Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.02.2023 17:13

Jēkabpils novada pašvaldības policijas statistika par 2022.gadu 6

Jēkabpils novada pašvaldības policijas statistika par 2022.gadu

Jēkabpils novada pašvaldības policija apkopojusi statistiku par 2022.gadu. Pašvaldības policijas Elektroniskajā notikumu žurnālā gada laikā kopumā reģistrēti 2221 notikumi. No tiem 184 materiāli nosūtīti pēc piekritības izskatīšanai Valsts policijai.

Sagatavoti un nosūtīti 867 sarakstes dokumenti fiziskām un juridiskām personām.

Uzsāktas 1007 administratīvo pārkāpumu lietvedības ( 2021.gadā 442 lietvedības), 181 administratīvā pārkāpuma lietvedība uzsākta par Jēkabpils novada pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumiem.

Sagatavotas un nosūtītas izskatīšanai Jēkabpils novada Administratīvajai komisijai 332 lietas – tajā skaitā par Jēkabpils novada pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumiem, kā arī audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai nepilngadīgām personām par administratīvo pārkāpumu izdarīšanu. Joprojām lielākais skaits administratīvo sodu piemērots par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā cieņu aizskarošā stāvoklī, vai par alkohola lietošanu vietā, kur pašvaldība to nav atļāvusi – konstatēti 263 pārkāpumi. Jāpiezīmē, ka pārsvarā šos pārkāpumus atkārtoti izdara vienas personas, un gandrīz visos gadījumos šīs personas ir tikušas ievietotas Jēkabpils novada pašvaldības policijas speciāli ierīkotajās telpās atskurbšanai - 224 gadījumos.

2022. gadā konstatēts liels skaits pārkāpumu, kad nepilngadīgas personas lietojušas alkoholiskos dzērienus- 27, un smēķējušas - 87 gadījumi.  Liels pārkāpumu skaits saglabājas dzīvesvietas deklarēšanas prasību jomā. Konstatēti 77 pārkāpumi par dzīvošanu Latvijā,  nedeklarējot dzīvesvietu. Pirmo reizi konstatēti pārkāpumi uz ūdens – par Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likuma pārkāpumiem, un tieši – par ūdenstransporta līdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu ietekmē. Tāpat, veicot apkalpojamās teritorijas apsekošanu, konstatēti 7 pārkāpumi par Invazīvo augu un sugu apkarošanas noteikumu neievērošanu.

Sastādīti 167 lēmumi par autotransporta apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem, tajā skaitā, veicot videomonitoringu, arī par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem Jēkabpilī Radžu ūdenskrātuves teritorijā vasaras atpūtas sezonā.

Par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu 2022.gadā iekasēti 5540,00 euro.

Pašvaldības policijas priekšniekam vai vietniekam pārsūdzēti 36 pašvaldības policijas darbinieku lēmumi par soda piemērošanu  administratīvajās lietās, no tiem 11 atstāti negrozīti. Pārsūdzēti tikuši lēmumi par piemērotajiem sodiem ceļu satiksmes pārkāpumu jomā.

Otrs lielākais pārkāpumu skaits konstatēts par  Jēkabpils novada pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumiem (atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumiem, a/m novietošana zaļajā zonā, neatbilstoša standarta ēku numerācijas zīmju izvietošanu, vai numerācijas zīmju neizvietošanu, ēku un īpašumu apsaimniekošanas pārkāpumi - zāles nepļaušana).

Izbraucot uz izsaukumiem par personu atrašanos sabiedriskā vietā, iespējams, alkohola reibuma stāvoklī, 22 gadījumos personas nodotas Neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai.

Novēršot pārkāpumus vai sniedzot atbalstu iedzīvotājiem, 60 gadījumos personas pēc viņu lūguma nogādātas dzīvesvietās un 10 gadījumos, konstatējot iespējamus likumpārkāpumus, personas nodotas Valsts policijas rīcībā.

Pašvaldības policija 2022.gadā veiksmīgi sadarbojusies ar vairākām valsts un pašvaldības iestādēm: ar Valsts policiju, Drošības policiju, Pārtikas un veterināro dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts probācijas dienestu, Valsts darba inspekciju, Jēkabpils novada Bāriņtiesu, Jēkabpils novada sociālo dienestu, SIA “Privatizējamo JK namu pārvalde”, SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, SIA “Jēkabpils ūdens”, sniedzot atbalstu īpašumu, ģimeņu un ēku apsekošanā.

Pašvaldības policija nodrošinājusi sabiedrisko kārtību 18 masu pasākumos. Pēc COVID 19 infekcijas ierobežojumu atcelšanas, salīdzinājumā ar 2021. gadu, 2022. gadā masu pasākumu skaits palielinājās. Pašvaldības policija nodrošināja sabiedrisko kārtību gan Jēkabpils novada pagastu svētku pasākumu laikā, gan Jēkabpils pilsētas svētkos, gan 11. novembra svētku un 18. novembra Valsts svētku laikā, kā arī citos veselības veicināšanas un kultūras pasākumos.

Pašvaldības policisti nostiprinājuši arī zināšanas dažādās jomās, piedaloties attālinātās norises semināros un apmācību nodarbībās.

V
Vērotājs 03.02.2023 08:16
No šīs policijas lauku teritorijās nav nekādas jēgas. Statistika jau vajadzīga pašam Surkulim,bet kur ir reālais darbs??? Exeļus nav māksla salikt.
z
zinātājs 03.02.2023 10:08
Zināms, ka nav nekādas jēgas tāpēc, ka lauku cilvēki simtiem gadu paši tiek ar problēmām galā, bet tie municipāļi vienalga braukā pa laukiem, tērē dārgo degvielu un meklē kašķi. Kur Surkuļa puiši ierodas, tur viņiem obligāti jāsameklē pārkāpumi un ir kāds jāsoda, jo citādi savu esamību attaisnot nevar. Pats neesmu bijis liecinieks, bet zinātāji stāsta, ka mazie lauku ciematiņi, ieraugot tuvojamies balto ar zaļām svītrām strīpoto mašīnu, kā slēpjoties savā laikā no gestapo, momentā paliekot tukši kā izmiruši, visi kaut kur nobēg. Pat vistas zem klēšu grīdām nomūk un nečipotie suņi klusē.
N
Neķītrais masāžists 02.02.2023 19:25
Mani, bļē, viņi ne reizi nenoķēra. :D
D
Distihs 02.02.2023 18:10
Surkuls strādājis ir labi,
Teica priekšnieki tam abi.
J
Jefiņš 02.02.2023 18:06
Darīts ir, bet uz lauriem gulēt nedrīkst.
A
Astro 02.02.2023 17:23
Speciālās telpās skurba,
Plencītis,kurš saucās ļurba.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->