Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.05.2024 12:12

Jēkabpils novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties “foto medībās” 6

Jēkabpils novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties “foto medībās”
Skatīt video

Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centrs izaicina novada iedzīvotājus un viesus piedalīties jaunā spēlē “Foto medības”. Jēkabpils novadā ir izvēlētas 50 apskates vietas, un dalībnieku uzdevums ir tās atrast un pie tām nofotografēties.

“Šī akcija norisināsies līdz pat 1. oktobrim, un vienīgais, kas nepieciešams interesentiem, kas vēlas akcijā piedalīties, ir uzlādēts telefona aparāts ar piekļuvi internetam, kurā viņš var ērti atvērt mūsu sagatavoto digitālo karti, kurā ir norādīti visi punkti, kas ir iekļauti šajās “medībās”. Objekti tiek sadalīti pēc grūtības pakāpēm, jo par katru atrasto objektu var sakrāt punktus,” stāsta Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Laura Trukšāne. “Svarīgi ir pie šī objekta nofotografēties tā, lai mēs varam identificēt, ka tiešām līdz tam ir nokļūts veiksmīgi un šīs “foto medības” ir veiktas. Foto faili interesentiem visas vasaras garumā ir jākrāj un pēc tam, izmantojot kādu no failu koplietošanas vietnēm, mums vienā sūtījumā ir jāatsūta. Mēs izskatīsim, un tie, kas būs apmeklējuši visvairāk objektu un savākuši visvairāk punktu, akcijas noslēgumā saņems arī veicināšanas balvas no novada un no Tūrisma informācijas centra.”

Katrā fotogrāfijā jābūt redzamiem pašiem dalībniekiem, kā arī tieši tam objektam vai tā fragmentam, kas norādīts attēlos. Ja nepieciešams, var izprintēt un lietot kontrollapu, kas arī pieejama elektroniski. Lapa palīdzēs sekot līdzi tam, kuri objekti jau apmeklēti, kuri vēl nē.

Pasākumā var piedalīties gan vienatnē, gan komandā. Spēlētāji paši var noteikt sev vēlamo laiku, kad doties “foto medībās” un kādā secībā meklēt kartē iekļautās vietas. Apmeklējumu var apvienot ar Jēkabpils novada pilsētu un pagastu svētkiem, kuru datumi arī atrodami kartē. Izvēlēti arī mazāk zināmi tūrisma objekti, lai dalībnieki iegūtu jaunas zināšanas.

“Šis ir viens no veidiem, kā mēs varam mudināt iedzīvotājus iepazīt savu novadu, atklāt varbūt vēl neredzētas vietas un palūkoties no cita leņķa,” stāsta Laura Trukšāne. “Otrs mērķis ir – tā kā šogad novada pilsētu un pagastu svētki tiek svinēti zem vienas kopīgas tēmas, tad arī mēs šo aktivitāti iekļaujam svētku svinēšanas pasākumu kopumā. Tas var būt kā papildu stimuls gan apmeklēt, gan iepazīt pagastu ne tikai no kultūras viedokļa, bet arī iepazīt tādas vietas, kas saistās gan ar pagastu vēsturi, gan ar pagastam būtiskiem notikumiem.”

Spēlē iekļauti brīvi pieejami objekti vai to fragmenti, tātad dalībniekiem nebūs jātērē līdzekļi ieejas biļetēm. Visas atrasto objektu fotogrāfijas ir jāiesūta vienā sūtījumā līdz 1. oktobrim uz e-pastu: tic@jekabpils.lv, izmantojot kādu no failu koplietošanas platformām, piemēram, failiem.lv, wetransfer.com, files.inbox.lv u.c. E-pastā jānorāda komandas nosaukums, komandas dalībnieku skaits un tālrunis. Attēli nekur netiks publicēti, tie tiks izmantoti tikai vērtēšanas procesā.

Saite uz objektu karti: ŠEIT.

Kontrollapa atrodama ŠEIT. Tāpat to var atrast mājaslapā visit.jekabpils.lv

Sandra Paegļkalne

j
jautri 10.06.2024 14:29
jauki būtu Jēkabpils ārstu, uzņēmēju un pašvaldības, domes darbinieku privāto māju foto medības! tas būtu topā!
s
smiekls 30.05.2024 06:54
Ragainis labāk skolotājiem būtu piemaksas iedevis nevis nodokļu maksātāju naudu tērējis savām iegribām
J
Jautājums 09.06.2024 06:27
Un kur te tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda? Es ar prieku apskatīju nosauktos objektus, atcer;ejos, kur tie atrodas, kad tur biju un jau izdomāju kā apbraukšu un par savu naudu. Tādu taupītāju kā tu 100 - lielāko skolu daļa likvidēta, bet sataupītās naudas nav, tikai caurums budžetā.
j
jautri 10.06.2024 12:12
Jautājums rakstija: Un kur te tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda? Es ar prieku apskatīju nosauktos objektus, atcer;ejos, kur tie atrodas, kad tur biju un jau izdomāju kā apbraukšu un par savu naudu. Tādu taupītāju kā tu 100 - lielāko skolu daļa likvidēta, bet sataupītās naudas nav, tikai caurums budžetā.
Ragainis laikam māju ceļ par savu algu???
J
Jānis Krastiņš 29.05.2024 21:29
Apskatīju kopš bērnības labi pazīstamo un skaisto Rogāļu akmeni un gravu. Rodas faktiski viens jautājums - kurš kultūras darbinieks ir sacerējis šādas t.s. leģendas un piesārņojis gravu ar visvisādiem ķēmiem, kam ar to nav nekāda sakara.
j
jautri 11.06.2024 10:42
tiem tipa kultūras darbiniekiem ir kaut kas jauns visu laiku jāizdomā un jāpieķēzī Latvija ar kroplīgiem tēliem, lai rēķinātu sev mistiskās algas katru mēnesi!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->