Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.04.2024 18:33

Jēkabpils novadā norisinās “Apkaimes sarunas” senioriem 0

Jēkabpils novadā norisinās “Apkaimes sarunas” senioriem
Skatīt video

“Apkaimes sarunas” ir viena no aktivitātēm projektā “Senioru darījums: lauku senioru balsis Latvijā”, ko īsteno Vidusdaugavas NVO centrs. Šīs tikšanās paredzētas Jēkabpils novada lauku teritorijās dzīvojošajiem senioriem. Šodien seniori pulcējās Salas Tautas namā, kur varēja gan pārrunāt sev aktuālus jautājumus, gan uzzināt noderīgu informāciju.

“Sarunu mērķis ir aktivizēt lauku seniorus, lai viņi iesaistītos gan sabiedriskos pasākumos, gan arī kultūras pasākumos, lai biedrībai būtu labāka sadarbība ar senioriem laukos, lai varbūt arī Jēkabpils novadā izveidotu iedzīvotāju padomes,” stāsta viena no projekta koordinatorēm Ligita Kadžule. “Mēs izrunājam, kas viņiem patīk, kas nepatīk lauku apkaimēs. Runājam arī par viņu prasmēm un hobijiem, lai, biedrībai izstrādājot mūsu stratēģiju, ņemtu vērā to, ko seniori laukos vēlas.”

Lai pasākumiem būtu vēl lielāka pievienotā vērtība, katrā reizē ar senioriem tiekas kāds speciālists, kurš stāsta par aktuālām tēmām. Salā viesojās Valsts policijas pārstāvji, kas informēja klātesošos par drošību un to, kā neiekrist krāpnieku lamatās. Savukārt Rita Šteina stāstīja par labdarības akciju “Porcelāna droni”. Seniori šādus pasākumus vērtē pozitīvi.

“Ļoti labi, ka seniori var atnākt, apspriesties un komunicēt cits ar citu,” saka Salas ciemata iedzīvotāja Lilita. “Tas motivē sevi piespiest iziet sabiedrībā, jo daudzi seniori parasti “iesēžas”, un tad viņiem negribas nekur vairs iet un darīt. Šādas aktivitātes ir ļoti apsveicamas.”

Klātesošajiem bija iespēja aktualizēt sev būtiskas problēmas.

“Vajadzētu vairāk cilvēkiem sapulcēties, varbūt kopīgiem spēkiem risināt vietējās problēmas ciematos, teiksim, daudzdzīvokļu mājās dzīvojošajiem ir daudzdzīvokļu māju remonti, tātad naudas problēmas,” teic Ošānu ciemata iedzīvotāja Zindra.

Projekts “Senioru darījums: lauku senioru balsis Latvijā” tiek īstenots ar mērķi izcelt lauku seniorus, padarīt viņu balsis skaļākas, kā arī atklāt viņiem sabiedriskās darbības iespējas. “Apkaimes sarunas” ir tikai viena no projekta aktivitātēm.

Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Borisova stāsta: “Ir plānoti arī pieredzes apmaiņas braucieni pie citām senioru organizācijām citur Latvijā, lai iegūtu labo pieredzi un sasmeltos jaunas idejas. Tāpat vasarā tiks organizēta divu dienu nometne senioriem, kas notiks Gārsenes pilī, kur būs iespēja gan radoši attīstīties, gan veicināt savu pašizaugsmi. Aicinām seniorus, kas ne tikai vēlas saņemt, bet arī var kaut ko sniegt citiem, varbūt no savas darba pieredzes kaut ko pastāstīt tālāk.”

Projekts tiks realizēts līdz šā gada 31.oktobrim, un to atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sīkāka informācija par projekta aktivitātēm un pieteikšanos pieejama Vidusdaugavas NVO centra mājaslapā un sociālajos tīklos.

Sandra Paegļkalne

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->