Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.11.2022 19:26

Jēkabpils novadā gaidāma virkne Valsts svētku pasākumu 13

Jēkabpils novadā gaidāma virkne Valsts svētku pasākumu
Skatīt video

Jēkabpils novads pamazām tiek ietērpts Valsts svētku rotā. Par godu Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienai gan Jēkabpilī, gan citviet Jēkabpils novadā norisināsies svētku pasākumi.

“11.novembri mēs uzskatām par Patriotisma nedēļas atklāšanas brīdi,” stāsta Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes direktore Antra Skutele. “Mēs Jēkabpilī šo dienu atzīmēsim ar tradicionālo Lāpu gājienu. Lāpu gājiena pulcēšanās vieta ir Kena parks. Aicinām pulcēties jau no pulksten 17:00. Pulksten 17:30 gājiens uzsāks savu ceļu uz pieminekli. Gribētu aicināt visus apmeklētājus ņemt līdzi savas lāpas un piedalīties šajā skaistajā, svinīgajā gājienā.”

Gājienu uzsāks zemessargi un jaunsargi, kā arī pūtēju orķestris “Krustpils”.

12. un 13.novembrī no pulksten 17:00 līdz 20:00 Jēkabpils Kena parkā darbosies audio stāstu parks, kurā varēs dzirdēt Latvijas brīvvalsts prezidentu uzrunas svētkos. Varēs dzirdēt, ko savai tautai sacījuši deviņi Latvijas valsts prezidenti – sākot ar pirmo Valsts prezidentu Jāni Čaksti, beidzot ar tagadējo Valsts prezidentu Egilu Levitu. “Šie teksti ir speciāli sagatavoti, jo mēs nevaram atrast visu prezidentu ierakstītās uzrunas tautai, taču mēs gribējām akcentēt tieši saturu,” stāsta Antra Skutele. “Šajā situācijā mēs radām risinājumu un veicām audio ierakstus, kas būs klausāmi audio stāstu parkā – Kena parka teritorijā. Aicinām apmeklētājus būt aktīvus un doties pastaigā ne tikai uz Kena parku, bet arī pa Daugavas aizsargdambi, kur tiks atskaņoti bērnu ieraksti par godu Latvijai. Viņi sirsnīgi sveic Latviju dzimšanas dienā. Tilts tiks izgaismots karoga krāsās.”

Bērnu sveicienus varēs dzirdēt 12., 13., 18. un 19.novembra vakarā no pulksten 15:00 līdz 20:00. Jēkabpils Tautas namā Patriotisma nedēļā varēs noskatīties vairākas Latvijas filmas, tāpat dažādi svētku pasākumi norisināsies citviet Jēkabpils novadā.

“Mēs gribam aicināt skatīt visas aktivitātes, kas notiek Jēkabpils novadā, jo piedāvājums ir gana plašs – gan lāpu gājieni, gan Valsts svētku svinību koncerti,” stāsta Antra Skutele. “Īpaši gribu atzīmēt, ka Gārsenes Tautas namā 18.novembrī norisināsies Valsts prezidenta dāvāts koncerts, kur piedalīsies Latvijas Radio koris.”

18.novembris Jēkabpilī sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu pulksten 10:00 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā. Pulksten 13:00 Krustpils kultūras centrā notiks Jēkabpils novada pašvaldības apbalvojumu pasniegšanas ceremonija, savukārt svētku lielkoncerts šoreiz notiks pulksten 17:00 Jēkabpils Sporta hallē.

“Tādā veidā mēs sniedzam iespēju apmeklēt šo halli tiem, kas nav sportisti un kas tur vēl nav bijuši un apskatījušies, kā tur izskatās. Tajā pašā laikā mēs sniedzam iespēju šo svētku koncertu baudīt telpās. Lielkoncerts sāksies pulksten 17:00 ar Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja uzrunu, pēc tam mūsu acis un ausis priecēs grupa “The Sound Poets”, ko pirms tam iesildīs pašmāju grupa “Arhīvs”,” stāsta Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes direktore.

Koncerts būs bez maksas, bet vietu skaits hallē ir ierobežots, tādēļ iedzīvotāji aicināti rezervēt sev vietu, izņemot bezmaksas aproces iepriekš. “Krustpils kultūras centra vai Jēkabpils Tautas nama kasēs no 11.līdz 17.novembrim pirmās 1000 aproces tiks izsniegtas, būs iespēja aproces saņemt arī uz vietas pirms norises sākuma,” skaidro Skutele. “Sporta hallei ir noteikta ietilpība, līdz ar to ir jāpadomā par to, lai ierašanās būtu laicīga, ja aproce nav izņemta iepriekš, jo ietilpība kopumā ir ap diviem tūkstošiem cilvēku. Arī garderobju pieejamība ir ļoti ierobežota, līdz ar to katram jāpadomā, varbūt jaku ir iespēja atstāt mašīnā, vai arī jāierodas jau no pl.16:00, lai pagūtu virsdrēbes atstāt norādītajā vietā.”

