Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.02.2023 15:17

Jēkabpils novada tūrisma konferencē rada idejas jauniem tūrisma produktiem 23

Jēkabpils novada tūrisma konferencē rada idejas jauniem tūrisma produktiem
Skatīt video

Jēkabpils novada viesu namā “Avotiņi” pulcējās gan uzņēmēji, mājražotāji un nevalstisko organizāciju pārstāvji, gan tūrisma nozares profesionāļi, lai radošā atmosfērā apzinātu materiālās un nemateriālās vērtības, kas varētu piesaistīt tūristus Jēkabpils novadā, kā arī lai izstrādātu idejas jauniem tūrisma produktiem.

“Manuprāt, Jēkabpils ir kā neatklāta pērle ar hibrīda sajūtu – nedaudz no Latgales, kaut kas no Zemgales, arī Sēlijas identitāte,” stāsta Latvijas Dabas tūrisma asociācijas valdes loceklis Edgars Ražinskis. “Ņemot vērā, ka tikai neilgu laiku ir jaunizveidotais novads, tūrisma ekosistēmas dalībnieki ne īpaši zina cits citu. Ar ko atšķiras tūrisma nozare no konvencionālās uzņēmējdarbības jeb klasiskā biznesa? Vienīgā iespēja attīstīties ir sadarboties.”

Sadarbība starp tūrisma jomas pārstāvjiem tika veicināta radošajā darbnīcā, kurā dalībniekiem grupās bija jāizstrādā idejas jauniem tūrisma produktiem, kas būtu pieejami Jēkabpils novada teritorijā.

“Tā kā manas grupas pārstāvji ir laivotāji, dabas tūrisma cilvēki, mūsu ideja bija par ģimenes izlaušanās festivālu Daugavas krācēs, jo šobrīd Daugava vēl ir neapgūtā zona laivotājiem Jēkabpils novadā, Sēlijā un reģionā,” stāsta biedrības “Sēlijas laivas” projektu vadītāja Santa Šmite. “Mēs jau šovasar, ja viss izdosies, aicināsim trīs paaudžu laivotājus – omītes, vectēvus, mammas, tētus, mazos ķiparus un arī mājdzīvniekus – sasēsties vairākās laivās un izbaudīt Daugavas krāces, kas ir unikālas, jo tās ir vienīgās krāces vasarā, ko tiešām var izbaudīt. Tie ir aptuveni 15 kilometri ar dažādiem izlaušanās spēles elementiem. Mūsu ideja jau gatava, atliek tikai organizatoriskie jautājumi.”

Starp idejām bija ne tikai reālas, jau īstenojamas ieceres, bet arī tādas, kas pagaidām ir tikai fantāziju līmenī. Piemēram, ārzemju tūristiem domātais “Izaicinājums kailam starp odiem un lāčiem Latvijas dabā”.

“Tūrists, paņemot mūsu tūrisma pakalpojumu, izbaudītu ārstniecisko odu kodumu terapiju,” stāsta Aknīstes pilsētas, Aknīstes pagasta, Gārsenes pagasta un Asares pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Striks. “Kurš gan nezina, kā Gārsenē odi spēj ārstēt, dziedēt dažādas slimības, izsūcot visas negatīvās asinis? Tālāk būtu nātru terapija, kur tu dodies kails cauri nātrēm, pēc tam būtu iespēja izbaudīt bebru dziedzeru ārstniecisko spēku un skābputru. Finišs šim pasākumam būtu nakšņošana mežā, kur noteikti būtu arī lāči.”

Pasākuma dalībnieki pozitīvi vērtē konferenci, uzsverot, ka tā bija iespēja ne tikai radīt jaunus tūrisma produktus, bet arī pārrunāt ar kolēģiem aktualitātes un problēmas tūrisma jomā. Pasākumu organizēja Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar Jēkabpils novada tūrisma informācijas centru un Latvijas Dabas tūrisma asociāciju.

