Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.02.2023 21:00

Jēkabpils novadā plūdos cietušajiem būs iespēja pretendēt uz pabalstu mājokļa remontam 32

Jēkabpils novadā plūdos cietušajiem būs iespēja pretendēt uz pabalstu mājokļa remontam
Skatīt video

Plūdos daudziem Jēkabpils novada iedzīvotājiem tika bojāti īpašumi – gan vasarnīcas un saimniecības ēkas, gan dzīvojamās mājas. Lai sniegtu kaut nelielu palīdzību plūdos cietušajiem, Jēkabpils novada pašvaldība izstrādājusi jaunus Saistošos noteikumus par vienreizēja pabalsta piešķiršanas kārtību dzīvojamās telpas vai dzīvojamās mājas remontam, ja mājoklis ir cietis terora akta, stihiskas nelaimes, avārijas vai citas katastrofas rezultātā. Saistošie noteikumi vēl nav pieņemti, lai tos pieņemtu, vispirms nepieciešams noskaidrot sabiedrības viedokli, tādēļ iedzīvotāji aicināti iepazīties ar dokumentu un līdz 15.februārim iesniegt savu viedokli un priekšlikumus. Saistošo noteikumu projekts pieejams elektroniski šeit. Tas paredz, ka plūdu skarto dzīvojamo telpu iemītniekam tiek piešķirts pabalsts, kura apmērs atkarīgs no mājas bojājumu apmēra.

“Tur ir noteikts pabalsta apmērs atbilstoši bojājumu procentiem,” skaidro Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Anita Moskovska. “Ja mājoklis bojāts līdz 10 procentiem, paredzēts pabalsts 500 eiro, ja līdz 20 procentiem, tad 750 eiro. Attiecīgi gradācija ir atbilstoši bojājumiem.”

Maksimālais pabalsta apmērs ir 2000 eiro, kas pienākas, ja mājoklis plūdos ir bojāts 60 līdz 70 procentu apmērā. Ja mājoklis cietis stiprāk, tiek uzskatīts, ka to vairs nav iespējams atjaunot. Bojājumu procentuālo apmēru noteiks pašvaldības pārstāvju veidota komisija, kuras sastāvā būs divi būvinženieri. Ja mājoklis bijis apdrošināts pret plūdu risku, tad no pieejamā pabalsta var saņemt tikai 50 procentus.

Daļa iedzīvotāju jau sākusi remontēt savus plūdos bojātos īpašumus un uztraucas, vai tas neietekmēs pabalsta apmēru, ja vērtēšanas komisija neredzēs, kāds bija telpu stāvoklis pirms remonta.

“Attiecīgā iestāde – Attīstības pārvalde – ir kartējusi šīs zonas, kur bija lielāks postījums, kur bija mazāks. Es domāju, ka noteikti, ja šajās teritorijās ir šis īpašums, to ir ļoti viegli pārbaudīt un konstatēt. Pat ja būs kaut kādi kosmētiskie remonti, kaut kas jau darīts, es domāju, ka nevajadzētu būt problēmām ar pierādīšanu, ka tiešām īpašums bija cietis,” skaidro Anita Moskovska.

Tie, kuri jau sākuši remontēt savus īpašumus, var necensties saglabāt čekus par iegādātajiem materiāliem, jo tie netiks ņemti vērā.

“Nevienu čeku neviens neizskatīs tāpēc, ka neskatīsies, ko kurš izvēlējies savā pagrabā vai istabā darīt,” stāsta Jēkabpils novada domes Attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Ainars Vasilis. “Viens izvēlas likt ozolkoka grīdu, otrs – lētāko linoleju. No tā nav atkarīgs mūsu palīdzības jautājums dzīvokļa atjaunošanā. Tas ir noteikts pēc bojājumu kopējās ainas uz visu mājokļa summu.”

Uz jautājumu par to, vai tiks kompensētas plūdos zaudētās ziemas ķiploku vai kartupeļu ražas, Ainaram Vasilim nav skaidras atbildes: “Es nemāku komentēt, kas būs ar ķiplokiem. Es nemāku komentēt arī par pārējo. Lai komisijas vērtē, nāk un skatās. Mēs esam radījuši kaut kādu mehānismu kopumu, ar ko mēs varam iedzīvotājiem palīdzēt. Vai tas apmierinās visus? Domāju, ka nē.”

