Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 23.03.2023 17:56

Jēkabpilieši protestē pret plānoto koku zāģēšanu 23

Jēkabpilieši protestē pret plānoto koku zāģēšanu
Skatīt video

Viesītes un Nameja ielu mikrorajona iedzīvotāji sašutuši par pašvaldības ieceri nozāģēt gandrīz visus teritorijā esošos kokus, lai vietā izbūvētu jaunas automašīnu stāvvietas. Par koku likteni jau liecina sarkanās atzīmes uz stumbriem. Jēkabpiliete Vija Krimko piekrīt, ka pie daudzdzīvokļu mājām vajag vairāk autostāvvietu, bet, viņasprāt, projektā iekļautais autostāvvietu skaits ir pārāk liels.

“Šajā mājā nav tik daudz mašīnu, kā šeit paredzēts – 90 stāvvietas,” saka Vija. “Šeit nav 90 transportlīdzekļu. Absurds, ka šajā līnijā ir koki, kuri absolūti netraucē paplašināt mašīnu stāvvietas. Tā ir vienkārši nekaunība, cinisms no pašvaldības puses.”

Būvprojektu par Viesītes un Nameja ielas mikrorajona iekšpagalmu labiekārtošanu pasūtīja SIA “JK Namu pārvalde”. Uzņēmumā skaidro, ka pie daudzdzīvokļu mājām ir autostāvvietu trūkums, tādēļ projektā paredzēts izbūvēt 293 autostāvvietas. Tas ir aptuveni divas reizes vairāk nekā tagad.

“Projekta mērķis, visas labiekārtošanas mērķis bija vērsts galvenokārt uz stāvvietu palielināšanu,” skaidro SIA “JK Namu pārvalde” valdes locekle Elita Freija. “Šie 56 koki, kas pašreiz tiek izskatīti Koku izvērtēšanas komisijā, tiek plānoti nozāģēt tikai stāvvietu paplašināšanai. Uzreiz piebildīšu, ka tikpat daudz koku tiks iestādīti vietā – būs gan 56 jauni koki, gan 123 jauni krūmi.”

Ņemot vērā, ka būvprojektā ir paredzēts nozāģēt lielu koku apjomu – 56 kokus, kuri turklāt ir novērtēti kā labā stāvoklī esoši, estētiski un ainaviski koki, pašvaldības Koku izvērtēšanas komisija nolēma organizēt publisko apspriešanu. Tika saņemti 70 iedzīvotāju iesniegumi, bet vēl turpinās šo dokumentu izskatīšana.

“Koku izvērtēšanas komisija sagatavos savu lēmumu, par kuriem atļauju varētu izsniegt, par kuriem būtu vēlams pārskatīt projektu,” skaidro Jēkabpils novada pašvaldības Koku izvērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Inese Lapiņa. “Ir saņemts arī atzinums no Dabas aizsardzības pārvaldes. Seši koki, kuri ir lielu un vērtīgi, tiek atzīti par saudzējamiem. Šos kokus, visticamāk, būs jāņem ārā no izcērtamo koku saraksta.”

Pašvaldībā uzsver, ka būvprojektā vēl ir iespēja veikt izmaiņas, jo projekts vēl nav apstiprināts. Plānots, ka gala lēmumu par to, kurus kokus būtu jāatstāj, Koku izvērtēšanas komisija pieņems aptuveni divu nedēļu laikā. Komisijas lēmums tiks ņemts vērā, sola namu pārvaldē.

