Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.12.2022 17:48

Jēkabpilī uz Pils dīķa ledus manīti pirmie pārgalvīgie makšķernieki 16

Jēkabpilī uz Pils dīķa ledus manīti pirmie pārgalvīgie makšķernieki
Skatīt video

Izdod rīkojumu par aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus

Ja uz ūdenstilpēm parādās pirmie bļitkotāji, drīz būs ledus – šai tautas parunai ir savs iemesls, jo daudzi zemledus makšķernieki ik gadu izceļas ar pārgalvību. Šonedēļ pirmie bļitkotāji parādījušies arī uz Jēkabpilī esošā Pils dīķa. Lai gan uz pilsētā esošajām ūdenstilpēm sākusi veidoties ledus kārta, vides speciālisti uzsver, ka tā vēl ir ļoti neizturīga un nevienmērīga.

Lai novērstu iespējamos nelaimes gadījumus, pašvaldība ik gadu izdod rīkojumu par aizliegumu kāpt uz konkrētu ūdenstilpju ledus. 2.decembrī Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers ir izdevis rīkojumu, kas aizliedz atrasties uz 14 novadā esošo ūdenstilpju ledus. Aizliegums attiecas uz Daugavas upi visā novada teritorijā, uz Pils dīķi, Kena parka dīķi un Radžu ūdenskrātuvi Jēkabpils pilsētā, Viesītes mazo ezeriņu, Ziemeļsusējas un Dienvidsusējas upi. Tāpat aizliegts atrasties uz Zuju ezera, Vecmuižas ezera, Dzirnavu dīķa, Salas sporta laukuma dīķa, Biržu dzirnavezera, Zasas parka dīķa un Rubeņu parka dīķa ledus.

Pieaugušajiem jāņem vērā, ka, kāpjot uz ūdenstilpju ledus, viņi ne tikai apdraud sevi, bet arī rāda sliktu piemēru bērniem. Vecāki aicināti ar savām atvasēm pārrunāt drošības jautājumus un atgādināt, ka atrašanās uz dīķu, ezeru un upju ledus var apdraudēt veselību un dzīvību.

Kopš aizlieguma stāšanās spēkā kāpšana uz ūdenstilpju ledus ir arī sodāma rīcība. Administratīvo sodu likumā noteikts, ka par šādu pārkāpumu personai var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 100 eiro. Kontroli par rīkojuma ievērošanu veic Jēkabpils novada pašvaldības policija.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 02.12.2022 18:02
Ledum tausti stiprību,
Nekļūsti par barību!
D
Distihs 02.12.2022 18:01
Bļitkotāji saliek kastes,
Tūlīt menti klāt kā astes.
A
Andris 02.12.2022 17:57
Sīkos var trenkāt 18+ !! Nejau večus ar kastēm.. šodien biju uz pils dīķa ledus,bļitkoju ! Ledus ir 7-10cm biezs!Varēja piebraukt Gudrākie Kungi un veikt mērijumus...
O
Observer 03.12.2022 10:35
Andri, ja par mums valdītu ,,gudri kungi,, , kuri ,,veic mērījumus,, , iespējams, mēs dzīvotu jau komunismā.
Tie, kuri ,, veic mērījumus,, Andri, tie nelien lūzeru biznesā - politikā, bet pelna ar savu personīgo biznesu, vai vienkārši darbu.
Bet lūzeri dara savādāk... .

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->