Valsts svētki Jēkabpilī noslēgsies ar svētku balli, kas norisināsies Krustpils kultūras centrā. Sīkāk ar visu novadā plānoto pasākumu programmu var iepazīties Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes mājaslapā un sociālajos tīklos.

Sandra Paegļkalne

S
Skolnieciņš 17.11.2022 14:55
Es mīlu Latviju. Es ticu Latvju Dieviem. Būsim iecietīgi un draudzīgi gaidāmajos Valsts svētkos! Lai miers ir mūsu sirdīs! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Svētīgi!
Ar rūpēm par dzimteni, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
z
zinātājs 09.11.2022 08:55
Visā valstī, kā zināms, šogad svētku salūtam aizliegts tērēt nodokļu maksātāju naudu, bet nevajag noskumt, jo, cik man zināms, tad īstenie valsts patrioti ar personīgo iniciatīvu vāc ziedojumus privāta rakstura salūtam, un tas būs, bet vēl neesmu uzzinājis, konkrēti cikos. Ļoti iespējams, ka kādos desmitos vakarā, jo līdz pusnaktij ļoti ilgi jāgaida un vēl nav zināms, kādi tajā vakarā būs laika apstākļi.
D
Doma 09.11.2022 10:15
Naudu uz svētkiem būtu labāk vākuši priekš smagi slimiem bērniem novadā, lai kaut kāds prieciņš būtu mazajām sirsniņām. Tak nē, jaizšauj gaisā pa tukšo, dēļ minūtes emocijām. Vai tad jūs, lohi , nesaprotat, cik viņiem ir grūti un skumīgi? Ka tikai lustēt kā tādi kazlēni!
d
dūre 09.11.2022 12:16
Doma: Naudu uz svētkiem būtu labāk vākuši priekš smagi slimiem bērniem novadā, lai kaut kāds prieciņš būtu mazajām sirsniņām. Tak nē, jaizšauj gaisā pa tukšo, dēļ minūtes emocijām. Vai tad jūs, lohi , nesaprotat, cik viņiem ir grūti un skumīgi? Ka tikai lustēt kā tādi kazlēni!
Pareizi pateici, tie naudas maisi kā zinātājs tikai par lustēm domā. Lamāt un lamāt viņus vajag.
z
zinātājs 09.11.2022 15:43
Doma: Naudu uz svētkiem būtu labāk vākuši priekš smagi slimiem bērniem novadā, lai kaut kāds prieciņš būtu mazajām sirsniņām. Tak nē, jaizšauj gaisā pa tukšo, dēļ minūtes emocijām. Vai tad jūs, lohi , nesaprotat, cik viņiem ir grūti un skumīgi? Ka tikai lustēt kā tādi kazlēni!
Pats labi zini, ka tev ir iespēja salūtu neskatīties.
O
Observer 09.11.2022 15:54
Doma: Naudu uz svētkiem būtu labāk vākuši priekš smagi slimiem bērniem novadā, lai kaut kāds prieciņš būtu mazajām sirsniņām. Tak nē, jaizšauj gaisā pa tukšo, dēļ minūtes emocijām. Vai tad jūs, lohi , nesaprotat, cik viņiem ir grūti un skumīgi? Ka tikai lustēt kā tādi kazlēni!
Cien. Doma ir laiks pierast pie domas, ka ikviens cilvēks savu naudu tērē pēc saviem ieskatiem, neraugoties uz citu uzskatiem.
Doma, cik reizes Jūs esat ziedojusi ,,slimajiem bērniem,, ? Pastāstiet!
S
Skolnieciņš 17.11.2022 14:59
Šogad var iztikt bez salūta, jo tagad ir karš Ukrainā. Un rīkot salūtus būtu neētiski un zemiski pret kara bēgļiem Latvijā, kuri ar blīkšķiem jau tā ir mentāli traumēti. Nevajag bērt sāli brūcēs. Iesaku Valsts svētkus pavadīt klusi un lūgt Latvju Dievus.
Ar lepnumu par Latviju, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
R
Riebjas 09.11.2022 03:34
Un atkal tikai Jēkabpils un Jēkabpils. Bet citur novadā?
N
Neķītrais masāžists 08.11.2022 20:13
Runāja taču, ka pats Pabriks atbraukšot, bet svētku sarakstā nav pat pieminēts.
N
Nufs 09.11.2022 08:42
Tak pabriķis tagad ir viena plika p..le.
D
Distihs 08.11.2022 19:53
Ar garderobēm būšot grūti,
Mājās jāatstāj būs brūti.
A
Astro 08.11.2022 19:48
Jaunsargi ar lāpām joņos,
Zemessargi maršā soļos.
J
Jefiņš 08.11.2022 19:44
Koncertu Hallē apmeklēšu un rīkojumu izņemt aproces jau esmu devis.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->