Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.02.2023 19:35

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde uz laiku – bez direktora 26

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde uz laiku – bez direktora
Skatīt video

Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes direktore Antra Skutele devusies ilgstošā prombūtnē, tādēļ iestāde uz laiku ir palikusi bez direktora. Tas rada kolektīva pārslodzi, jo saistībā ar gatavošanos Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem pārvaldei ir daudz vairāk pienākumu nekā ikdienā. Vislielāko pārslodzi izjūt Kultūras pārvaldes direktores vietniece Laura Aišpure.

“Man ir arī papildu pienākums – esmu Zasas Tautas nama vadītāja pienākumu izpildītāja,” stāsta Laura. “Sakarā ar Dziesmu un Deju svētkiem es šobrīd esmu pašvaldības Dziesmu un Deju svētku koordinators. Tā kā nav arī direktora, tad man vēl ir jāizpilda arī direktora pienākumi. Līdz ar to man konkrēti slodze šobrīd ir ļoti liela.”

Laura Aišpure uzsver, ka divu amatu savienošana līdz šim neradīja problēmas, bet tagad, kad jāaizvieto arī direktore un jāpilda Dziesmu un Deju svētku koordinatores pienākumi, būtu ļoti nepieciešams papildu darbinieks. Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka tiek meklēti risinājumi.

“Viens no variantiem ir, ka vietnieci varētu iecelt par direktores pienākumu izpildītāju un tad uz vietnieka amatu varbūt sludināt konkursu,” saka Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks.

Laura Aišpure gan uzsver, ka viņa labāk gribētu palikt direktores vietnieces amatā, saglabājot arī amatu Zasas Tautas namā: “Šis ir amats, uz kuru es arī pieteicos un konkursa kārtībā tiku izraudzīta. Nevēlos būt direktora pienākumu izpildītājs. Es zinu, ka viņi gribētu, lai es meklēju Zasā kādu darbinieku un šādi samazinu savu slodzi, savukārt es pati, piesakoties par direktora vietnieku, runājot ar direktori, kura tajā brīdī vēl bija darbā, interesējos par iespēju apvienot šos abus amatus, jo man tas bija svarīgi. Līdz ar to es gribētu palikt un darboties arī Zasā.”

Otrs variants ir izsludināt konkursu uz Kultūras pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja amatu, uz noteiktu laiku, bet pašvaldībā atzīst, ka tas būtu ļoti sarežģīti.

“Kurš tad gribēs nākt uz to gadu, pusotru gadu uz pārvaldes vadītāja vietu?” jautā Alfons Žuks. “Bet mēs domāsim par to.”

Trešais variants, ko apsver pašvaldības vadība, ir nesludināt konkursu uz vadošajiem amatiem, bet uz Dziesmu un Deju svētku laiku atrast kādu palīgu, kurš varētu atbalstīt Jēkabpils novada Kultūras pārvaldi šajā periodā, kad ir daudz papildu pienākumu.

Sandra Paegļkalne

i
iesaku 18.02.2023 21:11
iesaku šo noklausīties saite - https://www.youtube.com/watch?v=-gwR1bJdPpk
z
zinātājs 16.02.2023 10:54
Nezinu, ar kuru vietu Žuks domā un nerīkojas klišejiski pareizi, jo zinu, ka šādos gadījumos citos novados noorganizē īslaicīgu direktoru padomi, kas sastāv no novada kultūras iestāžu vadītājiem un sabiedriskā kārtā, bez papildus piemaksas uzņemas demokrātiski pildīt ilgstošā prombūtnē esošā galvenā direktora pienākumus.
A
Aaaa 16.02.2023 09:31
Ja jau tikai īslaicīgi tā kultūras ministre nebūs,tad jau jāiztiek ar iekšējām rezervēm,kā tas parasti notiek katrā uzņēmumā. Darbus var sadalīt visiem pa mazumiņam,arī augstu godātie un labi atalgotie vietnieki un vietnieku vietnieki taču nav tik ļoti noslogoti ,lai nevarētu padarboties kultūras jomā. Varbūt tad pašiem kultūras līmenis celtos,kura uz šobrīdi vairumam acīm redzami trūkst.
N
Niks 16.02.2023 20:32
Devusies ilgstošā prombūtnē, tādēļ iestāde uz laiku ir palikusi bez direktora. Gatavošanos Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem abu krastu kultūras namu direktori un darbinieki, kas nav pārstrādajusies!!! jo tur ir tie Dziesmu svētku kolektīvi un dalībnieki arī visi kopā var pieslēgties.
V
Viedoklis 16.02.2023 22:24
Līdz kultūras ministrei viņai kā līdz mēnesim:))) Labāk lai ir laba mamma saviem četriem bērniem, nekā vadītāja kurai tā arī nebija intereses par novadu.
P
Pareizaisjautājums 16.02.2023 08:16
Kas būtisks ir mainījies mūsu tautas kultūrā kopš tiem laikiem, kad neviens tādu ,,kultūras ,, jēdzienu nemaz nezināja?
Vai toreiz nedziedāja un nedancoja?
?
??? 15.02.2023 19:12
Kur tad palika daudz sološā Skutele,kas pa visu Latviju bija izstrādājusies? Rudenī tikai sāka strādāt?
S
Sviests 16.02.2023 08:54
Toreizējo vietnieci Maiju pēc 5 dienu darba vadītājas amatā padzina no darba.Vai tad Skutele nezināja, ka pati ilgi nestrādās? Novads atrada gan importa brīnumu un tagad Žuks mīcās no vienas kājas uz otru un nezina ko iesākt.Vai tad vairs savējo nav ko ielikt amatā kā parasti?
N
Neķītrais masāžists 15.02.2023 19:08
To nodevēju Skuteli jau atpakaļ toč vairs neņems.
!
!!! 15.02.2023 19:46
Kopš kura laika grūtniecība ir nodevība!?
b
blusa 16.02.2023 09:42
nu gan tu izmuldējies !!!
M
Mur 15.02.2023 18:21
Laura, Tu tagad iešàvi sev kājā
Z
Zasa 15.02.2023 17:44
Nav ko vaidēt,jā algu grib saņemt abās vietās.
P
Pareizaisjautājums 15.02.2023 17:36
Interesanti, cik procenti novada iedzīvotāju zina, ka šāda kultūras pārvalde vispār eksistē?
H
He he 15.02.2023 18:53
Jēkabpils novada kultūras pasākumus neapmeklēju vispār! Manis pēc ar direktoru vai bez!
J
Jefiņš 15.02.2023 17:10
Kas to būtu domājis, ka Jēkabpilī ir direktoru deficīts . Nu die neticu.
A
Astro - > Distiham 15.02.2023 16:57
Pārvaldi grib Distihs vadīt,
Jaunas dejas svētkiem radīt.
J
Jocīgie 15.02.2023 16:30
Viens no variantiem ir, ka vietnieci varētu iecelt par direktores pienākumu izpildītāju un tad uz vietnieka amatu varbūt sludināt konkursu,”
Varētu,,,, varbūt... Nu blin, kas par atbildi no cilvēka, kurš algā saņem 3 štukas. DDDDD Goda vārds, jau jāsāk smieties!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->