Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.03.2024 15:26

Jēkabpils novadā applūdušas jaunas teritorijas Krustpils pagastā 0

Jēkabpils novadā applūdušas jaunas teritorijas Krustpils pagastā
Skatīt video

Jēkabpils novadā, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, ir applūdušas jaunas teritorijas Krustpils pagastā. Jēkabpils novada civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts informē, ka iemesls ir pie Zeļķiem esošā ledus sastrēguma izkustēšanās un pavirzīšanās uz priekšu. Uz 1.marta pusdienlaiku ledus “aste” bija pie Klauģiem. Applūdušas vairākas saimniecības Klauģos un Peņigās. Ceļš uz Klauģiem ir applūdis un pienests ar ledus gabaliem. Ūdens no ārpasaules ir nošķīris piecas saimniecības Peņigās un divas – Klauģos. Šie ir dati uz 1.marta pēcpusdienu. Teritorijā strādāja uzņēmums “Sadales tīkls”, lai nodrošinātu elektrību ēkām, kurām tas iespējams, kā arī atslēgtu elektrības pieslēgumu mājām, kuras applūdušas.

Tikmēr teritorijās, kuras applūda iepriekšējās dienās, ledus sastrēguma kustība uzlabojusi situāciju. Daugavā pie Zeļķiem ūdens līmenis diennakts laikā krities par vairāk nekā metru. Ja 29.februārī pa dienu līmenis bija sasniedzis 9,57 metrus virs stacijas nulles atzīmes, tad 1.marta pēcpusdienā tas bija nokrities līdz 8,49 metriem. Rezultātā ūdens sācis atkāpties no iepriekš applūdušajām teritorijām Salas un Krustpils pagastā. Arī pārgāzne Sakas salā vairs nav ūdenī.

Jēkabpils pilsētai plūdu draudu šobrīd nav, tur ūdens līmenis pazeminās. 1.marta pēcpusdienā tas bija 5,82 metri virs stacijas nulles atzīmes. Salīdzinājumam – 28.februārī ūdens līmenis bija paaugstinājies līdz 6,37 metriem.

29.februārī ugunsdzēsēji glābēji evakuēja sešus cilvēkus no plūdu skartajām mājām, bet 1.martā līdz pēcpusdienai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzība nav bijusi nepieciešama. Savukārt pašvaldības speciālisti 1.marta rītā palīdzējuši evakuēt vienu cilvēku no applūdušas mājas Krustpils pagasta Zeļķiem. Ilmārs Luksts uzsver, ka kopumā Prižu un Zeļķu teritorijā pamazām ūdens atkāpjas no ēkām un autoceļiem un “Sadales tīkls” atjauno elektrības pieslēgumus tur, kur tas iespējams.

Uz 1.marta pēcpusdienu pamatīgākais ledus sastrēgums ir Pļaviņās, kur sablīvējušies vižņi. Aizkraukles novada Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis informē, ka straume, kas nāk no Jēkabpils novada, vietām izskalo kādu gabaliņu, bet tā nespēj izkustināt masīvos vižņu krāvumus. Situācija Daugavā ietekmē Aiviekstes upi, rezultātā tas rada ūdens līmeņa svārstības pie Gostiņiem, bet uz 1.marta pēcpusdienu jaunas teritorijas Gostiņos nav applūdušas. Andris Ambainis skaidro, ka tad, ja Pļaviņās esošais ledus sastrēgums izkustēsies, tam būtu jātiek cauri S veida līkumam, jo tur upe jau daļēji atbrīvojusies no ledus.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->