Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.11.2022 16:11

Jēkabpilī Valsts svētkos – iedzīvotāju godināšana un svētku koncerts 10

Jēkabpilī Valsts svētkos – iedzīvotāju godināšana un svētku koncerts
Skatīt video

Viena no 18.novembra tradīcijām Jēkabpilī ir iedzīvotāju godināšana. Arī šogad Valsts svētkos Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis pasniedza Goda rakstus un Pateicības rakstus novada aktīvajiem iedzīvotājiem, kuri ar savu darbu dod ievērojamu ieguldījumu sava novada attīstībā. Pašvaldības Goda rakstus saņēma 11, savukārt Pateicības rakstus – 20 iedzīvotāji.

Goda rakstu saņēmēju vidū ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Biruta Lasmane: “Esmu ļoti pateicīga saviem darba kolēģiem, ka viņi mani tā novērtē, bet es pati domāju, ka citi dara vairāk.”

Pateicības rakstu saņēmēju vidū ir amatierteātra “Savējie” pašdarbniece Anita Janberga: “Esmu ļoti priecīga. Latvijas iedzīvotājiem vēlu labu veselību un izturību, tad jau viss pārējais būs.”

Pašvaldības augstākais apbalvojums – Jēkabpils novada Goda pilsoņa tituls piešķirts diviem novadniekiem. Uzņēmējs un zemnieku saimniecības “Kalves” īpašnieks Gundars Kalve pasākumā nepiedalījās, tādēļ viņam apbalvojums tiks pasniegts individuāli, bet klātesošie varēja noskatīties video, kurā par Gundaru runā Dainis Īvāns, Lūcija Ķuzāne un Atis Klimovičs.

Klātienē tika godināts Jēkabpils novada Goda pilsonis Edgars Lamba – Jēkabpils Sporta skolas direktors. Viņš apbalvojumu saņēma par ilggadēju ieguldījumu bērnu un jauniešu sporta attīstībā. Uzrunājot klātesošos, Edgars Lamba stāstīja, ka interese par sportu viņam radās jau bērnībā.

Uz skatuves Edgaru sveica arī viņa mazdēls Emīls Lamba: “Kā teicis pasaulslavenais sportists Maikls Džonsons, vislielākā motivācija vienmēr nāk no iekšienes. Viņam ir pilnīga taisnība, jo Tev, opi, tā ir ļoti stipra. Tu spēj motivēt sevi un iedvesmot citus, tai skaitā arī mani. Paldies, ka Tu mums esi! Apsveicam!”

Edgars Lamba par saviem nopelniem ir ļoti pieticīgs: “Tiek darīts ikdienas darbs. Nekas pārcilvēcisks, bet laikam kopā kaut kas ir salasījies. Cilvēks var būt liels un stiprs, bet tas ir komandas darbs. Ja blakus ir tuvi cilvēki, darba kolēģi un ģimene, tad viss ir izdarāms.”

Godināšanas pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināja sēļu tradicionālās mūzikas grupa “Krāces” un citi pašdarbības kolektīvi. Pasākumu vadīja aktieris Rihards Lepers.

Pēcpusdienā liela cilvēku plūsma bija vērojama pie Jēkabpils sporta halles. Daudzi iedzīvotāji devās uz svētku lielkoncertu. Pie ieejas varēja saņemt bezmaksas aproces, kas nodrošināja vietu koncertā. Lai gan sākotnēji bija bažas par to, vai aproču pietiks, to skaits bija pietiekams.

Pēc Latvijas valsts karogu ienešanas un valsts himnas uzrunu klātesošajiem teica Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Latvija var lepoties ar to, ka tieši jūs esat viņas pilsoņi. Un tā kā katrā dzimšanas dienā pienākas svētku kūka, tad šodien šī svētku kūka mums visiem ir šis koncerts. Tāpēc izbaudiet to līdz sirds dziļumiem, lai jums garšo, lai jums laba noskaņa! Daudz laimes Latvijai!”

Savukārt Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes direktore Antra Skutele dāvāja muzikālu sveicienu iedzīvotājiem.

Svētku koncertā vispirms uzstājās pašmāju grupa “Arhīvs”, bet pēc tam klātesošos priecēja grupa “The Sound Poets”.

Sandra Paegļkalne

 

N
Niks 25.11.2022 17:55
Apsveikumi Gundaram Kalve par pelnīto augsto nomināsciju = Jēkabpils Goda pilsonis!
J
Jēkabpiliete 22.11.2022 19:40
Prieks par Lambu!
z
zinātājs 22.11.2022 08:40
Nezinu, ko piebilst un komentēt, jo zināms, ka visi klātesošie, kā arī mājās palikušie juta līdz, pārdzīvoja un priecājās kopā ar Goda un Pateicības rakstu saņēmējiem, un neviens skaļi nekliedza, ka kāds no viņiem šo atzinību nebūtu pelnījis vai ieguvis to negodīgā ceļā.
s
sīkumi 21.11.2022 20:35
Svētki būs vēl, kad Levita-Kariņa nesatricināmais bloks atkal izveidos tikpat spēcīgu valdību kā iepriekšējā. Tas Pīlēns visu laiku maisās kā hmm... pa putraimiem.
S
Skolnieciņš 22.11.2022 06:49
Labāk Kariņa kungs un Levita kungs nekā Putlera kungs. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
S
Skolnieciņš 21.11.2022 19:02
Latvju Dievu vārdā lai Latvija top dižena, ražena un varena! Svētīgi! 18.11.2022.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
N
Neķītrais masāžists 21.11.2022 18:47
Ragainis jau galīgi aizdzejojies vai bija jau paspējis iekost, jo, kā saprast - Latvija var lepoties ar to, ka tieši jūs esat viņas pilsoņi? :DDD
D
Distihs 21.11.2022 17:59
Koncerts pieejams tik dažiem,
Citi bradājās pa dadžiem.
J
Jefiņš 21.11.2022 16:30
Ko nu vairs, vai tad kāds vēl nezina, ka svētki pagājuši ?
A
Astro 21.11.2022 16:19
Lambu sveica mazdēliņš,
Priecīgs bija vectētiņš.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->