Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.03.2024 19:05

Jēkabpils novadā joprojām nav rasti līdzekļi upju tīrīšanai 1

Jēkabpils novadā joprojām nav rasti līdzekļi upju tīrīšanai
Skatīt video

Gadu no gada jēkabpiliešu vidū izskan jautājums, kad beidzot tiks tīrīta Daugavas un Sakas upes gultne, lai uzlabotu upju tecējumu un mazinātu plūdu risku. Diskusijas par gultņu tīrīšanu ir bijušas arī deputātu vidū, tostarp ideja, ka 2024.gada budžetā vajadzētu paredzēt līdzekļus šim mērķim. Tomēr apstiprinātajā šā gada pašvaldības budžetā finansējums Sakas vai Daugavas gultnes tīrīšanai netika iekļauts. Vietvarā skaidro – tas tādēļ, ka gultnes tīrīšana izmaksātu ļoti dārgi. Pagaidām gan nav aprēķinātas konkrētas izmaksas.

“Protams, ka Daugavai un Sakai vajadzētu veikt šo sanesumu tīrīšanu, bet tas ir diezgan apjomīgs darbs un arī apjomīga saskaņošana, jo jāsaskaņo gan ar Valsts Vides dienestu, gan Latvijas Dabas fondu un citām institūcijām,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Es neredzu šobrīd ne finansējumu, ne juridisko veidojumu, kā mēs varētu valsts upi tīrīt, lai arī tā mums ir uzlikta pārraudzībā. Tas ir nopietns projekts, un es domāju, ka 100 tūkstoši eiro būs tikai izpēte nevis paši darbi.”

Domes vadītājs pauž viedokli, ka šāds projekts būtu jāfinansē valstij. Tāpat viņš uzsver, ka tad, ja iztīrītu, piemēram, Sakas gultni, tas ne visos plūdu scenārijos palīdzētu mazināt teritoriju applūšanu. Šī brīža plūdu laikā Sakas upē problēmu nav – ūdens brīvi plūst bez aizķeršanās, bet daudzi jēkabpilieši atceras pagājušā gada janvāri, kad plūdu laikā Sakas upē bija izveidojies pamatīgs vižņu sablīvējums. Toreiz darbinieki ar ekskavatoriem lauza ledu, lai atbrīvotu ceļu Sakas upes ūdeņiem.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Voldemars Spila Voldemars Spila 01.03.2024 22:33
Kur tie miljoni ko iedalīja ES 2023 gada.? Visi gaida plūdus lai no valsts kases izsmeltu līdzekļus, tas bija komunisma laikā, tagad nekas
nav mainījies, iztīriet upi zem Zeļķu tilta un aiz Pļaviņām kur gadiem skaloja dolomīta atsijas un gāza upe, tas ir kaut kas sarežģīts ? Tas nav izdevīgi, jo nevarēs vairs vairāk izsmelt naudu no valsts kases. Nebūs plūdu, nevarēs iepirkt mobilos telefonus, audi auto un tt...

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->