Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.11.2022 17:28

Jēkabpilī par tikšanos ar domes vadību – maza iedzīvotāju interese 29

Jēkabpilī par tikšanos ar domes vadību – maza iedzīvotāju interese
Skatīt video

Krustpils kultūras centrā noritējusi Jēkabpils novada domes vadības un speciālistu tikšanās ar iedzīvotājiem. Līdz šim dome bija organizējusi sanāksmes novada mazpilsētās un ciematos, kur bija liela iedzīvotāju interese, bet pirmā tikšanās Jēkabpils pilsētā nebija kupli apmeklēta. Lai gan iedzīvotāju bija ļoti maz, jautājumu domes pārstāvjiem netrūka. Jēkabpiliešus interesēja dažādi saimnieciski jautājumi, tostarp par nepietiekamo tualešu skaitu pilsētā, sevišķi Krustpils pusē. Iedzīvotāji pauda vēlmi salabot tualeti Dārzu ielā, kas šobrīd nedarbojas, kā arī izvietot vēl kādu tualeti Rīgas ielā.

“Mēs uzreiz uzdevām Attīstības pārvaldei apsekot, izdomāt, kā šī tualete Dārzu ielā varētu strādāt, jo tā tur ir, tikai ir ciet,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Es domāju, ka tuvākajā laikā to atrisināsim. Jautājums, protams, ir par siltumu šai tualetei. Ja tualete ir aizsalstoša... Skatīsimies, kā mēs atrisināsim, bet Rīgas ielā, pie zaļā tirdziņa, tualete ir projektā.”

Tāpat izskanēja jautājums, kāpēc Kena parkā esošā sabiedriskā tualete darbojas tikai no pulksten 7:00 līdz 19:00. “Tās ir virsstundas, kas jāmaksā apkopējai, lai tualeti pieskatītu, aizslēgtu,” skaidro Raivis Ragainis. “Un arī šajā variantā, kad tualete strādā nepietiekošas stundas, ļoti bieži notiek vandalisma akti. Ierobežotais darbības laiks saistīts ar to, lai pēc iespējas vairāk izslēgtu šādas lietas.”

Tāpat iedzīvotāji interesējās par to, kādēļ skolēni uz peldēšanas apmācībām tiek vesti uz Līvāniem un Ilūksti, bet ne uz Jēkabpilī esošo Citrus peldbaseinu. Pašvaldībā skaidro, ka peldbaseins nestrādā.

“Lai atvērtu peldbaseinu, īpašnieks pieprasīja katru mēnesi konkrētu summu – vai bērni iet, vai neiet,” skaidro Ragainis. “Pašvaldība tā rīkoties nedrīkst. Pašvaldība veica iepirkumu, bet šis īpašnieks iepirkumā nepiedalījās, līdz ar to mēs nevaram ar viņu noslēgt līgumu par mūsu bērnu apmācību šajā baseinā. Mēs neredzam, kā nodrošināt viņa pieprasīto summu. Baseins ir privātīpašums, kur tiek attīstīts bizness. Pašvaldība var tikai pirkt pakalpojumu."

"Kovida apstākļi šim īpašniekam pamatīgi “iegrieza”," turpina Ragainis. "Mums bija paredzēti finanšu līdzekļi, lai saviem bērniem veiktu apmācību, bet nevarējām to izdarīt, jo klases aizgāja karantīnā. Uzņēmums cieta kaut kādus zaudējumus un nespēja pārorientēties uz citiem klientiem. Šobrīd līgumu neesam noslēguši, uzņēmums ir atvēris SPA zonu, bet baseins nav atvērts.”

Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvji klātesošajiem sniedza informāciju arī par graustu nojaukšanu, par medicīnas speciālistu piesaisti Jēkabpils reģionālajai slimnīcai, lietus ūdens novadīšanas problēmām mikrorajonos un citām tēmām.

