Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.04.2024 15:01

Jēkabpils novada skolas ziedo Drosmes kastes Ukrainas bērniem 0

Jēkabpils novada skolas ziedo Drosmes kastes Ukrainas bērniem
Skatīt video

Salas vidusskolas skolēni, vecāki un pedagogi saziedojuši dažādas mantas Ukrainas bērniem, lai tādā veidā atbalstītu kara skarto valsti. Ideja par šādu labdarības akciju radās Salas vidusskolas direktores vietniecei Intai Kozlānei.

“Doma bija jau sen, un tad, kad karš tomēr nebeidzās, es sapratu, ka pats mazumiņš ir jāizdara,” stāsta Inta Kozlāne. “Ja jau es strādāju skolā, kāpēc gan neaicināt gan kolēģus, gan skolēnus ziedot?”

Ņemot vērā, ka Vidusdaugavas NVO centrs šobrīd īsteno projektu “Ukraina Latvijas sirdspukstos: vienotā elpā”, centra pārstāvji iekļāva skolas iniciatīvu šajā projektā. Tika nolemts vākt ziedojumus, kas noderētu Ukrainas slimnīcu mazajiem pacientiem. Iesaistoties aptuveni 100 cilvēkiem no Salas vidusskolas kolektīva, saziedotas rotaļlietas, kancelejas preces, saldumi, kā arī dažādas citas mantas, ar kurām varēs piepildīt slimnīcās esošajiem bērniem domātās Drosmes kastes. Šodien tās tika nogādātas uz Vidusdaugavas NVO centra Dienas centru “Kopā būt”.

“Mana pārliecība ir tāda, ka, lai ziedotu, līdz tam ir jāizaug,” saka Inta Kozlāne. “Diezgan grūti ir iejusties otra cilvēka lomā un saprast, cik viņam ir grūti, ja tu pats ar to nesaskaries.”

Dienas centrā “Kopā būt” nogādāti ziedojumi arī no citām Jēkabpils novada skolām. Akcijai pievienojās Jēkabpils 2.vidusskolas, Jēkabpils 3.vidusskolas un Viesītes vidusskolas kolektīvi, ievērojami papildinot ziedojumu klāstu. Maija beigās visas mantas tiks vestas uz Ukrainu.

“Šīs Drosmes kastes dosies nevis uz lielajām pilsētu slimnīcām, bet uz mazajām slimnīcām, savukārt citus ziedojumus, piemēram, kafiju un daļu saldumu, mēs sūtīsim uz fronti karavīriem, jo viņiem arī šobrīd vajag lielu atbalstu,” stāsta Vidusdaugavas NVO centra brīvprātīgā Laura Ponomarenko. “Ja mums ir saziedotas ne tikai rotaļlietas, bet arī kaut kas, ko mēs varam aizsūtīt karavīriem, tad tā ir pievienotā vērtība šim pasākumam.”

Skolu kolektīvi un citi interesenti, kuri vēlas pievienoties akcijai, vēl var paspēt sarūpēt savus ziedojumus ukraiņiem. Tie jānogādā uz Dienas centru “Kopā būt”. Tāpat iedzīvotāji aicināti palīdzēt vākt līdzekļus degvielai, kas nepieciešama ziedojumu transportēšanai. Ziedojumus uz Ukrainu vedīs domubiedru grupa “Brīvības konvojs”, kas savā Facebook lapā rīko labdarības izsoles, kurās var iegādāties dažādus ukraiņu sarūpētus labumus. Izsolēs iegūtie līdzekļi tiek izmantoti gan ziedojumu transportēšanas izdevumu segšanai, gan cita veida atbalsta sniegšanai ukraiņiem.

Labdarībā iesaistās arī vietējie ukraiņu bēgļi, piemēram, Jēkabpilī dzīvojošie ukraiņi šodien devās uz Rīgu, lai palīdzētu biedrībai “Tavi draugi” pakot ziedojumus. Reizē tas bija sadraudzības brauciens, lai iepazītos tuvāk ar Rīgā dzīvojošajiem ukraiņiem. Projektu “Ukraina Latvijas sirdspukstos: vienotā elpā” finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->