Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 22.11.2023 17:39

Jēkabpilī remontē telpas atskurbtuves izveidei 0

Jēkabpilī remontē telpas atskurbtuves izveidei
Skatīt video

Blakus Jēkabpils reģionālajai slimnīcai tiek remontētas telpas ēkā, kur agrāk atradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Jēkabpils brigāžu atbalsta centrs. Tagad telpas tiek atjaunotas, lai tajās izveidotu atskurbtuvi. Lai gan atbilstoši Pašvaldību likuma pārejas noteikumiem atskurbināšanas pakalpojuma pieejamība pašvaldībām ir jānodrošina, sākot ar nākamā gada 1.janvāri, telpu remontdarbi sākās ar nokavēšanos, tādēļ atskurbtuve nebūs gatava līdz 1.janvārim.

“Kavēšanās ir tāpēc, ka neviens nebija pieteicies uz iepirkumu. Tad mēs gājām sarunu procedūras. Protams, ka atrast firmu, kas strādā, nav tik vienkārši. Darbu ir pietiekami daudz visiem,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags.

Pašvaldība līgumu noslēdza ar SIA “BK Māja”, kas veic darbus par vairāk nekā 160 tūkstošiem eiro. Kamēr atskurbtuve nav gatava, iereibušās personas tiks nogādātas Jēkabpils novada pašvaldības policijas pagaidu turēšanas telpās, kur jau līdz šim tiek ievietoti reibumā esošie, tādējādi atskurbināšanas pakalpojums Jēkabpilī jau tagad tiek nodrošināts.

Jaunajās telpās pakalpojums būs pieejams lielākam klientu skaitam vienlaicīgi, telpas būs speciāli paredzētas tieši šādam nolūkam, turklāt atskurbtuve atradīsies blakus Jēkabpils reģionālajai slimnīcai, kas būs atbildīga par pakalpojuma nodrošināšanu.

“Tas, kas, manuprāt, ir visbūtiskākais šajā stāstā, ir jānošķir atskurbšanas pakalpojums no ārstniecības pakalpojumiem. Tās ir divas dažādas lietas,” skaidro Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs. “Slimnīca šajā atskurbtuvē nesniegs ārstniecības pakalpojumus. Tas būs tikai un vienīgi atskurbšanas pakalpojums. Slimnīca ir operators jeb tas, kas uzrauga un ikdienā arī sniedz šo pakalpojumu.”

Plānots, ka atskurbtuvē ikdienā strādās vairāki slimnīcas nodrošināti darbinieki, kā arī viens pašvaldības policists. Savukārt tad, ja atskurbtuvē ievietotajam cilvēkam radīsies veselības problēmas, kas prasa ārstēšanu, tad palīdzības sniegšanā iesaistīsies mediķi. Pagaidām vēl nav zināms, kā notiks atskurbšanas pakalpojumu izmaksu segšana, bet vietvarā jau tagad pauž bažas, ka pašvaldības izmaksas šajā jomā būtiski palielināsies. Plānots, ka jaunā Jēkabpils atskurbtuve darbību sāks nākamā gada 1.martā.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->