Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.11.2023 17:55

Jēkabpils Agrobiznesa koledžu no nākamā gada pārveidos par tehnikumu 1

Jēkabpils Agrobiznesa koledžu no nākamā gada pārveidos par tehnikumu

Jēkabpils Agrobiznesa koledža no nākamā gada tiks reorganizēta par Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikumu, otrdien nolēma valdība. Izskatot koledžas īstenotās izglītības programmas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) konstatējusi, ka tā patlaban pamatā īsteno profesionālās vidējās izglītības programmas, kas atbilst tehnikumu darbības mērķiem.

Koledža arī īsteno tālākizglītības programmu un vairākas profesionālās pilnveides izglītības programmas. Vienlaikus īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmu skaits ir nepietiekams. Ministrija vērš uzmanību uz iespējamu risku, ka koledža nevarēs izpildīt tai Profesionālās izglītības likumā noteikto kritēriju attiecībā uz īsā cikla profesionālās izglītības programmu īstenošanu.

Šādus riskus esot saskatījusi arī koledžas padome, kura izteikusi atbalstu koledžas pārveidei par tehnikumu "kā spēcīgu profesionālās vidējās izglītības iestādi".

Koledžā 2023./2024.akadēmiskā gada rudens semestrī turpina tie 15 studenti, kuri studiju programmu absolvēs līdz šā gada 31.decembrim.

Lai nodrošinātu koledžā studējošo tiesības iegūt augstāko izglītību, studiju tālākās iespējas atbilstošās studiju programmās nodrošinās Rēzeknes Tehnoloģu akadēmija.

Informāciju sagatavoja LETA

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Ed J. Pa Ed J. Pa 28.11.2023 17:10
Izglītības līmeņa maiņa- no koledžas uz tehnikumu, atkal pamatota ar audzēkņu skaita samazinājumu programmu īstenošanai. Tas ir objektīvi. Citādi,- nav nekāda attaisnojuma Latvijas izglītības sistēmas nivelēšanai. Vēlam JAK turēties! Valsts un reģiona attīstības plānotāji.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->