Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.10.2022 16:34

Jēkabpilī sākas Kamermūzikas dienas 7

Jēkabpilī sākas Kamermūzikas dienas
Skatīt video

Viena no rudens tradīcijām mūzikas jomā Jēkabpilī ir Kamermūzikas dienas, kuru laikā iedzīvotājiem tiek piedāvāts pavadīt dažus drēgnus rudens vakarus, baudot klasisko mūziku. Pasākuma organizators ir Jēkabpils Tautas nama direktors Aigars Godiņš, kurš gadu no gada cenšas saglabāt klausītāju interesi, ik reizi piedāvājot kaut ko jaunu.

Šogad pirmais Kamermūzikas dienu koncerts tapis sadarbībā ar vietējām mūzikas skolām.

“Jebkurš jēkabpilietis noteikti zina, ka viens no Kamermūzikas dienu dalībniekiem vienmēr, katru gadu, ir mūsu pilsētas kamerorķestris, bet šogad radās ideja skaisti, koši sākt svinēt Jēkabpils mūzikas skolas 65 gadu dzimšanas dienu,” stāsta Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka. “Skolas, kuras piedalījās šīsdienas koncertā, – tie ir sadarbības partneri, kas ir vairāku gadu garumā.”

Koncertā klātesošos priecēja audzēkņi un pedagogi no Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Jēkaba Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas, Pļaviņu mūzikas skolas un Viesītes mūzikas un mākslas skolas. Programmā skanēja dažādu laikmetu komponistu mūzika solo instrumentiem, kameransambļiem un balsīm.

Otrajā Kamermūzikas dienu koncertā, kas notiks 26.oktobrī, muzicēs pianists Daumants Liepiņš un vijolniece Madara Liepiņa. Savukārt kamerorķestris, kas parasti ieskandināja Kamermūzikas dienas Jēkabpilī, šogad uzstāsies festivāla pēdējā – trešajā koncertā. Tas būs apvienotais kamerorķestris – Jēkabpils mūzikas skolas bērnu kamerorķestris muzicēs kopā ar Jēkabpils pilsētas kamerorķestri, kurā spēlē profesionāli mākslinieki. “Finansējums mums ir piešķirts, par to mēs esam ļoti pateicīgi un priecīgi,” stāsta Smaida Ščerbicka. “Tā ir milzīga motivācija – gan bērniem, gan profesionāļiem atkal strādāt kopā. Šogad koncerts atšķirsies ar to, ka būs apvienotais orķestris kopā ar mūsu skolas jaunajiem ērģelniekiem.”

Jāpiebilst, ka šogad aprit 15 gadi, kopš Jēkabpilī izskanēja pirmās Kamermūzikas dienas. Festivāls priecē klausītājus gandrīz katru gadu. Iepriekšējos divus gadus tas nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ. Sīkāk ar šī gada Kamermūzikas dienu festivāla programmu var iepazīties Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes mājaslapā un sociālajos tīklos.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 26.10.2022 09:59
Ir zināms prieks. Un zinu arī, kāpēc.
N
Neķītrais masāžists 25.10.2022 18:43
A, cik lielu finansējumu piešķīra un kas?
D
Distihs 25.10.2022 17:39
Par naudu priecīga ir Smaida,
Kamermuzikantus gaida.
J
Jefiņš 25.10.2022 17:26
Īsti nesaprotu kamermūzikas vietu mūzikas pasaulē.
N
Neķītrais masāžists 25.10.2022 18:42
Kamermūzika ir tāda mūzika, ko var atskaņot tikai istabā un iekštelpās. Ārā nekas neskan un zaļumballēs tāpēc to nespēlē.
V
Vovočka 25.10.2022 21:29
Neķītrais masāžists rakstija: Kamermūzika ir tāda mūzika, ko var atskaņot tikai istabā un iekštelpās. Ārā nekas neskan un zaļumballēs tāpēc to nespēlē.
Nav pareizi, kamermūzika ir tāda mūzika, ko atskaņo cietumniekiem!
A
Astro 25.10.2022 16:41
Vakara mūziku baudot,
Klausos klubkrēslā snaužot.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->