Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.05.2024 15:15

Jēkabpilī ugunsdzēsēji iepazīstina interesentus ar savu darba ikdienu, tehniku un aprīkojumu 0

Jēkabpilī ugunsdzēsēji iepazīstina interesentus ar savu darba ikdienu, tehniku un aprīkojumu
Skatīt video

Izglītības iestāžu audzēkņi, viesojoties ugunsdzēsības depo Jēkabpilī, ar prieku izmantoja iespēju izmēģināt darbu ar ugunsdzēsības šļūteni, cenšoties ar ūdens strūklu trāpīt mērķī.

“Man patika ūdeni liet uz koka, bet bija smagi,” saka Jēkabpils bērnudārza “Zvaigznīte” audzēkne Sofija. Arī Renārs piekrīt, ka noturēt šļūteni bija grūti.

Savukārt Arvis uzsver: “Man vislabāk patika ugunsdzēsēju ķiveres.”

Dažādas aktivitātes visas dienas garumā piedāvāja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļa.

“Šodien dienests svin 159. gadadienu – mums ir dzimšanas diena,” stāsta VUGD Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas komandiera pienākumu izpildītājs Reinis Tīsis. “Šodien ir Atvērto durvju diena, varam iepazīstināt ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, kā arī ar ugunsdzēsēju tehniku un aprīkojumu, varam atgādināt par drošību. Tagad ir sākusies peldsezona, varam atgādināt bērniem par to, ka pie ūdenskrātuvēm nedrīkst atrasties bez pieaugušo uzraudzības, nevajag pārvērtēt savus spēkus.”

Tie, kuri vēlējās, varēja uzmērīt aizsargmasku, ko glābēji parasti izmanto, strādājot piedūmotā vidē. Tāpat bija iespēja aplūkot ugunsdzēsības automašīnas un aprīkojumu, uzmērīt glābēju aizsargtērpu, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus. Apmeklētāju vidū bija ne tikai bērnudārzu un skolu kolektīvi, bet arī ģimenes ar bērniem. Pieaugušie pozitīvi vērtē tādu iespēju.

“Manuprāt, šāda iespēja ir ļoti laba, it īpaši maziem bērniem – topošajiem ugunsdzēsējiem,” saka jēkabpiliete Agnese.

Viens no Atvērto durvju dienas mērķiem ir ieinteresēt bērnus par ugunsdzēsēju profesiju, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā darbinieku skaits ir nepietiekams.

“Šobrīd precīzus skaitļus nemācēšu atbildēt, bet visā mūsu reģionā trūkst darbinieku,” saka Reinis Tīsis. “Trūkst gan Jēkabpils daļā, gan Aknīstes postenī, gan arī Viesītes postenī. Šis ir lielisks veids, kā atnākt un iepazīties ar mūsu telpām, ar mūsu ikdienu un uzzināt par iespēju pievienoties mūsu dienestam.”

Atvērto durvju diena norisinājās arī citās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta daļās un posteņos.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->