Vietvarā uzsver, ka tad, ja novadā tiek pamanīta kāda problēma, par kuru atbildīga pašvaldība, iedzīvotāji aicināti ziņot par to, zvanot uz pašvaldības bezmaksas informatīvo tālruņa numuru: 80 205 008, rakstot WhatsApp aplikācijā: 25 704 444 vai rakstot uz e-pasta adresi: pasts@jekabpils.lv.

Sandra Paegļkalne

L
Laimiņa 06.11.2022 17:22
Zināšanai: kultūra sākas no mazmājiņas...
J
Jēkabpiliete 05.11.2022 14:08
Maza interese? Tas tā vēl skaisti teiks. Un galvenā problēma -līdz cikiem strādā tualete?!
A
Astro 04.11.2022 14:11
Ievēlēti domē tika,
Vēlētāji strādāt lika.
O
Observer 04.11.2022 12:44
Cilvēkiem ir ,,maza interese,, sadarboties ar valsts pārvaldi tikai viena iemesls dēļ - viņi ir pārliecināti, ka viņu viedokli neviens neņems vērā.
Ir vajadzīgs liels laiks un daudzu pozitīvu piemēru pieredze, lai šādu attieksmi mainītu uz labo pusi.
O
Observer 04.11.2022 12:40
Būvējot publiskās tualetes ir jāatceras divas lietas-
-Cilvēkiem bieži vien dabisko vajadzību nokārtošanu ir grūti saskaņot ar tualešu darba grafiku, tāpēc tualetei ir jābūt atvērtai cauru diennakti.
- Kad Maksims Gorkijs sacīja : ,,Cilvēks,, - tas skan lepni... viņš nesaprata, ko runā. Tāpēc tualetes jāprojektē absolūti vandāļ - drošas.
l
lietotājs 04.11.2022 13:06
Nepazīstu M.Rūgto un līdz ar to nezinu kāds viņam sakars ar sabiedriskajām tualetēm, to konstrukciju un ekspluatācijas īpatnībām.
O
Observer 04.11.2022 14:02
lietotājs rakstija: Nepazīstu M.Rūgto un līdz ar to nezinu kāds viņam sakars ar sabiedriskajām tualetēm, to konstrukciju un ekspluatācijas īpatnībām.
Ja nepazīsti - neko neesi zaudējis. Ja nu vienīgi - pieredzi.

