Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.03.2024 16:50

Jēkabpilī sācies Jaunās ielas remonts 0

Jēkabpilī sācies Jaunās ielas remonts
Skatīt video

Jēkabpilī šonedēļ ir uzsākts Jaunās ielas remonts. To veic vietējais uzņēmums SIA “Ošukalns”. Pirmais posms, kurā paredzēta būvniecība, ir no Zaļās ielas līdz Jēkaba ielai. Šajā posmā šobrīd ir noteikti satiksmes ierobežojumi. Strādnieki ir uzsākuši vecā asfalta, ietvju un apmaļu demontāžu 150 metru garumā. Uzņēmumā skaidro, ka ielas atjaunošana tiks veikta pakāpeniski, lai gan būs arī tādi brīži, kad darbi norisināsies vairākos posmos vienlaicīgi.

“Šis ir viens no tiem projektiem, kur tiek pārbūvēts pilnīgi viss. Nekas no vecā netiek atstāts, tiek pārbūvētas visas komunikācijas,” stāsta SIA “Ošukalns” būvdarbu vadītājs Valerijs Vargulis. “Ir paredzētas divas asfalta kārtas – 7 centimetru un četru centimetru biezumā. Paredzētas bruģētas ietves, veloceliņš būs kopā ar ietvi.”

Tāpat tiks mainīts ielu apgaismojums. Tas ir divu gadu projekts, kas paredz ielas pilnīgu pārbūvi posmā no Zaļās ielas līdz Viestura ielai. Ņemot vērā darbu apjomu un specifiku, iedzīvotājiem jārēķinās ar neērtībām. Būvnieks sola iedzīvotājus brīdināt par satiksmes ierobežojumiem pirms to noteikšanas katrā ielas posmā.

“Iespēju robežās centīsimies visu izdarīt tā, lai cilvēki varētu piekļūt mājām un darbavietām, bet tas būs problemātiski, jo komunikācijas ir ļoti dziļas,” skaidro Valerijs Vargulis. “Lietus ūdens kanalizācija un sadzīves kanalizācija atrodas četrarpus metru dziļumā, tāpēc te būs lielas tranšejas.”

Blakus atjaunojamajai ielai atrodas Jēkabpils 2.vidusskola, kur katru rītu un pēcpusdienu ir liela satiksmes plūsma saistībā ar skolēnu nogādāšanu uz skolu un uz mājām. Lai gan vislabākais risinājums būtu posmu pretī skolai saremontēt vasaras brīvlaikā, būvnieki pauž bažas, vai līdz vasaras sākumam varēs paspēt tikt līdz konkrētajam posmam.

Kamēr pārbūve tiek veikta ielas sākumā, pārējā posmā SIA “Ošukalns” ir veicis bedrīšu aizlāpīšanu ar frēzēto asfaltu. Uzņēmumā skaidro, ka tas ir pagaidu risinājums, kamēr darbu nav sākusi asfalta rūpnīca. Tiklīdz būs iespējams, bedres pagaidu variantā tiks saremontētas ar karsto asfaltu. Tas tiks darīts, lai autovadītājiem būtu vieglāka pārvietošanās līdz brīdim, kad konkrētajos posmos sāksies pārbūves darbi.

Būvdarbu līgums par Jaunās ielas posma pārbūvi ir noslēgts par līgumcenu – vairāk nekā 2,7 miljoni eiro, ieskaitot PVN. Iepriekš jau informējām, ka projekta finansēšanai Jēkabpils novada pašvaldība ņem aizņēmumu no valsts.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->