Plānots, ka saistošie noteikumi par pabalstu mājokļa remontam tiks pieņemti februāra domes sēdē. Pēc to stāšanās spēkā iedzīvotājiem būs mēnesis laika iesniegt iesniegumu, lai pretendētu uz pabalstu. Iesniegumā varēs arī norādīt, vai iedzīvotājs piekrīt savus personas datus nodot labdarības organizācijai Ziedot.lv, lai saņemtu daļu no plūdos cietušajiem saziedotās naudas.

Kamēr jaunais pabalsts vēl nav spēkā, plūdos cietušie iedzīvotāji jau tagad var vērsties Sociālajā dienestā, lai saņemtu pabalstu krīzes situācijā. Šī pabalsta apmērs ir līdzvērtīgs divām minimālajām mēnešalgām.

Ainars Vasilis gan uzsver, ka pirms pieteikšanās rūpīgi jāizlasa saistošie noteikumi par pabalsta krīzes situācijā piešķiršanu: “Jautājums, vai Sociālais dienests atzīs jūsu situāciju par krīzes situāciju. Tas ir krīzes situācijas jautājums. Sabojāts dīvāns nav krīzes situācija.”

Plūdos cietušo īpašumu īpašniekiem būs vēl viens atbalsts – šim taksācijas gadam tiks piešķirta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 90 procentu apmērā. Birokrātisko procesu dēļ tas gan nebūs spēkā tuvāko dienu laikā.

“Iedzīvotājiem noteikti nevajadzētu satraukties, ja viņi februārī saņems paziņojumus par pilno samaksu. Līdzko stāsies spēkā saistošie noteikumi, varēs vērsties ar iesniegumu un lūgt veikt pārrēķinu sakarā ar to, ka māja ir cietusi plūdos,” uzsver Anita Moskovska.

Pašvaldībā skaidro, ka visi pabalsti ir ar mērķi sniegt kaut nelielu palīdzību plūdos cietušajiem, bet neesot vietvaras spēkos segt pilnīgi visus zaudējumus.

