Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.05.2024 09:00

Jēkabpils novada skolotāja saņem izcilības stipendiju 0

Jēkabpils novada skolotāja saņem izcilības stipendiju

Jēkabpils 2. vidusskolas un Ābeļu pamatskolas ķīmijas skolotāja Agnese Bicāne saņēmusi izcilības stipendiju 3000 eiro apmērā no Latvijas zāļu ražotāja AS “Olainfarm”. Kopumā stipendijām pieteicās 33 jaunie speciālisti. Izvērtējot pretendentu sekmes un motivācijas vēstules, stipendijas piešķirtas kopumā sešiem skolotājiem – trim ķīmijas un trim bioloģijas pedagogiem. Katrs saņēma 3000 eiro.

Lai novērtētu esošos dabaszinātņu un tehnoloģiju priekšmetu skolotājus, kā arī motivētu jauniešus izvēlēties skolotāja profesiju, AS “Olainfarm” un SIA “Centrālā laboratorija” īsteno vairāku gadu stipendiju programmu “Starp mums ir ķīmija!”. Programma paredz katru gadu piešķirt izcilības balvas 10 izcilākajiem, jaunajiem skolotājiem – pieciem bioloģijas un pieciem ķīmijas pedagogiem. Šobrīd stipendijas pasniegtas sešiem skolotājiem, bet rudenī tās saņems vēl četri.

Šajā pavasarī stipendijas no “Olainfarm” 3000 eiro apmērā saņēma Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes students, pamatskolas “Rīdze” un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ķīmijas, fizikas un ģeogrāfijas skolotājs Niks Grīnbergs, Rīgas Tehniskās universitātes Dabaszinātņu un tehnoloģijas fakultātes students, Inženierzinātņu vidusskolas padziļinātā ķīmijas kursa skolotājs Artjoms Ubaidullajevs un Latvijas Universitātes projekta "Mācītspēks" indukcijas gada studente, Jēkabpils 2. vidusskolas un Ābeļu pamatskolas ķīmijas skolotāja Agnese Bicāne.

Savukārt “Centrālā laboratorija” 3000 eiro lielo stipendiju piešķīra Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes studentei un Smiltenes vidusskolas bioloģijas skolotājai Tīnai Deinai Kukurītei, Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes studentam Gustavam Danielam Lorim un Rīgas Tehniskās universitātes Dabaszinātņu un tehnoloģijas fakultātes studentei un Elizabetes Āgenskalna privātās vidusskolas bioloģijas skolotājai Alisei Annai Stīpniecei-Jekimovai.

“Ikviens esošais un arī jaunais speciālists, kurš izlēmis savu dzīvi saistīt ar skolotāja profesiju, ir nenovērtējams ieguvums visai Latvijai,” uzsver AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis. “Jau šobrīd ir kritisks STEM skolotāju trūkums virknē skolu, un nākotnē situācija nekļūs vieglāka, jo prognozējams, ka cīņā par Latvijas skolotājiem iesaistīsies arī citas Eiropas valstis. Bez skolotājiem, kas bērnus un jauniešus māca un ieved aizraujošajā zinību pasaulē, nevarēsim izveidot arī Latvijas eksporta un veiksmes stāstu, jo gluži vienkārši nebūs, kas bērnus māca un dara to iedvesmojoši un kvalitatīvi. Secinājums patiesībā ir ļoti vienkāršs – ja nav skolotāja, nav arī Latvijas ekonomikas izaugsmes iespēju. Tāpēc mums ir svarīgi jau tagad praktiski atbalstīt jaunos skolotājus viņu turpmākajā ceļā un darbā, pasakot un reāli parādot, ka viņi ir vajadzīgi, gaidīti un novērtēti.”

“Bioloģija ir mācību priekšmets, kas rada jauniešos interesi pētīt, analizēt un iedziļināties,” norāda SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa. “Motivēts skolotājs ir tas, kurš var šo interesi pastiprināt, un mēs vēlamies, lai šādu skolotāju būtu daudz. Mēs kā ievērojams Latvijas darba devējs, kas nodarbina vairāk nekā 750 cilvēkus, jau šobrīd saskaramies ar speciālistu trūkumu darba tirgū. Pat situācijā, ja strauji uzlabosies demogrāfiskie rādītāji, bērni un jaunieši kādam būs jāmāca. Jauno skolotāju enerģija un jaunrades spēks izglītības sistēmā pašlaik ir vitāli nepieciešams. Mēs ceram, ka šīs stipendijas kalpos kā iedvesma gan šiem jauniešiem, gan arī citiem izvēlēties skolotāja profesiju, kas paver plašas karjeras iespējas un kļūs arvien novērtētāka arī nākotnē.”

Kopējais “Starp mums ir ķīmija!” stipendiju fonds piecu gadu periodam veido 135 tūkstošus eiro. Programmā piecu gadu laikā “Olainfarm” investēs 75 tūkstošus eiro, savukārt “Centrālā laboratorija” šim mērķim nākamo četru gadu laikā plāno novirzīt 60 tūkstošus eiro.

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->