Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.02.2024 18:08

Jēkabpils novadā turpinās plūdi, izsludināts sarkanais brīdinājums 0

Jēkabpils novadā turpinās plūdi, izsludināts sarkanais brīdinājums
Skatīt video

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis sarkanā līmeņa brīdinājumu Daugavas posmā no Jēkabpils līdz Zeļķiem. Brīdinājums ir spēkā no 28.februāra pl. 17:00 līdz 29.februāra pl.15:00. Sarkanais plūdu brīdinājums izsludināts, jo trešdien, 28.februārī, ledus masas intensīvi blīvējas Pļaviņu ūdenskrātuves augšdaļā, tāpēc ūdenslīmenis turpina paaugstināties Daugavas posmā Jēkabpils – Zeļķi.

Gravāni ir viena no vietām Jēkabpils novadā, kuru skāruši plūdi. Blakus esošā Sakas upe un tās pieteka Pelīte ir izgājusi no krastiem un appludinājusi Gravānu dzīvojamās mājas un apkārtējo teritoriju. Ūdens turpina plūst tālāk, skarot arī Gravānos esošos uzņēmumus, kuri cenšas glābt transportlīdzekļus un tehniku. Arī Gravānu māju iedzīvotāji apsver iespēju evakuēties.

“Es tagad paņēmu laivu, jo mana ģimene palika mājās, gribu evakuēt ģimeni,” stāsta Gravānu daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs Dzintars. “Kolēģis, draugs man iedeva dzīvokli Jēkabpilī, kur apmesties ar ģimeni. Ūdens līmenis ceļas diezgan nopietni, cerams, tikšu līdz mājām, tāpēc uzvilku kombinezonu.”

Gravānu daudzdzīvokļu mājai ir atslēgta elektrība, speciālisti plāno pieslēgt ģeneratoru, lai nodrošinātu elektrību dzīvokļos. Tāpat elektrība atslēgta arī sešām mājām Sakas salā, kur daļa iedzīvotāju veic evakuāciju.

Tāpat evakuējas arī daži iedzīvotāji Krustpils pagastā, kur arī applūst plašas teritorijas. Vienu māju, kas ir pilnībā applūdusi, iedzīvotāji pameta jau iepriekšējā dienā. Krustpils pagastā strauji applūst arī autoceļi un piebraucamie ceļi. Uz 28.februāra vakaru applūduši bija četri pašvaldības ceļi:

  • Jēkabpils novada pašvaldības autoceļš KR01 Prižu avēnija-Šaurītes posmā no 2,870 km līdz 3,970 km;
  • Jēkabpils novada pašvaldības autoceļš KR04 Dzeņi-Zeļķi posmā no 0,595 km līdz 0,720 km;
  • nobrauktuve no Jēkabpils novada pašvaldības autoceļa KR11 Šaurītes - Salupe (1,286 km) virzienā uz Zeļķu tiltu;
  • Jēkabpils novada pašvaldības autoceļš KR11 Šaurītes – Salupe posmā no 5,650 km līdz 5,800 km.

Krustpils pagasta pārvaldes darbinieki ir uzrunājuši iedzīvotājus par iespēju pamest mājas, bet daudzi izvēlas to nedarīt.

“Iedzīvotāji jau ir gadu gadiem pieraduši pie šāda veida situācijām, viņi zina un seko līdzi situācijai,” stāsta Krustpils pagasta pārvaldes saimniecības vadītāja Andra Munce. “Tie, kam ir kādas saimniecības, lopi vai suņi, tie jau laicīgi tiek izvesti ārpus – pie draugiem, radiem, paziņām, kur ir drošāka vide, bet cilvēki pārsvarā paliek savās mājās.”

Šobrīd kritiskākā situācija ir Krustpils pagastā un Salas pagastā. Uz 28.februāra vakaru no ārpasaules ūdens nošķīris kopumā 35 mājas - 20 Sakas salā, divas Gravānos un 13 Krustpils pagastā. Savukārt Jēkabpils pilsētā pagaidām plūdi skāruši tikai Krustpils saliņu. Daugavā pilsētas teritorijā ūdens brīvi plūst, bet vižņu sastrēgums veidojas lejpus Jēkabpils.

“Šobrīd tā saucamā ledus aste ir pietuvojusies jau starp Sakas salu un Zeļķu tiltu,” stāsta Jēkabpils novada civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts. “Dambēšanās tur šobrīd netiek novērota, ledus vienkārši stājas. Visa ūdens plūsma joprojām notiek pa Sakas upi. Daugavas labais krasts gar Prižiem stāv kā stāvējis ledū.”

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils svārstās, trešdienas vakarpusē tas bija 6,34 metri virs stacijas nulles atzīmes. Savukārt pie Zeļķiem ūdens līmenis paaugstinās, pēcpusdienā tas bija sasniedzis 9,1 metru atzīmi. Iedzīvotāji aicināti nedoties vērot situāciju klātienē applūstošajās teritorijās, lai netraucētu operatīvo dienestu un atbildīgo speciālistu darbu!

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->