Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.09.2023 18:06

Jēkabpilī ūdens dezinfekcija joprojām tiek veikta ar hloru 0

Jēkabpilī ūdens dezinfekcija joprojām tiek veikta ar hloru
Skatīt video

Jēkabpils pilsētā un Ābeļu pagasta Brodu ciemā ūdensapgādes pakalpojumus nodrošina SIA “Jēkabpils ūdens”. Reizi pusgadā uzņēmums veic ūdensapgādes sistēmas dezinfekciju, kas ilgst vienu nedēļu. Lai nodrošinātu ūdens kvalitāti un nekaitīgumu, var izmantot dažādus dezinfekcijas veidus, piemēram, peroksīdu, bet “Jēkabpils ūdens” šim mērķim izmanto reaģentus, kuru sastāvā ir hlors.

SIA “Jēkabpils ūdens” valdes loceklis Artūrs Smagars skaidro, ka metode nav mainīta jau gadiem, lai taupītu izmaksas: “Mums ir sava sistēma, kā mēs jau vēsturiski strādājam. Lai to mainītu, ir nepieciešams investēt dozēšanas iekārtās un reaģentos. Mums ir ilggadēji sadarbības partneri, kuri piegādā mums šo reaģentu. Līdz šim tas nav mainīts. Citās pilsētās ir citi reaģenti. Vai tas ir labāk? Grūti pateikt, bet noteikti efekts visiem ir viens.”

Atverot krānu hlorēšanas periodā, daudzi klienti sajūt hlora smaku – citiem tā ir izteikta, citiem – vāja vai gandrīz pilnībā nemanāma. SIA “Jēkabpils ūdens” skaidro, ka tas ir atkarīgs no ūdens apmaiņas ūdensvados.

“Tas varētu būt saistīts ar to, kur ūdens apmainās ātrāk, kur – vēlāk,” saka Artūrs Smagars. “Citi patērē daudz vairāk ūdens un intensīvāk jūt hlora smaku, citi varbūt minimāli patērē ūdeni un šo hlora smaku vispār nejūt. Tas saistīts ar to, kādā veidā Jēkabpils pilsētas ūdensvados notiek ūdens apmaiņa.”

Speciālisti aicina neuztraukties, ja dezinfekcijas periodā jūtama spēcīga hlora smaka, jo pieļaujamais hlora daudzums netiek pārsniegts.

“Ir automātiskas iekārtas, kas dzeramajam ūdenim dozē klāt hloru, un tad mēs uzraugām hlora daudzumu,” skaidro SIA “Jēkabpils ūdens” valdes loceklis. “Laboratorija ņem analīzes un skatās, lai šis hlora daudzums netiktu pārsniegts. Tādā veidā mēs dezinficējam visu ūdensvada sistēmu, kas ir Jēkabpils pilsētā un Brodu ciemā.”

Lai gan hlora koncentrācija ir pieļaujamā daudzumā, drošības nolūkos ūdens dezinfekcijas periodā vēlams uzturā lietot tikai vārītu ūdeni, bet tiem, kam ir alerģija pret hloru, ieteicams ūdeni nelietot. Ūdens dezinfekcija ir nepieciešama, lai novērstu legionellu un citu kaitīgo baktēriju klātbūtni ūdenī. Nākamais ūdens dezinfekcijas periods Jēkabpilī un Brodos būs jau pavisam drīz – no 18. līdz 22.septembrim.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->