Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.10.2023 18:16

Jēkabpils Mākslas skola atklāj 30 gadu jubilejas izstādi 0

Jēkabpils Mākslas skola atklāj 30 gadu jubilejas izstādi
Skatīt video

Jēkabpils Mākslas skolā atklāta mākslas darbu izstāde “Pašportrets”. Ar šo izstādi izglītības iestāde iesāk skolas dzimšanas dienai veltīto pasākumu programmu. Skolai šogad nozīmīga jubileja – aprit 30 gadi. Jubilejas ekspozīcijā apkopoti gan audzēkņu, gan pedagogu radītie pašportreti dažādās tehnikās. Skolas direktors ir Ziedonis Bārbals – viņš Mākslas skolu vada visus 30 gadus – kopš dibināšanas.

“Sākums bija 1992./1993.gadā Interešu namā, toreiz tas bija Pionieru nams,” stāsta Ziedonis Bārbals. “Iniciators skolas izveidošanai bija Velta Ārgule – toreizējā Interešu nama direktore. Viņa man piedāvāja veidot skolas programmu un uzņemt audzēkņus, noriskēt.”

Gandrīz visus pastāvēšanas gadus – kopš 1998.gada – Jēkabpils Mākslas skola atrodas tagadējā ēkā – Dambja ielā 19. Skolai šobrīd ir arī trīs filiāles – Aknīstē, Atašienē un Zasā. Bērni te var apgūt zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, mākslas valodas pamatus, veidošanu, tekstilmākslu, datorgrafiku, galdniecību un dažādus citus mākslas priekšmetus. Skolā šobrīd strādā 20 pedagogi un mācās 245 audzēkņi.

“Man ļoti patīk zīmēt un veidot kaut ko. Tas ir mans hobijs,” stāsta Mākslas skolas skolniece Beāte. “Man patīk visi mācību priekšmeti, kas ir Mākslas skolā. Skolotāji ir jauki un atbildīgi, dažreiz mani klasesbiedri ir nepaklausīgi, bet to es varu pieciest.”

“Brīžiem varbūt klasesbiedri ir nejauki, bet brīžiem viņi ir ļoti labsirdīgi un labi. Un arī skolotājas ir ļoti laipnas, labsirdīgas un labas,” saka skolniece Adelīna.

“Kad biju maziņa, man ļoti labi padevās zīmēt, un es nolēmu, ka es ļoti gribu iet uz Mākslas skolu,” stāsta Vendija. “Man šeit ļoti patīk. Te ir labas skolotājas un laipns direktors. Visas skolotājas palīdz.”

Arī pedagogi uzsver, ka Mākslas skolā strādāt ir patīkami, jo kolektīvs ir sirsnīgs un saliedēts.

“Mums ir ļoti draudzīgs kolektīvs,” stāsta Mākslas skolas pedagoģe Vēsma Lukstiņa. “Tas sniedz lielu atbalstu un motivāciju. Man patīk, ka mums ir vecāki kolēģi, kuriem var lūgt padomus sarežģītās situācijās. Mēs esam ļoti draudzīgi un ļoti atvērti.”

Izstāde “Pašportrets” Mākslas skolas telpās būs skatāma līdz 30.novembrim. Tāpat par godu skolas jubilejai plānota absolventu darbu izstāde, kā arī bijušo audzēkņu un pedagogu salidojums, kas paredzēts 28.oktobrī. Gan pedagogi, gan audzēkņi novēl skolai visu to labāko.

“Novēlu, lai skolai būtu tie paši jaukie skolotāji un lai būtu mūsu dežurants Ojārs!” saka skolas audzēkne Veronika.

“Novēlu, lai šī Jēkabpils Mākslas skola būtu visskaistākā un lai te būtu ļoti daudz bērnu!” saka skolniece Elizabete Marija.

Visi Jēkabpils Mākslas skolas absolventi un bijušie pedagogi aicināti uz salidojumu, kas notiks 28.oktobrī pl.16:00 skolas telpās. Par ierašanos lūgums paziņot līdz 15.oktobrim, sazinoties ar savu audzinātāju vai skolotāju Rutu (tālr.nr. 26 499 256). Notiks koncerts, kopīgas darbnīcas, atrakcijas, dalīšanās atmiņās, nesteidzīga tējas baudīšana un sarunas. Aicinājums līdzi ņemt cienastu.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->