Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 31.08.2023 08:37

Jēkabpils novadā - negaiss ar lielu krusu 0

Jēkabpils novadā - negaiss ar lielu krusu
Skatīt video

Zibeņošana un stipras lietusgāzes bija vērojamas daudzviet Jēkabpils novadā, bet vairākos pagastos negaisa laikā krita lielgraudu krusa. Iedzīvotāji sociālajos tīklos dalās ar fotogrāfijām, kurās iemūžināti vairāku centimetru lieli krusas graudi.

Krusu redzēja arī Rites pagasta iedzīvotāja Larisa: “Krusa bija liela, kārtīga, rokā varēja paņemt trīs graudus. Protams, bija bailes un šoks. Iespaidi ir traki, jo manā dzīvē tas ir pirmo reizi. Tas bija tikai mirklis, kad krusa jau bija nokritusi. Pēc tam gājām, skatījāmies, kas mums te notiek.”

Larisas saimniecībā krusas graudi nodarījuši lielu postu – ir izsisti caurumi ne tikai abu siltumnīcu jumtos, bet arī dzīvojamās mājas jumtā. Lietus sūcies caur griestiem, tādēļ daudzviet uz grīdas saliktas bļodas. Remontu ģimene plāno veikt pašu spēkiem.

“Kas mums cits atliek? Mums ir privātmāja,” saka Larisa.

Arī Rites pagasta Cīruļu ciema iedzīvotāji necer uz palīdzību. Vairākām ciema daudzdzīvokļu mājām krusas graudi ir sacaurumojuši jumtus, tāpat skāde nodarīta daudzām iedzīvotāju automašīnām. Krusa deformējusi spēkratu virsbūvi, kā arī sabojājusi daudzus stiklus. Tagad daudzi transportlīdzekļi apsegti ar segām.

“Manai mašīnai skāde – stikls ārā, jumts ir bojāts,” saka Rites pagasta iedzīvotājs Maigonis. “Pārējām mašīnām arī. Kopā 10 mašīnas ir cietušas. Sinoptiķi ziņoja par krusu, bet es tajā brīdī nebiju uz vietas un to nezināju. Tagad jāmaina stikls. Pie kā vērsties? Tāpat nekādu palīdzību nesniegs. Pašam kaut kā jātiek galā.”

Negaisa laikā vējš nogāzis arī vairākus kokus, piemēram, Melderišķu kapsētā daži koki izgāzti ar visām saknēm. Koks krītot nolauzis vienu pieminekli, kuru tagad pagasta pārvalde plāno atjaunot. Rites pagasta pārvaldei vēl viena rūpe – stiprais lietus izskalojis vairākus autoceļus. Lielākās bedres jau no paša rīta aizbērtas.

Rites pagasta saimniecības vadītāja Lilita Bārdule stāsta, ka jau no paša rīta lielākās bedres aizbērtas: “Trakākās vietas mēs mēģinājām aizrakt saviem spēkiem, jo tomēr bija dziļas bedres. Lai nebūtu avārijas situāciju, mēģinājām labot. Tad informējām uzņēmumu “Viesītes transports”. Tas atbrauca un apsekoja. Tagad domās, ko darīt tālāk. Protams, ceļi tiks laboti.”

Viesītes pilsētas un Viesītes, Saukas, Rites, Elkšņu pagasta pārvaldes vadītāja Sanita Lūse stāsta: “Iedzīvotāji pagaidām nav vērsušies ar kādu vajadzību vai sūdzību, ka ir tiešām tik grūti vai slikti, ka pašu spēkiem nevar tikt galā. Šobrīd, ja ir kāda vajadzība, var droši zvanīt uz pašvaldību, uz pagastu saimniecības vadītāju telefoniem, informēt par savu vajadzību. Mēs nevienam neatteiksim. Šobrīd apsekošana vēl ir tikai procesā.”

Kad apsekošana būs pabeigta, būs precīzāk zināms postījumu apjoms un zaudējumu apmērs naudas izteiksmē.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023


Foto: Anita Mutule

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->