Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.05.2024 15:27

Jēkabpilī šogad plānots nojaukt sešus graustus 0

Jēkabpilī šogad plānots nojaukt sešus graustus
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldība šogad plāno nojaukt sešas degradētas būves. Divas no tām atrodas Ziemeļu ielā 12 un pieder fiziskai personai. Gan dzīvojamā māja, gan šķūnis jau 2015. gadā tika atzīts par apdraudošu. Konstrukcijas ir pussagruvušas un turpina degradēties. Būvju īpašnieks nav ņēmis vērā pašvaldības aicinājumu veikt teritorijas norobežošanu un logu un durvju ailu aiztaisīšanu, tāpat nav iesniegts rakstisks paskaidrojums. Tādēļ vietvara plāno abas ēkas nojaukt, izmantojot savu finansējumu, un pēc tam iztērētos līdzekļus piedzīt no īpašnieka.

Trešais objekts, ko šogad plāno nojaukt pašvaldība, atrodas Madonas ielā 27B. Degradētā būve pieder juridiskai personai. Līdzīgi kā citi grausti, arī šis daudzdzīvokļu nams gadiem ilgi stāv un pamazām brūk, radot apdraudējumu un bojājot vidi. Jau pirms vairāk nekā pieciem gadiem toreizējā Jēkabpils pilsētas dome lika īpašniekam – Evaņģēlisko kristiešu baznīcas “Jaunā paaudze” Jēkabpils draudzei sakārtot bīstamo namu, kas atzīts par avārijas stāvoklī esošu. Pirms diviem gadiem ēkas īpašnieks pašvaldībai paskaidroja, ka viņam nav finanšu resursu, tādēļ vietvara ieplānoja šo būvi nojaukt par saviem līdzekļiem. Jau izstrādāta tehniskā dokumentācija, un šā gada pašvaldības budžetā rasts finansējums demontāžas veikšanai.

Trīs degradētas būves, ko pašvaldība paredzējusi nojaukt, atrodas Andreja Pormaļa ielā 123. Tas ir pašvaldības īpašums un sastāv no dzīvojamās mājas, kas cietusi ugunsgrēkā, šķūņa un kūts drupām. Vietvara teritoriju ir norobežojusi. Pašlaik tiek izstrādāta tehniskā dokumentācija, un pēc tam tiks veikta iepirkuma procedūra demontāžas darbiem. Visu iepriekš minēto graustu nojaukšanai Jēkabpils novada pašvaldība šā gada budžetā atvēlējusi 60 tūkstošus eiro.

Jēkabpils pilsētā vēl ir daudz degradētu ēku, kuras būtu nepieciešams nojaukt, bet vietvarā skaidro, ka vienā gadā visu nav iespējams izdarīt. Piemēram, Zaļajā ielā 32A atrodas veca degvielas uzpildes stacija, kura pieder juridiskai personai. Pašvaldība jau gadiem ilgi veic sarunas ar īpašnieku, 2019. gadā toreizējā Jēkabpils pilsētas dome pieņēma lēmumu par būves piespiedu sakārtošanu, aicinot tiesisko valdītāju veikt sakārtošanas darbus, bet līdz šim brīdim būve tā arī nav norobežota vai nojaukta. Šobrīd īpašnieks ir paudis gatavību graustu demontēt.

Jēkabpils pilsētā neapsaimniekotu, avārijas stāvoklī esošu ēku nojaukšana norit jau aptuveni septiņus gadus. Līdz šim demontēti jau vairāk nekā 10 grausti.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->