Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.03.2024 17:00

Jēkabpilī tuvākajā laikā neplāno būvēt jaunu īres namu 0

Jēkabpilī tuvākajā laikā neplāno būvēt jaunu īres namu
Skatīt video

Jau pirms vairākiem gadiem Jēkabpils novada pašvaldībai bija iecere pārbūvēt ēku, kas atrodas Celtnieku ielā 23, vecā grausta vietā uzbūvējot jaunu īres namu. Pagājušajā gadā tapa arī būvprojekts, kas izmaksāja vairāk nekā 41 tūkstoti eiro, ieskaitot PVN. To pēc pašvaldības pasūtījuma izstrādāja SIA “Vides projektu studija”, un tas paredzēja grausta nojaukšanu un jauna 30 dzīvokļu īres nama būvniecību. Tomēr šobrīd projekta īstenošana ir atlikta. Pašvaldībā skaidro, ka iemesls ir gan finansējuma trūkums, gan neizdevīgie nosacījumi, kas jāievēro, izmantojot Eiropas fondu atbalstu jaunu īres mājokļu būvniecībai.

„Īres maksas nosacījums tur ir diezgan nopietns,“ skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. „Šos dzīvokļus var tikai īrēt, tos nedrīkst pārdot. Mēs tādā veidā nepiesaistām jaunatni, jo īres cenas būs aptuveni vienādas ar Valmieru, Liepāju, gandrīz arī Rīgu. Cipari ir diezgan nopietni. Tas nozīmē, ka jebkurš ārsts, jebkurš skolotājs, kas šodien īrēs to dzīvokli, jebkurā brīdī var pagriezties un pateikt: „Es eju prom uz citu pašvaldību“, jo šajā sadaļā viņam nekāda ieguvuma nav. Ja viņš varētu šo dzīvokli, īrējot izpirkt, tad tā ir cita lieta, jo īpašums „piesien“ pie vietas.“

Atbalsts dzīvojamo īres māju būvniecībai ir paredzēts Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna sadaļā „Finansēšanas fonda izveide zemas īres mājokļu būvniecībai“. Noteikumos ir teikts, ka dzīvokļus nedrīkst nodot lietošanā īrniekiem, pamatojoties uz īres līgumu, kas paredz izpirkuma tiesības. Tāpat ir nosacījums, ka īres maksa nepārsniedz piecus eiro par kvadrātmetru mēnesī. Vietvarā uzsver, ka tiks gaidīti labāki nosacījumi, jo Jēkabpils novadā trūkst dzīvošanai derīgu, labā stāvoklī esošu telpu. Pašvaldības brīvo dzīvokļu sarakstā ir 84 dzīvokļi, bet daudzos no tiem nepieciešams pamatīgs remonts.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->