Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.09.2022 15:42

Jēkabpils novadā turpinās skolu apsekošana 0

Jēkabpils novadā turpinās skolu apsekošana
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvji turpina apmeklēt novada izglītības iestādes, lai izvērtētu situāciju katrā skolā un noskaidrotu, kādas ir aktuālākās problēmas, kuru risināšanā nepieciešama pašvaldības palīdzība. Šodien tika apmeklētas vairākas skolas Jēkabpils pilsētā, tostarp novada lielākā izglītības iestāde – Jēkabpils 2.vidusskola. Skolas direktore Ilona Salmiņa informēja par nepieciešamajiem skolas mācību vides uzlabojumiem un citām aktualitātēm. Šobrīd ir apmeklētas visas lauku teritoriju skolas, kā arī dažas skolas pilsētā.

“Ar nelieliem izņēmumiem problēmas skolās ir tieši ar pedagoģisko kadru nodrošinājumu,” stāsta Jēkabpils novada Izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis. “Ir dažas vakances, bet ceru, ka mācību gada laikā tās tiks aizpildītas. Vissmagākā situācija ir Zasas vidusskolā, kur ir trīs pedagogu vakances. Tur ir arī izsludināts konkurss uz direktora amatu. Ceru, ka konkurss noslēgsies sekmīgi. Tiks meklēti risinājumi, lai tiktu pilnībā nodrošinātas izglītības programmas.”

Saistībā ir administratīvi teritoriālo reformu dažviet ir problēmas ar skolēnu ēdināšanu un transportu. Pašvaldībā sola risināt arī šos jautājumus. Vietvarā skaidro, ka skolu apmeklējumu mērķis ir arī noskaidrot, kādiem darbiem nepieciešams paredzēt finansējumu, plānojot nākamā gada pašvaldības budžetu.

“Vēl mums jāapmeklē Jēkabpils mākslas skola un mūzikas skola, tāpat Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs, šodien vēl skatīsimies Jēkabpils 3.vidusskolu. Tāpat vēl ir atlikusi Jēkabpils Valsts ģimnāzija,” stāsta Juris Līcis.

Parasti skolu apsekošana norisinājās augustā, kamēr vēl nebija sācies mācību gads, bet šoreiz, ņemot vērā, ka Izglītības pārvaldei saistībā ar reformu šogad jāapseko daudz vairāk izglītības iestāžu, process tiek organizēts septembrī. Šāda kārtība izvēlēta arī tādēļ, ka augusta beigās skolas darbinieki ir ļoti noslogoti, gatavojoties jaunajam mācību gadam un organizējot Zinību dienas aktivitātes.

 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->