Sandra Paegļkalne

b
brigāde 26.03.2023 17:22
Rīt sāksim zāģēt un ir doma to arī rīt pabeigt, lai nestieptu garumā. Būsi ar pieciem zāģiem.
O
Observer 27.03.2023 09:54
Tikai paņemiet līdzi arī munipicālos policistus, lai nesanāk tādi skati, kā pie ģimnāzijas Ļeņina pieminekļa novākšanas.
S
Skolnieciņš 25.03.2023 19:57
Dzīvību kokiem! Dabas Mātes vārdā lai notiek tā!
P
Pareizaissecinājums 26.03.2023 11:10
Dabai vispār nav nekādas ,,mātes,,! Beidz taču murgot!
A
Anonīms 25.03.2023 07:37
Ir valsts,kur speciāli nezāģē kokus,lai dzīvokļos mazāk tiek putekļi utt!!!
P
Pseidonīms 25.03.2023 09:06
Ir tāda valsts, kur speciāli nezāģē sapuvušos kokus, lai , stiprākam vēja pūtienam nākot, tie kristu uz kādu nosistu. Vai vismaz - sabojātu pārīti automašīnu, kuras sapirkušies riebīgie bagātnieki.
Šo valsti sauc - Muļķu zeme un šīs Muļķu zemes pārstāvji mitinās visās citās valstīs.
I
Interesents 24.03.2023 22:14
Namu apsaimniekotājs lies asfaltu, interesanti no kurienes finansējums
K
Kocubinskis 24.03.2023 12:27
Zāģēšanu redz ļautiņi it kā negožo piejemt atsprākleniskā sēdītē...Bet, permanentu FUKSĒŠANU Dobumā (un ne jau koka) JĒKABPILIEŠI PIEŅEM AR AKLAMĀCIJU UN SAILENTU KONSENSUSU. -Baurum naturalis , tā šprāho zaratustra , no katra piekakāta kusta...
A
Astro 24.03.2023 10:32
Komisijai dzīve grūta,
Pretenzijas pakām sūta.
z
zinātājs 24.03.2023 09:59
Es pat nezinu, ko teikt, jo pats 30 gadus iepriekš glābu lielas liepas, kas pēc citu iedzīvotāju domām apdraud daudzdzīvokļu māju ar ēnu un ar pelējuma sēnīti, un draudiem nogāzties visnepiemērotākajā laikā. Tagad, kad aktuāla globālā sasilšana, īrnieki priecīgi, ka ir vismaz koku lapotne, kas viņus pasargā no dzīvokļu pārkaršanas, vasarā priecē ar ziedu smaržu un jautru putniņu čivināšanu. Pēc Namu pārvaldes ēkas ventilācijas tīrīšanas darbiem pazuda pelējuma sēnīte un nekas neliecina, ko tuvāko 30 gadu laikā koki gāzīsies.
u
un tu 24.03.2023 10:03
Pa purnu gribi ?
K
Kocubinskis 24.03.2023 12:50
un tu rakstija: Pa purnu gribi ?
un cik tas maksā ? kārtīgs , akcentēts smēliens pa purslām ?
V
Vietējais 24.03.2023 09:33
Kad šis rajons tika projektēts un būvēts,mašīnu skaits bija reizes mazāks.Viennozīmīgi stāvietas ir vajadzīgas,lai būtu kur novietot autiņus,lai būtu šīm mājām piekļuve operatīvajam transportam .Jēkabpilī kā mazpilsētā šo koku nozāģēšana nekādi nepasliktinās gaisa kvalitāti.Nevar dzīvot pilsētā un gribēt lai visapkārt būtu kā Leimaņos vai citur laukos.
O
Observer 24.03.2023 08:05
Lai gan latvju polittehnoloģiskie principi to nepieļauj, tomēr ir pienācis laiks saprast, ka arī mūsu sabiedrībā ir samērā liels muļķu īpatsvars. Šo indivīdu ļoti vienkāršā dzīves izpratne balstās uz principa - ,,iemet sīvo, ieliec stīvo ... un tik dzīvo!,,
Nevajag sagaidīt, ka šajās vienkāršajās sejās atmirdzēs jel kāda izpratne par botāniku.
Jēdziens ,,koks,, šiem cilvēkiem asociējas ar stabilitāti un drošību. Bez tam, 30 gadus pilnīgā bezkontrolē palaistie ,,zaļie,, ir iestāstījuši , ka augu un koku ,,tiesības,, ir kaut kas nozīmīgāks, nekā cilvēku tiesības (piem.- netikt nosistam no krītoša sapuvuša koka). Bez tam šie aprobežotie indivīdi, kas ir vienmēr kāri uztvērusi jebkurus boļševiku melus, kvēli ienīst gan tos, kam pieder materiālās vērtības, gan tos, kuri strādā valsts funkcionēšanai.
Nu, lūk - rezultāts! Indivīds redz, ka tiek apdraudēta viņa ierastā stabilitāte un apdraudētāji ir riebīgā valdība. Saskatījies pa televizoru, kā franči protestē , mūs...
H
Haha 23.03.2023 21:24
Tik tuvu mājām, diemžēl koki ne tikai traucē izbraukt lielgabarīta auto, bet visdrīzāk ir ar izpuvušām un nelielām saknēm, un pēc gada tie koki var tiem protestētājiem uzkrist uz galvas.... arī Bebros izzāģēja lielu daudzumu koku, protams vietā sastādīja nelielus, varbūt arī ne sevišķi izdevies tas projekts ar dekoratīvajiem kokiem bija, bet lielākiem kokiem, tad mājās jāizretina... Var jau stāvvietas bērnu laukumu vietā uztaisīt, bet domāju tas vispār nevienu neapmierinās
M
Muļības 23.03.2023 20:31
Nevienu koku neiestādīs vietā, muļķim jābūt, lai tam ticētu. Cik koku ir iestādīti Viestura ielā un Draudzības alejā? Nulle!!!!
t
tiešām 24.03.2023 08:04
muļības. Tad vajadzēja kopt šos kokus. Vai tad neredzi, ka daudzi zari ir nokaltuši, greizi vai slimi , visiem kokiem jākopj kroņi ja grib tos smukus un veselus. Tas nu ir darbs iedzīvotāju pārziņā.
A
Astro 23.03.2023 20:27
Neredzēsim skatus drūmus,
Vietā stādīs kokus,krūmus.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->