Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 23.03.2023 17:56

Jēkabpilieši protestē pret plānoto koku zāģēšanu 23

Jēkabpilieši protestē pret plānoto koku zāģēšanu
Skatīt video

Viesītes un Nameja ielu mikrorajona iedzīvotāji sašutuši par pašvaldības ieceri nozāģēt gandrīz visus teritorijā esošos kokus, lai vietā izbūvētu jaunas automašīnu stāvvietas. Par koku likteni jau liecina sarkanās atzīmes uz stumbriem. Jēkabpiliete Vija Krimko piekrīt, ka pie daudzdzīvokļu mājām vajag vairāk autostāvvietu, bet, viņasprāt, projektā iekļautais autostāvvietu skaits ir pārāk liels.

“Šajā mājā nav tik daudz mašīnu, kā šeit paredzēts – 90 stāvvietas,” saka Vija. “Šeit nav 90 transportlīdzekļu. Absurds, ka šajā līnijā ir koki, kuri absolūti netraucē paplašināt mašīnu stāvvietas. Tā ir vienkārši nekaunība, cinisms no pašvaldības puses.”

Būvprojektu par Viesītes un Nameja ielas mikrorajona iekšpagalmu labiekārtošanu pasūtīja SIA “JK Namu pārvalde”. Uzņēmumā skaidro, ka pie daudzdzīvokļu mājām ir autostāvvietu trūkums, tādēļ projektā paredzēts izbūvēt 293 autostāvvietas. Tas ir aptuveni divas reizes vairāk nekā tagad.

“Projekta mērķis, visas labiekārtošanas mērķis bija vērsts galvenokārt uz stāvvietu palielināšanu,” skaidro SIA “JK Namu pārvalde” valdes locekle Elita Freija. “Šie 56 koki, kas pašreiz tiek izskatīti Koku izvērtēšanas komisijā, tiek plānoti nozāģēt tikai stāvvietu paplašināšanai. Uzreiz piebildīšu, ka tikpat daudz koku tiks iestādīti vietā – būs gan 56 jauni koki, gan 123 jauni krūmi.”

Ņemot vērā, ka būvprojektā ir paredzēts nozāģēt lielu koku apjomu – 56 kokus, kuri turklāt ir novērtēti kā labā stāvoklī esoši, estētiski un ainaviski koki, pašvaldības Koku izvērtēšanas komisija nolēma organizēt publisko apspriešanu. Tika saņemti 70 iedzīvotāju iesniegumi, bet vēl turpinās šo dokumentu izskatīšana.

“Koku izvērtēšanas komisija sagatavos savu lēmumu, par kuriem atļauju varētu izsniegt, par kuriem būtu vēlams pārskatīt projektu,” skaidro Jēkabpils novada pašvaldības Koku izvērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Inese Lapiņa. “Ir saņemts arī atzinums no Dabas aizsardzības pārvaldes. Seši koki, kuri ir lielu un vērtīgi, tiek atzīti par saudzējamiem. Šos kokus, visticamāk, būs jāņem ārā no izcērtamo koku saraksta.”

Pašvaldībā uzsver, ka būvprojektā vēl ir iespēja veikt izmaiņas, jo projekts vēl nav apstiprināts. Plānots, ka gala lēmumu par to, kurus kokus būtu jāatstāj, Koku izvērtēšanas komisija pieņems aptuveni divu nedēļu laikā. Komisijas lēmums tiks ņemts vērā, sola namu pārvaldē.

Sandra Paegļkalne

z
zāģers 23.03.2023 19:33
Pat bildē redzams, ka tie ir kroplīgi neveselīgi koki, slimību perēkļi. Jāzāģē! Pa šauro ieliņu tur neviena ugunsmašīna nevar izbraukt, autostāvvietu vajag,
N
Neķītrais masāžists 23.03.2023 19:28
Rādās, bļē, ka tie projektētāji laikam ir kādu Saeimas Partiju Progresīvie vai Attīstībai PAR deputātu vai valsts uzņēmumu padomju locekļu dēli un meitas. Par pidrillām vēl par maz tādus nosaukt. :D Lai stājās darbā Latvijas valsts mežos vai Ošukalnā zāģeru brigādē un zāģē tur līdz vemšanai!
A
Astro 23.03.2023 19:04
Koki šajā vietā bija,
Arī būs,tā saka Vija.
J
Jefiņš 23.03.2023 18:17
Griež tik nost, dižākos nolemts atstāt, bet kam patīk mežs, tad Jēkabpilī tas nav nemaz tik tālu, var staigāt visas brīvdienas.
D
Distihs 23.03.2023 18:14
Ragainis grib kokus cirst,
Cilvēki šo sūta d...st.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->