Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.05.2023 17:29

Jēkabpils novada kolektīvi tiekas deju skatē 14

Jēkabpils novada kolektīvi tiekas deju skatē
Skatīt video

Jēkabpils novada deju kolektīvi uz Viesītes kultūras centra “Sēlija” skatuves izdejoja Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku repertuāru. Skatītājiem tas bija vērienīgs koncerts divās daļās, bet pašiem dejotājiem – ļoti atbildīgs pasākums – deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts” koprepertuāra pārbaudes skate, ko vērtēja žūrija.

“Man pirms skates ir neliels uztraukums, bet esam sagatavojušies. Ļoti gaidu Dziesmu un Deju svētkus,” saka Atašienes Tautas nama "Annas sāta" jauniešu deju kolektīva “Zvirbuļi” dejotāja Elizabete.

“Stresa nav, jo ir ieguldīts milzīgs darbs, ir pārliecība par sevi, ka dejas tiks izdejotas visaugstākajā līmenī. Viss izdosies,” pārliecināts Jēkabpils novada BJC tautas deju kolektīva "Pastalnieki" dejotājs Rolands.

Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos pirmo reizi piedalīsies daudzi jaunieši, bet arī senioru vidū ir tādi, kuri uz Rīgu dejot Dziesmu un Deju svētkos dosies pirmo reizi un kuri arī šādu skati piedzīvo pirmo reizi.

Pavisam jauns ir Biržu tautas nama senioru deju kolektīvs “Neķer kreņķi”, kura dalībniece Mārīte saka: “Deju kolektīvs ir piecus gadus, bet īstenībā daudzi dejotāji ir tikko sākuši dejot, tāpēc esam uztraukušies. Centīsimies izbaudīt mūsu dejotprieku. Lielākajai daļai no mums šie būs pirmie lielie Dziesmu un Deju svētki.”

Daudz lielāka pieredze ir otram Jēkabpils novada senioru deju kolektīvam. Krustpils Kultūras nama senioru deju kolektīvs “Krustpilietis” šogad atzīmē 35 gadu jubileju, un dejotājiem aiz muguras jau septiņi Dziesmu un Deju svētki.

“Ir patīkams satraukums, bet priecājamies par gaidāmajiem svētkiem,” saka kolektīva “Krustpilietis” dejotāja Maija. “Skates ir katru gadu, bet svētki – piecos gados reizi.”

No Jēkabpils novada deju skatē piedalījās 20 kolektīvi, un visi parādīja ļoti labu sniegumu, izcīnot ceļazīmi uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Sīkāk ar žūrijas vērtējumiem var iepazīties šeit.

Sandra Paegļkalne

p
prusaks 03.05.2023 11:48
Dejo tīri smuki, man patika.
J
Jautājums 03.05.2023 11:15
Vai bija kāds profesionāls kamerists, kurš uzfilmēja visu skates norisi?
C
Cietuma Administrācija 04.05.2023 23:32
jā, Radiks no 61. kameras ! Drīž iznāks, iepazīstinās mūs ar materiālu.
V
Viesis 03.05.2023 10:57
Eh, tie ļuļu ļuļi.
z
zinātājs 03.05.2023 09:32
Nezinu, bet man šķiet, ka tikai aiz aiz iedzimtās smalkjūtības raksta autors nav minējis pašdarbības kolektīvus, kas skati izturēja un dosies uz Dziesmu svētkiem, jo tad būtu jānosauc arī kolektīvi, kuru priekšnesums ne tikai vērtēšanas komisijas locekļos, bet arī kultūrā nelutinātos skatītājos izraisīja izsmieklu, ironisku burkšķēšanu un pat riebumu, kā dēļ daži to uzstāšanās laikā uz brīdi atstāja skatītāju zāli, un, kā tagad zināms, nekur tālāk par novadu nebrauks.
s
sēlis 03.05.2023 08:14
A. Rullietes kolektīvi bija galvas tiesu pārāki par pārējiem.
O
Observer 02.05.2023 22:57
Pagājušos svētkos bija liels deju uzvedums, kurā tika atainota tautas vēsture, tostarp - vācu kolonizatoru ,,pirmās nakts tiesību,, realizācija .
Vismaz tā tika skaidrots scenārijs. Skatījos , skatījos, bet īsto momentu tā arī neuzķēru.
A
Astro 02.05.2023 22:27
Izbaudīsim Dziesmu un Deju svētku burvību!
S
Skats no malas 02.05.2023 22:18
Kopumā deju kolektīvi atstāja labu iespaidu. Malači!
Vienīgi nekad nesapratīšu vecus večus, kas pat uzvelkot tautas tērpu, nespējīgi feisa sarus noskrāpēt. Baigi lepojas ar ar to āža bārzdu ... Ar to kāju cilāšanu arī, tā ir kā ir ...
V
Viesis 02.05.2023 21:29
Tad jau jaunus lindrakus dāmām žuks būs uzšuvis.
N
Neķītrais masāžists 02.05.2023 18:52
Skatos bildē un domāju - kāda, bļin, var būt dancošana mēteļos! :D
J
Jefiņš 02.05.2023 18:10
Pirmās reizes jau ir tās interesantākās, pēc tam seko rutīna, bet smuki tāpat.
V
Viesis 02.05.2023 21:30
Tu par ko? Par seksu?
D
Distihs 02.05.2023 17:48
No Krustpils uz Viesīti atbrauca Maija
Un dejo vēl skaistāk kā karjera kaija.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->