Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.04.2024 20:21

Jēkabpils novads aicina pieteikt Lielās Talkas vietas 0

Jēkabpils novads aicina pieteikt Lielās Talkas vietas
Skatīt video

27.aprīlī norisināsies Lielā Talka – tradicionālais pasākums, kura laikā ik gadu tiek sakoptas daudzas piesārņotas vietas, kā arī veikta teritoriju labiekārtošana. Arī Jēkabpils novadā ir daudz nesakoptu vietu. Dažas no tām ir atzīmētas kā piesārņotās vietas Lielās Talkas kartē, piemēram, Filozofu ielas dīķis un Pils rajona dīķa apkārtne Jēkabpilī. Lielās Talkas mērķis ir sakopt šādas piegružotas vietas, lai apkārtējā vide būtu tīrāka.

Jēkabpils novada pašvaldība ik gadu piedalās Lielajā Talkā. Šogad vietvara organizēs talkošanu Jēkabpils Mežaparkā, kur paredzēta gan atkritumu vākšana, gan teritorijas labiekārtošana. Savukārt novadā kopumā pagaidām nav liels pieteikto talkas vietu skaits – šobrīd Lielās Talkas kartē ir atzīmētas septiņas. Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt aktīvākiem.

“Lai reģistrētu Lielās talkas vietu, ir jāieiet Lielās Talkas mājaslapā – talkas.lv. Tur ir jānorāda atrašanās vieta, īss apraksts par to, atbildīgā persona un tās kontakttālruņi,” skaidro Lielās Talkas koordinatore Jēkabpils novadā Liene Leitāne. “Pēc tam šī vieta tiks reģistrēta lielajā kartē, iedzīvotāji varēs saņemt arī talkas maisus. Par talkas maisiem būs atbildīga persona, kas tiks tur norādīta. Pēc Lielās Talkas viņiem būs jāziņo, kur ir atstāti savāktie atkritumi, lai mēs varētu tos pēc tam izvest no šīm vietām.”

Atbildīgajam par konkrēto talku jāsaņem speciālie maisi – to var izdarīt Jēkabpilī, Rīgas ielā 150a vai konkrētajā pagastu pārvaldē. Tie, kuri nevēlas piedalīties kolektīvajā talkā, var talkot individuāli vai kopā ar tuviniekiem.

Stāsta Liene Leitāne: “Lielās Talkas mājaslapā ir pieejama arī solo un duo talku reģistrācija. Tur var reģistrēties tie, kas vēlas talkot vienatnē vai ar ģimenēm, piemēram, pastaigājoties pa mežu un vācot atkritumus. Arī šie iedzīvotāji var saņemt talkas maisus, bet atšķirība ir tāda, ka šos talkas maisus viņiem būs jānovieto tajās vietās, kur ir pieteiktas kolektīvās talkas.”

Lielās Talkas dienā – 27.aprīlī Jēkabpils novada iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja bez maksas atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem. Šāda akcija tika organizēta jau pagājušogad un guva lielu atsaucību – daudzi iedzīvotāji izmantoja iespēju bez maksas atbrīvoties no vecajām mēbelēm un citiem liela izmēra atkritumiem.

“Jēkabpils pilsētā no pulksten 7:00 līdz 19:00 SIA “Jēkabpils pakalpojumi” šķirošanas laukumā – Zemgales ielā 24/1, kā arī SIA “Vidusdaugavas SPAAO” šķirošanas laukumā – Zvaigžņu ielā 1B būs iespēja nodot lielgabarīta atkritumus,” stāsta Liene Leitāne. “Savukārt novada teritorijā tiks izvietoti pieci konteineri – Aknīstē, Salā, Zasā, Viesītē un Kūkās. Arī tur varēs bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus. Vietas tiks precizētas.”

Šajā akcijā bez maksas tiks pieņemtas tikai mēbeles un citi lielāki sadzīves atkritumi, kā arī elektropreces. Savukārt automašīnu riepas, šīferi un citus bīstamos atkritumus, tāpat kā ikdienā, varēs nodot tikai par maksu. Ja iedzīvotājiem ir jautājumi par Lielo Talku, var sazināties ar talkas koordinatori Jēkabpils novadā – Lieni Leitāni, zvanot uz tālruņa numuru: 28 398 801.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->