iedzīvotāji rosina rīkot vairāk pasākumus pašvaldību iedzīvotājiem turpat pašvaldībā, papildināt ar aktīvās atpūtas iespējām visām vecuma grupām un āra aktivitātēm. Kā būtisku faktoru ģimenēm draudzīgas vides veidošanā iedzīvotāji uzsver pašvaldības lomu uzņēmējdarbības un ražošanas veicināšanā.

Vērtēšanas komisija decembra izskaņā devās pie konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” finālistiem, lai klātienē pārliecinātos par pašvaldību draudzīgumu ģimenēm, iepazītos ar pašvaldību sagatavotajām prezentācijām un apmeklētu vienu apskates objektu vai pasākumu. Konkursa noslēguma pasākumā, kas plānots 2023. gada pirmajā pusē, viena no pašvaldībām tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā un saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu vismaz 20 000 eiro apmērā. Kopējais konkursa naudas balvu fonds, kas tiks sadalīts starp uzvarētājpašvaldībām, būs 150 000 eiro.

Plašāka informācija par katrā pašvaldībā pieejamajiem pakalpojumiem un atbalstiem ir apkopota un publicēta šeit. Tādējādi iedzīvotājiem vienuviet ir iespēja ar to iepazīties, izvērtēt un nepieciešamības gadījumā arī salīdzināt.

S
Skolnieciņš 02.01.2023 10:11
Labāk godāsim Sentēvu Dievus – Latvju Dievus! Būsim īsteni pagāni! Praktizēsim dievturību! Cienīsim senos Dievus un senās Dievietes!
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
z
zinātājs 31.12.2022 09:25
Zināms, ka arī 20000 ir liela nauda, par ko varētu divus jaunus soliņus izprojektēt un uz dambja uzlikt, lai draudzīgām ģimenēm pastaigas laikā būtu uz kā apsēsties, bet nezinu, vai tā dēļ ir vērts naidoties ar citām pašvaldībām. Ja zaudēsim, iesaku to uztvert vēsā mierā un nebļaut, ka komisija vainīga, kas nebrauca skatīties draudzību uz Aknīsti un Viesīti. Ja uzvarēsim,kas tomēr maz ticams, jo Jelgavai ir spēcīga politiskā aizmugure, bet pat tādā fenomenālā gadījumā arī nebūtu ieteicams ekstāzē klaigāt, ka, re, mēs tie labākie, vissmukākie, bet pārējie ir zābaki un auni.
N
Neķītrais masāžists 30.12.2022 19:27
Ragainis jau ar Jelgavas mēru varēja pa klusām sarunāt un beigās naudu uz pusēm pārdalīt. Lai nav, kā saka, viens otram rīklē jākož. :D
J
Jefiņš 30.12.2022 18:57
Tas jau bija sagaidāms.
B
Bubucis 30.12.2022 18:22
Nu ko, un Līvāni, un Līvāni??? Pūce uzmeta??? Saldā atriebības garša....
D
Distihs 30.12.2022 18:02
Kā teica direktore Pūce,
Fonda summā radās sūce.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->