Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.02.2024 18:41

Jēkabpils novada skolu vokālie ansambļi sacenšas konkursā “Balsis” 0

Jēkabpils novada skolu vokālie ansambļi sacenšas konkursā “Balsis”
Skatīt video

15. februārī Jēkabpils Tautas namā notika Jēkabpils novada izglītības iestāžu vokālās mūzikas konkurss "Balsis 2023". Konkursa I kārtā sacentās 10 vokālie ansambļi, kas izpildīja vairākas dziesmas, kur viena no tām bija - komponista Andra Sējāna oriģināldziesma ar latviešu tautasdziesmas vārdiem “Ai, tu, mana brāļa sēta” un klavieru pavadījumu.

Ansambļu sniegumu vērtēja žūrija, bet klausītājos bija citu ansambļu dalībnieki. Vokālo ansambļu 1.-4.klašu grupā konkursā visas dziesmas skolēni dziedāja divbalsīgi, 5.-9.klašu grupā - trīsbalsīgi, bet 10.-12.klašu grupā - trīsbalsīgi vai vairākbalsīgi. Vokālie ansambļi konkursā uzstājās akustiskā veidā, neizmantojot skaņu pastiprinošas iekārtas. Jēkabpils novada konkursā “Balsis” piedalījās 95 jaunie dziedātāji no 7 Jēkabpils novada izglītības iestādēm. Vokālo ansambļu pedagogi ikvienam sava kolektīva sniegumam dzīvoja līdzi no sirds gan ar mīmiku, gan žestiem, gan uzmundrinošu smaidu.

Lai arī konkursa "Balsis" virsuzdevums ir sekmēt bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētku procesā, kultūras mantojuma apguvē, iesaistoties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pilnveidē, ipaši  sekmējot izpildījumu a cappella, kas ir nozīmīga Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa, neatkarīgi no izcīnītās vietas ieguvējs bija katrs dalībnieks.

Santa Kasparsone, Jēkabpils 3.vidusskolas mūzikas pedagoģe

“Ja iet runa tieši par Jēkabpils 3.vidusskolas manām mazajām Stīdziņām, kuras šodien nebija pilnā sastāvā. Meitenes darīja visu iespējamo, ko varēja izdarīt. Repertuārs šajā gadā ir tiešām smags, darbs ir ieguldīts liels. Tāpēc, ja viņas to izdarīja no sirds jau ir daudz un es priecājos par viņām.”

Skolu vokālie ansambļi sacentās divās grupās. A grupa – vispārizglītojošo skolu ar augstākiem sasniedzamajiem rezultātiem mūzikā, profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu, kultūras iestāžu un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu vokālie ansambļi. B grupa - vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības un profesionālās izglītības iestāžu vokālie ansambļi. No Jēkbapils novada augstākajā A grupā bija tikai viens ansamblis - Jēkabpils 2.vidusskolas 5.- 6. klašu vokālais ansamblis „Kopā”, jo šī mācību iestāde ir ar mūzikas novirzienu.

Jēkabpils 2.vidusskolas vokālisti bija to vidū, kas izcīnīja tiesības startēt konkursa otrajā kārtā Šādas tiesības izcīnīja arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas vokālais ansamblis “Horizontāli”.

Ar ansambļa sniegumu gandarīta ir pedagoģe, mūziķe Sandra Bondare

“Lielākā daļa šo jauniešu mācās vai absolvējuši Jēkabpils mūzikas skolu. Paldies katram vokālajam pedagogam, bet dziedāšana vokālajā grupā tās viņu vokālās iemaņas salikt kopā tādā vienā komandā un es stāstu kopā, ne individuāli. Tā kā mums visiem kopīgs darbs šajā pilsētā un te arī skanīgs rezultāts. Cik bieži mēs mēģinām? Vēlu vakaros, sestdienās, reizēm arī svētdienās, jo mums ļoti patīk tas ko darām un mums nepietiek ar pusstundu vai 20 minūtēm. Mēs esam sapratuši, ka mums vajag vismaz divas stundas. Mēs tiešām ļoti mīlam dziesmu un saprotam, ka šodienas pasaulē mēs esam tādi kā vēstneši. Mēs gribam šo dziedāt gribēšanu, dziedāt varēšanu, dziedāt mīlēšanas vīrusu piešķilt vēl un vēl citiem skolas un mūsu pilsētas draugiem. Tikai tā tauta, kura dzied ir stipra, jo mēs zinām, ka dziesmu vairogs atsit bultas un tautu vienmēr izglābs dziesma. Es esmu ļoti pateicīga, ka jaunieši dzied. Es patiešām ļoti, ļoti novērtēju katru uzstāšanos kopā. Man šķiet man tā ir dieva dāvana kādu brīdi būt kopā ar šiem ļoti talantīgajiem cilvēkiem.”

Par izcīnīto uzvaru un tiesībām startēt konkursa otrajā kārtā gandarīti bija arī ansambļa “Horizontāli” vokālisti, kas pēc konkursa beigām ar aizrautību uzdziedāja savam priekam.

Izvirzītie ansambļi no Jēkabpils novada konkursa 1. kārtas piedalīsies konkursa 2. kārtā Latgales novadā, ka notiks 5.martā Līvānos, Līvānu pamatskolā.

VOKĀLĀS MŪZIKAS KONKURSA „BALSIS 2024” vērtēšanas protokols
 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->