Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 22.02.2024 17:47

Jēkabpils novadā izstrādā rīcības plānu militāra apdraudējuma gadījumā 0

Jēkabpils novadā izstrādā rīcības plānu militāra apdraudējuma gadījumā
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldības speciālisti izstrādājuši rīcības plānu militārā iebrukuma gadījumā. Tas kā atsevišķa sadaļa tiks iekļauts pašvaldības civilās aizsardzības plānā. Paredzēts, ka martā rīcības plāns tiks virzīts apstiprināšanai Jēkabpils novada domes sēdē.

“Plāns pēc Ministru kabineta noteikumiem ir paredzēts ar ierobežotu pieejamību, tas publiski netiks demonstrēts,” skaidro Jēkabpils novada civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts. “Plāna sastāvu, kas tur paredzams, arī nosaka Ministru kabineta noteikumi. Tur ir jābūt ietvertiem mobilitātes un pretmobilitātes pasākumiem, iedzīvotāju izmitināšanas vietām, primāro vajadzību nodrošināšanai – ūdens, siltums, pajumte, iedzīvotāju apziņošanai krīzes gadījumos. Tas viss ir ietverts un tiks apstiprināts, cerams, marta sēdē.”

Tāpat novada pašvaldības speciālisti ir uzsākuši apkopot informāciju par objektiem, kas apdraudējuma gadījumā varētu kalpot kā bumbu patvertnes. Tomēr informācijas apkopošanu apgrūtina tas, ka valstiskā līmenī pagaidām nav izstrādātas vadlīnijas par minimālajām tehniskajām prasībām ēkās esošo telpu vai telpu grupu piemērotībai patvertnes atjaunošanai vai izveidei.

“Šobrīd ir dažādas versijas – daudzdzīvokļu māju pagrabi vienu speciālistu uzskatā nav piemērojami, bet citu speciālistu uzskatā tas ir labāk nekā nekas,” skaidro Ilmārs Luksts. “Tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests publicēs šīs vadlīnijas, pēc kurām arī mēs varēsim vadīties, konstruktīvi runāt ar sabiedrību un stāstīt, kā, kur un kāpēc. Bet šobrīd rīcības shēma jau ir skaidra. Nav tā, ka nekas nav gatavs un skaidrs. Apziņošanas sistēma krīzes gadījumā arī valstī ir noteikta, tālākās pašvaldības rīcības attiecībā pret saviem iedzīvotājiem arī ir skaidras.”

Šā gada sākumā Ministru kabinets pieņēma zināšanai Iekšlietu ministrijas informatīvo ziņojumu “Par tālāko rīcību patvertņu jautājumā”, kurš paredz, ka Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar citām ministrijām un iestādēm ir jāsagatavo vadlīnijas, tāpat ministrijām uzdots izvērtēt iespējamos risinājumus, lai ieviestu patvertnes atjaunošanas vai izveidošanas finanšu mehānismus. Plānots, ka vadlīnijas tiks publiskotas šā gada maijā.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->