Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 22.11.2022 17:06

Jēkabpils novadā visas trauksmes sirēnas – darba kārtībā 9

Jēkabpils novadā visas trauksmes sirēnas – darba kārtībā
Skatīt video

22.novembrī ap pulksten 10:00 no rīta visā Latvijā atskanēja trauksmes sirēnas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests veica sirēnu pārbaudi, lai pārliecinātos par iekārtu tehnisko stāvokli un laikus atklātu iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā. Iedzīvotājiem nebija pamata satraukumam, jo tā bija ierastā sirēnu pārbaude. Valsts agrīnās brīdināšanas sistēma tiek pārbaudīta divas reizes gadā.

Zemgalē bez traucējumiem darbojās visas 23 sirēnas, tostarp arī piecas Jēkabpils novadā esošās sirēnas. Bojājumi vai traucējumi konstatēti tikai divām sirēnām valstī. Gandrīz visas sirēnas tika iedarbinātas no centrālās vadības pults, bet manuāli tika ieslēgtas deviņas.

Trauksmes sirēnas paredzētas, lai izplatītu brīdinājumu iedzīvotājiem gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa. Ja iepriekš nav izskanējusi informācija par pārbaudi un atskan sirēnas, iedzīvotājiem jāieslēdz Latvijas sabiedriskie mediji – radio vai televīzija, kur tiks pārraidīta informācija par notikušo.

Latvijā ir 164 trauksmes sirēnas, kas izvietotas tā, lai skaņa būtu dzirdama apmēram pusotra kilometra rādiusā. Tomēr jāņem vērā, ka sirēnu dzirdamību ietekmē teritoriālā apbūve, ikdienas trokšņi, kā arī meteoroloģiskie apstākļi. Ja gadījumā sirēnas netiek dzirdētas, nav jāuztraucas, jo ārkārtas gadījumos paredzēts izmantot arī citus iedzīvotāju apziņošanas veidus, piemēram, informācijas nodošanu caur skaļruņiem. Tāpat Latvijā plānots ieviest šūnu apraides risinājumu, lai apdraudējuma situācijās iedzīvotāji varētu saņemt informāciju uz saviem mobilajiem tālruņiem.

Paredzēts, ka šūnu apraides risinājuma ieviešanu finansēs, piesaistot Eiropas Savienības 2021.-2027.gada fonda –ES Darbības programmas specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt pielāgošanos klimata pārmaiņām, risku novēršanu un noturību pret katastrofām” līdzekļus, ja tiks atbalstīta to piešķiršana šī mērķa īstenošanai.

Savukārt 2022.gada 3.maijā Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas Informācijas centram piešķirt vienreizēju investīciju 852 000 eiro apmērā (2024. gadā), lai pilnveidotu un modernizētu esošās trauksmes sirēnas sistēmu, jaunu sirēnu iegādi, esošās sistēmas centrālās vadības infrastruktūras un programmas modernizāciju.

m
murgs 24.11.2022 09:55
uzreiz tāda drošības sajūta - sirēnas kārtībā!!!!!!! :) :) :) to, ka starptaustiskās attiecības ar agresoriem kaimiņiem ir dziļi- par to nav jāsatraucas! galvenais sirēnas! :) :) pie tā ir jāpiestrādā! atliek tikai pabrīnīties, ko vispār par tautu domā augšā sēdošie un tūkstošus saņemošie!
z
zinātājs 23.11.2022 08:35
Zināms, ka sirēnu gatavība sniedz iedzīvotājiem zināmu drošības sajūtu, bet domāju, ka šī brīdināšanas aparatūra šajos kritiskajos starptautiskajos apstākļos tomēr būtu jāpārbauda biežāk, piemēram, kaut reizi mēnesī. Vai tad tas ir tik grūti?
M
Milda 23.11.2022 09:28
Zinātāj, ja Tu satiec kaut vienu cilvēku, kuram sirēnu kaukoņa rada ,,drošības sajūtu,, , pastāsti, es arī tādu gribētu satikt.
Bet pārbaužu jautājumu var risināt pavisam vienkārši - nokaucināt sirēnas ik rītu, kā modinātāju. Kur problēma?
m
moderna meitene 22.11.2022 19:27
Nu un? Ko darīt, kur bumbu patvertne? Ar 72 h somu, kur jozt? Pat bita iegādāta, lai atgaiņātos, ja kāds manu somu iekārotu. Jēga sirēnām 0, ko tālāk, kur skriet, ko darīt?
N
Neķītrais masāžists 22.11.2022 19:16
Zakaļebāļi jau divreiz gadā ar tām sirēnām! Tas viss jau sen zināms, bet vēl arvien nav pateikts, kas jādara, ja auros tiešām vajadzības gadījumā. Pāris minūtes nobrēca, bet vai par to vesela lapa bija jāpieraksta? Vismaz būtu uzrakstījuši, kurā vietā konkrēti Zemgalē sirēnas bija bojātas un kurš, bļē, pie tā vainīgs. Cik izmaksās remonts un kurš par nolaidību tiks disciplināri vai krimināli sodīts? :D
D
Distihs 22.11.2022 18:31
Pār pilsētas jumtiem sirēnas auro,
Fermās un kūtīs raganie mauro.
J
Jefiņš 22.11.2022 17:51
Vai tad šodien bija tā pārbaudes diena? Nedzirdēju. Tiesa, nebiju arī Jēkabpilī tajā laikā.
A
Astro 22.11.2022 17:10
Trauksmes sirēna,kad skan,
Uz kuru pusi doties man?
P
Pareizā atbilde 23.11.2022 09:32
Nur vorwärts auf dem von der Partei angegebenen Weg!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->