Vietējā biznesa atbalsta dienas tiek organizētas projektā Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē”, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro.

Sandra Paegļkalne

v
viļņu Jānim nu būs kāzas, vajag fukseties 24.02.2023 13:51
4 brilles, 5 absolūtas noslēgtības pozas(acīmredzot baidas ka atklās pornogrāfijas krājumus datora vai telefonā, citiem - permanentas imbecilitātes frese..ak mani nabaga bauru izmirēji, ja drīzuma nelikvides rotšildmēslu piepirdumu anglēnu un jenķu cūkukūtīs, - dzersim Mirtantes bēres..
G
Greizaisspogulis 22.02.2023 10:58
Patiesi labs un ilg-mūžīgs bizness izveidojas tad, ja sākumā ir radusies patiesi laba ideja. Un, ja pēc tam atrodas nauda, tad lietas aiziet .

Vai varat iztēloties, ka brāļi Raiti būtu padzirdējuši par izšķērdīgi bagāta izgudrojumu fonda dibināšanu un tad, pēc daudzu dienu cīņas ar saviem domu aizcietējumiem, pēkšņi sāktu izgudrot lidmašīnu, lai varētu ,,apgūt,, fonda naudu?
J
Ja kas.. 21.02.2023 20:44
Cik nav redzēti tādi salmu kulšanas pasākumi nav redzēti, bet pie apvāršņa ir parādījusies nauda un še kur ,re kur viena otra seja jau priekšā...cik pārsteidzoši,hi,hi...
L
Latvju Dainas 21.02.2023 12:37
Esmu piedalījies pāris līdzīgos pasākumos. Konferences - tas ir bizness.

