Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.02.2024 16:44

Jēkabpilī sniega tīrīšanā iesaistās visi dienesti 0

Jēkabpilī sniega tīrīšanā iesaistās visi dienesti
Skatīt video

Naktī uz trešdienu sākās kārtējais šīs ziemas sniegputenis. Ja vēl otrdienas vakarā Zīlānu meteostacijas dati liecināja, ka Jēkabpilī ir 3 centimetru bieza sniega sega, tad nakts laikā un no rīta Jēkabpils apkārtnē sniega sega pieauga par 11 centimetriem, kopumā sasniedzot 14 centimetrus. Sniegs allaž sagādā darbu tiem, kuriem jārūpējas par tīrām ielām, ietvēm, laukumiem. Jau no agra rīta rosība valdīja arī Vīpes ciematā, kur vēl pirms dienas gaismas darbu bija sākuši sētnieki. Tāpat arī pirms skolēnu ierašanās sētnieki tīrīja no sniega Jēkabpils 3.vidusskolas pagalmu un laukumus, atzīstot, ka nav mērīts, cik plaša teritorija, galvenais notīrīt.

Ilmārs Lucijanovs, sētnieks

“Nav mērīts. Var jau mērīt, ja gribās. Jānotīra te, sporta zāle, ēdnīca, pie internāta. Daudz ir ko tīrīt. Esam divatā. Reizēm strādnieks palīdz. Visa diena. Nav grūts darbs, priecīgs darbs.”

Ar sniegu cīnās ne tikai sētnieki, bet arī autovadītāji, jo pēc nakts puteņa automašīnas klāj sniegs. Tāpēc pirms doties ceļā, auto jāatbrīvo no sniega kupenas. Tāpat arī sniega tīrīšana notiek pie daudzām privātmājām, lai gan jāatzīst, ka „Jēkabpils laiks” šodien novērotais Jēkabpils ielās liecina, ka vairums privātmāju īpašnieku sniegu netīra. Ar sniega lāpstām tika manīta darbošanās tikai atsevišķās vietās.

Slēpotājs, kuram nepatīk tīrīt sniegu

„Ziema nepadodas. Slēpotājiem prieks, man kā slēpotājam tas patīk. Bet sniega tīrīšana nepatīk. Arī uz sāniem jāmet, lai nedzen to sāli pagalmā.”

Lielākie sniega tīrīšanas darbi ir namu apsaimniekotājam SIA JK Namu pārvalde, kur šodien sniega tīrīšanā pie daudzdzīvokļu mājām iesaistījās 28 sētnieki un četras traktorvienības, kā arī SIA „Jēkabpils pakalpojumi”, kas ir atbildīgs par sniega tīrīšanu visā Jēkabpils pilsētā.

Mārtiņš Gluhs, SIA „Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs

„Ziemu vienmēr gaidām. Kā jau šai ziemai raksturīgi, sniegs krīt, tad atkal nokūst, esam gatavi ziemas sezonai jau no oktobra. Tehnika ir sagatavota, protams, ik pa laikam notiek dažādas ķibeles, tehnika salūzt. Šodien arī ziemas dienests strādā jau no pieciem rītā. Tīra ielas, ietves. Galvenās ielas iztīrītas, nokaisītas. Šobrīd, kad beidzis puteņot notīram arī ietves.”

Viņš stāsta, ka pilsētas ielu tīrīšanā iesaistītas deviņas tehnikas vienības un 16 sētnieki, kas pilsētas ielās strādā jau no pieciem rītā. „Jēkabpils laiks” novēroja, ka sniegota un netīrīta ir Jaunā iela, kas ved gar vienu no pilsētas lielākajām skolām. Jaunā ielā netīrītas bija gan ietves, gan sniegota brauktuve.

Mārtiņš Gluhs, SIA „Jēkabpils pakalpojumi”valdes priekšsēdētājs

„Iela tiek tīrīta, tur nevajadzētu būt problēmām. Visas pilsētas ielas ir sadalītas uzturēšanas klasēs, attiecīgi uzturēšanas klasēm tīrīšana paredzēta. Par ietvēm uzreiz nepateikšu, tur ir jāskatās kādā vietā, posmā jātīra mums, attiecīgi pie privātmājām ietves jātīra privātīpašniekiem, jānodrošina pieguļošās teritorijas tīrīšana. Ar tehniku nobraucam, iztīram, taču tā ir mehanizētā tīrīšana.”

Mārtiņš Gluhs norāda, ka pie privātmājām sniegs jātīra to īpašniekiem, savukārt vai tas tiek darīts, jākontrolē pašvaldības dienestiem.

Mārtiņš Gluhs, SIA „Jēkabpils pakalpojumi”valdes priekšsēdētājs

„Uzraudzībai jānāk no pašvaldības puses, pašvaldības dienestiem, tas būtu jādara. Jāseko vai privātie ir iztīrījuši šo te savu ietves daļu. Mums ir ietvju saraksts, kurās mums ir jānodrošina tīrīšana, to arī izdaram, protams, ja ir posms, starp mūsu gabaliem, privātajam, tad tur tehnika nobrauc un iztīra visu. Taču arī privātajiem ir jānodrošina šo ietvju tīrīšanu savā posmā.”

„Jēkabpils laiks” ievēroja, ka laikā, kad jānotiek intensīvai sniega tīrīšanai visā pilsētā, viena no sniega mašīnām atrodas uzņēmuma pagalmā.

Mārtiņš Gluhs, SIA „Jēkabpils pakalpojumi”valdes priekšsēdētājs

„Tehnika mēdz lūzt, šī tehnika atbraukusi uz remontu, sameklēsim detaļu, un kaisītājs brauks atpakaļ strādāt. Ir ziema, jāņem vērā, ka ziemā Latvijā ir sniegs. Aicinu izbaudīt šo sniegu.”

Ja kādā no vietām, kur sniegs nav tīrīts, iedzīvotāji sniega dēļ nevar izbraukt no mājām vai tur nevar piekļūt operatīvo dienestu tehnika, iedzīvotāji darba laikā aicināti zvanīt uz tālruņa numuru – 28642208. Savukārt ārpus darba laika uz šo numuru sūtīt ziņas lietotnē WhatsUpp.
 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->