Sandra Paegļkalne

J
Jocīgie 06.02.2023 11:02
Kaut kas ir jāfunktierē ar tiem Zeļķiem, tovarišči. Ja ledu būtu bijis vairāk, tad gan būtu kaput ar visiem dambjiem!
P
Pareizaisrisinājums 06.02.2023 11:52
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/labu-nakti/daira-kokorevica-stasta-teiku-ka-zveri-daugavu-raka.a59491/
A
Aga 06.02.2023 15:37
Pareizaisrisinājums: https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/labu-nakti/daira-kokorevica-stasta-teiku-ka-zveri-daugavu-raka.a59491/
Zvēri Zeļķu tiltu neuzcēla. Nav tik glupi kā Cilvēks
P
Plūdi 05.02.2023 19:43
Kas te klunšķ par plūdi zonā esošajām mājām, ka mol piebūvējušies uz savu galvu, tagad prasa kompensācijas! Bet, mīlīši, uz Saliņas taču arī ir sabūvēta pilsētas atpūtas infrastruktūra, kura gandrīz katru gadu applūst un visa atjaunošanā jāliek iekšā liela nauda, kuru varētu novirzīt grants ielu asfaltēsanā.
D
Daugava nav miskaste 05.02.2023 18:25
Kamēr Meinarda salā stāvēs krusts un Meinarda kauli, tikmēr Daugava ik gadu raudās. LIELGABALS kamēr nebūs izvilkts no DAUGAVAS, tikmēr nekas labs nav sagaidāms!
K
Kakākalve 05.02.2023 19:31
Lielgabalu no Daugavas izvilkt nav iespējams, jo viņš tur nekad nav bijis.
Daugavas dzelmē gan ir bijis Josifa Staļina piemineklis, par kuru vairāk nekas nav zināms.
Vēl Daugavas dzelmē atrodas zviedru lielgabalu lodes un Jēkabpils dzelzceļa tilta fragmenti, kurus neviens negrasās izvilkt.
p
pareizāk 05.02.2023 21:11
Lai neveidotos ledus sastrēgumi jāpārstāj ēst siļķes, urbināt degunu, grauzt nagus un vienmēr jāatceras, ka žirafes pie mums mežos nedzīvo, jo viņām patīk krokodili.
N
Negudrojies! 06.02.2023 09:00
pareizāk: Lai neveidotos ledus sastrēgumi jāpārstāj ēst siļķes, urbināt degunu, grauzt nagus un vienmēr jāatceras, ka žirafes pie mums mežos nedzīvo, jo viņām patīk krokodili.
Tieši tā! Neurbini degunu, bet strādā! Jo tikai mūsu valstī algas no 3000 un uz augšu maksā par degunu urbināšanu.
a
aha 06.02.2023 09:48
Negudrojies!: Tieši tā! Neurbini degunu, bet strādā! Jo tikai mūsu valstī algas no 3000 un uz augšu maksā par degunu urbināšanu.
Tava dziesmiņa Tev noder visās situācijās.
P
Pareizā atbilde 06.02.2023 11:55
Protams, Skolnieciņam nedod mieru Jēzus kristus vēstneša Meinarda kauli. Bet problēma jau ir daudz dziļāk - Daugava tek no Krievijas , caur Baltkrieviju.
Iespītēsim Putinam un Lukašenko, uzbūvēsim dambi pie Latvijas robežas! Un lai viņi visi noslīkst!
n
ne tā 06.02.2023 17:43
Pareizā atbilde: Protams, Skolnieciņam nedod mieru Jēzus kristus vēstneša Meinarda kauli. Bet problēma jau ir daudz dziļāk - Daugava tek no Krievijas , caur Baltkrieviju.<br /> Iespītēsim Putinam un Lukašenko, uzbūvēsim dambi pie Latvijas robežas! Un lai viņi visi noslīkst!
Daugava tek caur vēsturiskajām baltu zemēm, tātad ir jādomā par zemju atgūšanu, tās iedzīvotāju deasimilēšanu, bet ne kaut kādu stulbu dambju būvniecību.
S
Skolnieciņš 05.02.2023 18:06
Lūgsim Latvju Dievus, lai plūdi Jēkabpilī šogad vairs neatkārtotos!
R
Rezumē! 04.02.2023 19:18
Ošukalnam plūdu radīto zaudējumu ir tik, ka ne saskaitīt! Un pateikt, ka Ragainis ir varonis, nu nav vietā! Nabaga Nitiss! Vadībai ir jācīnās ar cēloņiem un savlaicīgi, nevis, kad ūdens mutē smeļas!
R
Rezumē! 04.02.2023 19:13
Manā skatījumā plūdu radītie zaudējumi ir ļoti lieli. Lauru vainagu galvā maukt Ragainim nevajadzētu vis. Viss dēļ tā, ka vadība nogulēja un pieļāva ledus krāšanos pie Zeļķiem. Nogaidoši vēroja, kas nu būs. Un bija tā, ka ledus nosprostoja ceļu ūdeņiem. Rezultātā cēlās ūdens un sākās cīņa ar sekām pakļaujot pilsētu un uz dambja strādājošos cilvēkus briesmām. Kraps būtu rīkojies savādāk.