Sakars ir vistiešākais - neizpratne par cilvēka dabu ved pie ideālistiskiem, nepareiziem secinājumiem, kuri noved ne vien pie tualešu trūkuma, bet pie daudz briesmīgākām sekām.
z
zinatajs 04.11.2022 08:35
Ragainim laiks pārdomāt par savu darbu, bet labāk būtu atstāt amatu.
J
JurisV 04.11.2022 12:06
Bet tu labāk būtu beidzis stulbus komentārus rakstīt, katram savs :D
T
Tralala 04.11.2022 08:35
DIEMŽĒL.Ar tādu iestādi kā Citruss ir kauns. Tik nolaista vieta vēl nav redzēta,kas attiecas salīdzinājumam uz SPA citās pilsētās.Citrusā ir sajūta kā padomju laika vannasistabā.Ļoti ceru,ka mūsu bērni tur arī nepeldēs pirms neveiks kapitālo remontu.Šeit īsti variantu citu nav kā pašvaldībai celt savu baseinu ar SPĀ centru ,jo tas ļoti labi iederēsies pie Multi halles.Potenciālajiem sportistiem un ne tikai ,kas izmantos halli treniņnometnēm baseins un relax SPĀ ir treniņprogrammās.Diemžēl Citruss tam īsti neatbilst.
Kad ver vaļā kādu biznesu ir jādomā uz priekšu gadi 10.
H
Ha! 04.11.2022 10:16
Ko tu zini par biznesu? Ja domā ka zini, uzpriekšu! Taisi baseinu!
H
Hu ! 04.11.2022 11:11
Ha! rakstija: Ko tu zini par biznesu? Ja domā ka zini, uzpriekšu! Taisi baseinu!
Tādi parasti var pietaisīt tikai sev bikses.
T
Tralala 04.11.2022 11:46
Ha! rakstija: Ko tu zini par biznesu? Ja domā ka zini, uzpriekšu! Taisi baseinu!
Cik privāto baseinu ir Latvijā?
Bizness ir jātaisa ,kas nav plānos balstīt uz valsts vai pašvaldības iestādēm.
A
Astro 04.11.2022 08:11
Sirsniņmājiņa uz goda,
Sēžu siltumā uz poda.
z
zinātājs 04.11.2022 08:06
Īsti nezinu un neatceros, kā bija padomju laikos, bet, kā man stāstīja, publiskās tualetes strādājušas režīmā 00-24 un apmeklētāji paši pēc sevis esot visu sakopuši, un hlorkaļķi pabēruši, un nekādas apkopējas uz pilnu slodzi neesot bijušas. Izpildkomitejas priekšsēdētājs Zeņins esot no saviem padotajiem nozīmējis atbildīgo, kas visas tualetes apskrējis un, ja kas nav bijis labi, ziņojis uz Namu pārvaldi Tužikovam, kas momentā visu nokārtojis.
Par peldbaseinu gan zinu, ko teikt. Pašvaldībai jāatbalsta vietējais bizness un iedzīvotāji grib peldēties nevis braukt uz Līvāniem, bet, kad ir jāpalīdz konkrētajam uzņēmējam, kas dara labu bērniem, viņu vecākiem un citiem, tad kaut kāds iepirkums, kas nav izdarīts, vainīgs! Aiz katra iepirkuma stāv amatpersona. Tad, lūdzu, dariet zināmu, vai tā persona vēl arvien pilda pašvaldību funkcijas un kāpēc?
fu-tū 04.11.2022 08:20
Par visām padomju laiku sabiedriskajām tualetēm Jēkabpilī nezināšu teikt, bet pie autoostas (vecās) esošā bija vienreizēja jau ar savu pamatīgo, monolīta būvi. Vasarā tārpi no tās līda līdz līdz pat iekāpšanas pieturā s , autobusu gaidošajiem pasažieriem. Laikam kādam tualetes apmeklētājam nebija līdzi somā paņemts hlorkaļķis ko iebērt.
B
BBB 06.11.2022 10:13
fu-tū rakstija: Par visām padomju laiku sabiedriskajām tualetēm Jēkabpilī nezināšu teikt, bet pie autoostas (vecās) esošā bija vienreizēja jau ar savu pamatīgo, monolīta būvi. Vasarā tārpi no tās līda līdz līdz pat iekāpšanas pieturā s , autobusu gaidošajiem pasažieriem. Laikam kādam tualetes apmeklētājam nebija lī..
Bet vismaz bija,nevajadzēja kakāt aiz stūra.
O
Observer 03.11.2022 20:23
Centieni izveidot kontaktu ar iedzīvotājiem un daļu atbildības par savu darbību novelt uz iedzīvotāju pleciem izskatās gan ļoti demokrātiski, bet patiesībā dod maz labuma.
Iedzīvotāji ir devuši varu tiem, par kuriem balsoja vēlēšanās, kas arī dod mandātu rīkoties.
Neviens nopietns cilvēks uz jūsu sapulcēm neies, pat neceriet!
S
Skolnieciņš 05.11.2022 21:01
Nu, izmanto demokrātiju - raksti iesniegumus, sūdzības un ierosinājumus. Doties uz klientu apkalpošanas centriem un nes uz turieni visus papīrus. Papildus sūti pielikumus elektroniski.
N
Neķītrais masāžists 03.11.2022 19:35
Bļin, neiegāju tikai tāpēc, ka mazliet sākumu nokavēju un biju iedomājies, ka būs jāstāv kājās! :(
I
Irma 03.11.2022 19:04
Varbūt vajag padomāt pa Salas baseinu

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->