Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.12.2022 18:11

Jēkabpiliešus priecē priekšnesumi bērniem un Ziemassvētku tirdziņš 12

Jēkabpiliešus priecē priekšnesumi bērniem un Ziemassvētku tirdziņš
Skatīt video

Lai radītu Ziemassvētku noskaņu, mazos jēkabpiliešus un viņu ģimenes Vecpilsētas laukumā priecēja audiāli teatrāls stāsts par Rūķi Gardummici. Vides performance “Rūķa konditoreja” norisinājās speciāli izgatavotā, caurspīdīgā namiņā, kas aprīkots ar skaņu, gaismu un specefektu iekārtām. Bērni priecājās gan par sniegu, gan ziepju burbuļiem.

Vienas izrādes ilgums bija 30 minūtes, kuru laikā klātesošie varēja gan vērot aktiera darbošanos, gan klausīties speciāli bērniem veidotu, humoristisku “Rūķu radio”. Kopā vakara gaitā izskanēja 10 seansi.

Paralēli priekšnesumiem iedzīvotāji varēja gūt svētku noskaņu un iegādāties dāvanas sev un tuviniekiem Ziemassvētku tirdziņā. Tajā pulcējās tirgotāji no visas Latvijas, piedāvājot dažādus mājražotāju un amatnieku darinājumus un gardumus.

“Man ir biškopības produkti – medus, bišu maize, propolisa ziepes, medus šūnās. Šodien tīri labi gāja, cilvēki gandrīz visas sagatavotās dāvanas izpirka,” stāsta mājražotāja no Viesītes Maija.

“Šodien tirgū piedāvājam mūsu pašu audzētus un pārstrādātus ķiploku produktus,” stāsta mājražotājs no Līvāniem Māris. “Ir dažādi “smēriņi” no ķiplociņiem, ir arī ekskluzīvāki – ar ogām un medu sastāvā, ir dažādi saldumi, kas domāti vairāk bērniem, bet arī pieaugušajiem ļoti patīk. Šodien veicas labi – cilvēki ir, pirktspēja ir, svētku sajūta ir.”

“Mēs nodarbojamies ar dziednieciskajām rotām, ar kristāliem,” stāsta tirgotājs Kaspars no Lapmežciema. “Katrai dzīves situācijai ir savs kristāls un sava versija, kā to nēsāt. Šodien vairāk pērk mūsu pastāvīgie klienti. Daudzi pie mums ilgi stāv un runājas, jo dzīvē ir bijusi situācija, kad iepriekš ir kaut kas iegādāts, tagad nāk izstāstīt, kas ir mainījies.”

Iedzīvotāji pozitīvi vērtē pasākumu. Jēkabpiliete Sabīne saka: “Ļoti uzrunāja muzikālā instalācija, var redzēt, ka bērniem ļoti patīk. Ir forša Ziemassvētku noskaņa. Ir jauki, ka padomāts arī par karstajiem dzērieniem. Tas ir ļoti būtiski, kad ir auksts laiks.”

“Ir svētku sajūta,” saka Ilze no Variešu pagasta. “Varēja gan būt mīlīgāks laiks, tad arī apmeklētāju būtu vairāk.”

Par pasākuma norisi rūpējās Jēkabpils novada Kultūras pārvalde, savukārt teatrālos priekšnesumus bija sarūpējusi koncertaģentūra “Bravissimo”.

Sandra Paegļkalne

L
Laimiņa 23.12.2022 23:06
Kas šo tirgu rīkoja? Kur bija informācija? Jēkabpils!
S
Skolnieciņš 22.12.2022 17:05
Rabīns Jēzus Kristus ir senebreju mitoloģijas un ebreju monoteisma personāžs, viņa eksistence vai neeksistence zinātniski nav pierādāma, jo tas ir ticības jautājums. Pirmie kristieši Ziemassvētkus nesvinēja, tos sāka svinēt vien 4. gadsimtā, lai noslāpētu romiešu Saturnāliju jeb svētkus par godu Dievam Saturnam. Ar cieņu, Skolnieciņš
B
Buzītis 22.12.2022 14:18
Kā es šo palaidu garām, pat nezinot?
z
zinātājs 22.12.2022 10:17
Ak, jēl es arī tikko par tādu tirdziņu uzzināju! Taisni vai neērti palika kaut vai tāpēc, ka pat Līvānu mājražotājs Māris zināja, ka varēs tikties ar rūķi Gardummici, bet es, kas vietējais, uzzinu to tikai pēc publikācijām masu medijos! Vismaz varējāt jau uzrakstīt, kurā datumā bija bija tirdziņš un cikos Rūķi lidoja!
p
prusaks 22.12.2022 14:39
Tirdziņš ir visu nedēļu, ej un pērc ja visu naudu neesi jau nodzēris.
S
Skolnieciņš 21.12.2022 21:57
Šodien ir 2022. gada 21. decembris. Godāsim Latvju Dievus šajā svinīgajā laikā! Ar saticību, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 21.12.2022 21:55
Ticēsim Dabas Mātes varenībai un svinēsim Ziemas saulgriežus cieņpilni. Ar cieņu, Skolnieciņš
h
hihi 21.12.2022 21:50
Varējat jau to tirgu rīkot brīvdienā
S
Skolnieciņš 21.12.2022 21:15
WINTER SOLSTICE — THE YULE LOG EVE (2022).
Today is 21st December. For all people who live in the Northern Hemisphere, today is Winter solstice.
The Winter Solstice or Yule Log Eve is celebrated on the shortest day and the longest night of the year. Heathen celebrations of Winter solstice can also include a lot of f rituals. For example, Norse heathens (Asatru believers) pray to Norse Gods, but Baltic heathens (dievturi) pray to Latvian Gods – God Perkons, Goddess Laima and Goddess Mara. Traditions can be different.
Winter solstice are of great significance for the Baltic people. As in old times, to ward off the darkness, cold, last years hard luck, bad work and thoughts, people roll the Yule Log from one house to another and eventually burn it. The Yule Log burning symbolizes the beginning of a new solar year and the Sun itself, which is very important for latvians.
Merry Winter solstice and blessed Yule!
J
Jefiņš 21.12.2022 19:59
Nopirku medus burku, praktiski un veselīgi.
A
Astro 21.12.2022 18:24
Pirka propolisa ziepes,
Rūķīšus no bērza piepes.
A
Ak, jel! 21.12.2022 18:19
Piemo reizi dzirdu par tirgu. D

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->