P
Pareizaisjautājums 04.02.2023 22:33
Rezumē, kādu metodi Tu ieteiktu lietot, lai novēstu ,, ledus krāšanos pie Zeļķiem,, ? Vai vicināt ar lielo karoti?
Kā izpaudās ,,pieļaušana,,?
Kā tieši būtu rīkojies spēļu automātu apm@zējs Kraps?
R
Rezumē! 05.02.2023 08:34
Pareizaisjautājums: Rezumē, kādu metodi Tu ieteiktu lietot, lai novēstu ,, ledus krāšanos pie Zeļķiem,, ? Vai vicināt ar lielo karoti?<br /> Kā izpaudās ,,pieļaušana,,?<br /> Kā tieši būtu rīkojies spēļu automātu apm@zējs Kraps?
Kā Kraps pavada savu persnonīgo dzīvi, man do lampočki! Tevi arī derētu apm... zt, tieši mutē, tad varbūūūt pieņemsies prātā. Ja runājam par tavu darbu, tavu atbilstību amatam, tu esi nulle. Tu neproti strādāt ar galvu, jo tā ir tukša, un kā parādīja tavs komentārs, neproti arī solīdi uzvesties un runāt, komunicēt ar iedzīvotājiem.. Tevi neinteresē iedzīvotāju problēmas, tu nekad tās nerisināsi un arī naudas ziņā netērēsies, jo uzskati, ka iedzīvotājiem nekas nav vajadzīgs. Arī pilsētu tu nevari pavilkt, jo sev blakus esi nosēdināja treknus lauku
runčus, kuri daudzus gadus ir sēdējuši pie krējuma poda, un kuri tālāk par savu kabinetu logiem nav redzējuši. Kā Kraps būtu rīkojies, uzprasi viņam.. Bet plūdu radītie zaudējumi ir lieli!
S
Skolnieciņš 05.02.2023 18:09
Meinarda sala ir negatīvās enerģijas virpulis Daugavas centrā, starp labo krastu un kreiso krastu. Krustneši un kristīgie misionāri šeit gāja ar ļauniem nodomiem. Un visi viņu ļaunie nodomi ir sakoncentrēti Meinarda salā. Kamēr Meinarda salā stāvēs krusts un Meinarda kauli, tikmēr Daugava ik gadu raudās.
n
nekā ārkārtēja 04.02.2023 19:09
Pašvaldības vadītājs uzskatīja,ka nekāda ārkārtēja situācija taču nebija.Ja jau vietējā vara neko briesmīgu nesaskatīja, dambis izturēja, ko valdībai cepties. Ragainis iecelts varoņa godā,padies Dievam visi dzīvi,kādus dižus pabalstus var gribēt.
Nav dzirdēts ,kā tiks sadalīta saziedotā nauda laikam ap 60 000? Tā jau droši vien tikai īpašākiem tiks.....
ā
ārpus plūdiem 04.02.2023 18:19
Vai Jēkabpils pašvalldībā jēdzīgāku runātāju nav par moskovsku un vasili?Varbūt par savu kopš janvāra vēl par 500euro palielināto algu pie kāda runas konsultanta abi var pieteikties???Līmenis graujošs, kā jau it visā, kas saistās ar jēkabpils pašvaldības speciālistiem, īpaši tādiem kā šie divi.
O
Observer 04.02.2023 22:40
Redzi, latvju valodas modrie sargi ilgu laiku bija aizņemti ar krieviem piederošo krodziņu cenu zīmju un izkārtņu kontroli un palaida garām to brīdi, kad valoda sāka skanēt baisi gārdzoši no visu radiostaciju skaļruņiem un no visām tribīnēm.
Pašreizējais runas stils - ,,iereibis futbola spēles komentētājs,, ir tā iegājies mūsu ikdienā, ka nav saprotams, kas mūsu valodu vēl spētu glābt.
O
Observer 04.02.2023 14:49
Viena no palīdzības formām, ko var sniegt valsts vara ir - neļaut applūstošu teritoriju apbūvi. Vai arī, ja nu kāds par varītēm grib būvēties ūdeņu tuvumā - brīdināt par to, ka var necerēt uz pārējo nodokļu maksātāju atbalstu.
Principā pie ūdeņiem būvēties var, tikai ēku konstrukcijai ir jābūt atbilstošai, tipa ,,uz pāļiem,, .
Jēkabpils gadījumā atbalsts pienāktos tiem, kuri itkā bija aizsargāti ar dambi, tomēr dabūja izmirkt. Tā patiešām ir valsts atbildība.
J
Jefins 03.02.2023 22:29
Ja komisija bus gudrinieks Skromans, nespid nevienam atbalsts!
J
Jekabpilietis 03.02.2023 20:05
Pabalstu apmēri ir smieklīgi .
D
Distihs 03.02.2023 12:42
Tiks palīdzība visiem dota,
Spainis, lupata un slota.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->