PS. Mana vecmāmiņa bieži atkārtoja : ,,Kurs mook tis dora, kurs namook, tis mooca cytus,, !
V
Vietējais 21.02.2023 11:47
Cilvēki ir ceļojuši un ceļos. Meklēt jaunas, interesantas iespējas, tas tikai normāli. Mani tomēr nepamet pārliecība, ka šeit visam pāri stāv kārtējā naudas apgūšana, cenšanās, kā tautā saka, ar visādām glupībām, vienam otram pierādīt sava amata nepieciešamību. Cik ir radīti amati, cik aiziet naudas visādām h.. ņām... Nekas jau nemainīsies. Vienīgais, it kā labums, ir mazāk bezdarbnieku. Simtlatnieki vismaz kaut ko paveica, bet te, cik tas viss izmaksā?
K
Khe khe 21.02.2023 13:08
Krēslu deldētāji un fantazētāji. Ja es ko gribu redzēt, lidoju aiz trejdeviņām jūrām. Te nav ko redzēt !
a
arī vietējais 21.02.2023 13:50
Jā, labāk neko nedarīt, naudu izdalīt grūtdieņiem pie Maxima, lai ēd uz pirž.
C
Cunaminegaidītais 21.02.2023 14:52
Khe khe rakstija: Krēslu deldētāji un fantazētāji. Ja es ko gribu redzēt, lidoju aiz trejdeviņām jūrām. Te nav ko redzēt !
Lido , aiz cik jūrām gribi, bet neaizmirsti , ka arī tur ,,rīko konferences,, un prāto, kādus kumēdiņus parādīt, lai izmānītu no Tevis naudu!
Un tad vēl atceries, ka tropiskās slimības bālģīmjiem grūti ārstējamas un lavīnas, un dubļu nogruvumi ātri nonāvē tūkstošiem eksotikas meklētāju.
V
Vietējais 21.02.2023 16:29
arī vietējais rakstija: Jā, labāk neko nedarīt, naudu izdalīt grūtdieņiem pie Maxima, lai ēd uz pirž.
Man vienkārši riebjas, ka visos varas līmeņos savairoties parazīti, kuri bez jēgā rij kopējo naudu un vēl par visiem tikai piesmej. Pateicoties tādiem m.. kām, Latvijā ir praktiski nabadzīgākā Es valsts un būs vēl nabadzīgāka
a
arī vietējais 21.02.2023 17:54
Vietējais rakstija: Man vienkārši riebjas, ka visos varas līmeņos savairoties parazīti, kuri bez jēgā rij kopējo naudu un vēl par visiem tikai piesmej. Pateicoties tādiem m.. kām, Latvijā ir praktiski nabadzīgākā Es valsts un būs vēl nabadzīgāka
Nebūs vairs tāda paaudze kas pēc pirmā kara dzīvoja zemnīcās un lēnām uzcēla savas saimniecības. Gribētu redzēt kā meičas ar lakotiem nagiem slauc kazu. DDD Projekta nauda nāk no Eiropas , kur vēl labāk.
O
Observer 22.02.2023 09:49
arī vietējais rakstija: Nebūs vairs tāda paaudze kas pēc pirmā kara dzīvoja zemnīcās un lēnām uzcēla savas saimniecības. Gribētu redzēt kā meičas ar lakotiem nagiem slauc kazu. DDD Projekta nauda nāk no Eiropas , kur vēl labāk.
Nauda no Eiropas - tas ir labi.
Sevišķi, ja ņem vērā, ko ,,Eiropa,, šeit ir sastrādājusi pēdējo pāris simtu gadu laikā . Ir labi, ka viņi kaut ko kompensē.
Bet, ir problēma... šī nauda rada acīm redzamu atkarību un, gadījumā, ja ,,Eiropas gotiņa,, pēkšņi , negaidīti noraus pienu ... kliegšana būs skaļa... .
z
zinātājs 21.02.2023 09:19
Nezinu, par kādu laušanos Santa runāja, jo ne jau tūristu ģimenes būs tās, kas savā starpa lauzīsies. Ja nu vienīgi pēc Daugavas krāču pārvarēšanas. Pirms gan noteikti nē.
k
kNN 21.02.2023 02:37
Kuri mērkaķi būs patērētāji tai dzīšanai caur nātrēm un iespējai tikt lāča izvarotam un apēstam? Vai par to tie Lihtenšteinas finansētāji arī ir informēti?
L
Lumpenisskaudīgais 20.02.2023 21:59
Vienīgais nopietni ņemamais moments , ko pamanīju tekstā - ,,Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro,, .
Turpināsim ,,attīstīt ,, tūrismu ! Jau nez cik gadus attīstām ... .
o
o bože 20.02.2023 21:08
sekta kakaja DD
R
Raivis 20.02.2023 19:32
Kāds varbūt zin cik izmaksā tūrisma centrs ?
Z
Zinatajs 20.02.2023 20:59
Ap 200 000 gadā .
P
Precizētājs 21.02.2023 10:25
Zinatajs rakstija: Ap 200 000 gadā .
Mazliet virs 70 000 eur.
O
Observer 20.02.2023 19:27
Es īsti nesapratu, vai Aknīstes pārstāvis runā nopietni, vai joko.
Man šķiet, ja var ,,kails starp odiem un lāčiem,, ... tad varbūt arī pāris aizraujošas naktis Gārsenes psihenē (kailam) būtu tieši tas, uz ko naivie ārzemnieki noteikti uzķertos.
Jebkurā gadījumā ... neaizmirstiet manu ierosinājumu, moš noderēs. Ja ne ciemiņiem, tad pašiem.
b
bet 20.02.2023 19:42
Tur nekas nav jāsaprot, bet jābrauc un jāizmēģina - ja pa pliko, tad pa pliko.
J
Jefiņš 20.02.2023 18:43
Esmu vienīgais starp komentētājiem, kurš pazīst meiču fotobildes labajā malā, otrajā rindā. Bet runājot par bebru dziedzeriem, tad jāslēdz līgums ar Rīgu, jo šie gatavojas izķert visus kanāla bebrus. Dziedzeru uzlējums ir veselīgs dažādām problēmām khh..., arī ādas vēža ārstēšanai.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->