Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.09.2023 13:21

Jēkabpils novada pirmklasniekiem stāsta par drošību 0

Jēkabpils novada pirmklasniekiem stāsta par drošību
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldības policijas dienesta automašīna ieripo Krustpils pamatskolas pagalmā. Inspektori ieradušies ciemos pie pirmklasniekiem, lai stāstītu viņiem par drošību un pareizu uzvedību dažādās situācijās. Šādas vizītes pie skolēniem pašvaldības policija organizē katru rudeni.

“Mēs šo tradīciju esam aizsākuši jau pirms pieciem, sešiem gadiem, kad mēs apmeklējām pilsētas skolas,” stāsta Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska. “Nu jau otro gadu, līdz ar Jēkabpils novada izveidošanos, mēs apmeklējam arī Jēkabpils novada skolas, kas kopskaitā šogad ir 13. Katru septembri Drošības mēnesī mēs dodamies pie pirmklasniekiem un stāstām par drošību, jo pa garo vasaras brīvlaiku ir aizmirsušies dažādi jautājumi. Mēs cenšamies atgādināt, kam ir jāpievērš uzmanība.”

Viens no svarīgākajiem tematiem, par ko pašvaldības policijas darbinieki runā ar bērniem, ir drošība uz ielas. Ar pirmo klašu audzēkņiem tiek pārrunāts, kā pareizi jāšķērso iela, kā pārvietoties, ja nav ietves, tāpat arī tiek atgādināts, ka drošības nolūkos jāvalkā atstarojošās vestes. Katram pirmklasniekam pašvaldības policija dāvā pašvaldības sarūpētu atstarojošo vesti ar uzrakstu “Jēkabpils novads”, lai bērni tumšajā diennakts laikā uz ielas būtu autovadītājiem vieglāk pamanāmi. Lai gan pirmo klašu audzēkņi parasti pārvietojas kopā ar vecākiem, viņiem jau tagad jāmācās satiksmes noteikumi.

“Pirms iešanas pāri ielai paskatos pa labi un pa kreisi, vai mašīnas nebrauc,” stāsta Krustpils pamatskolas 1.klases skolniece Lote.

“Kad deg sarkanā gaisma, ir jāstāv, kad zaļā – jāiet,” saka pirmklasnieks Renārs.

“Mēs pievēršam uzmanību šim tumšajam laikam un drošības apsvērumiem, lai būtu vestes uzvilktas, bet mēs pieskaramies arī tam, kā ir jāuzvedas, ja satiek svešinieku, kā ir jāuzvedas mājās. Pirmklasniekiem ir aktuāls jautājums – kur lūgt palīdzību, ja ir sanācis apmaldīties. Jautājumi ir dažādi,” skaidro Inga Ostrovska.

Saņemot uzaicinājumu no pedagogiem, Jēkabpils novada pašvaldības policijas darbinieki vada drošības stundas arī vecāku klašu skolēniem.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->