Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.09.2023 18:28

Jēkabpilī norit tradicionālā akcija “Sirds uz trotuāra” 0

Jēkabpilī norit tradicionālā akcija “Sirds uz trotuāra”
Skatīt video

Daudzas Jēkabpils ietves un laukumi šodien tika izkrāšņoti ar dzejas rindām. Pilsētā jau par tradīciju ir kļuvusi Dzejas dienu akcija “Sirds uz trotuāra”, kuras laikā skolēni un pedagogi ar krītiņiem raksta uz bruģa un asfalta sevis izvēlētus dzejoļus. Šāda iniciatīva Jēkabpilī sākās 2011.gadā, un joprojām tajā piedalās daudzi skolu audzēkņi.

“Es izvēlējos dzejoli “Ja tu esi”, man tas likās ļoti iedvesmojošs, jo tajā teikts, ka tad, ka tu esi izredzēts, tu spēsi sēt to, kas ir iecerēts,” saka Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkne Anda. “Es ikdienā nelasu dzeju, bet man liekas, ka septembris ir īstais mēnesis, kad sākt to darīt un ieinteresēt arī citus.”

“Manis izvēlētā dzejoļa autors ir Imants Ziedonis, un dzejoli sauc “Saku jums”, stāsta Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkne Elīna. “Tajā ir par puķi, jēga ir tāda – ja tu vēlies kaut ko, tad tev uz to ir jātiecas. Es atbalstu, ka ir šāda akcija, jo, lai es kaut ko varētu uzrakstīt, man sākumā bija pašai jāmeklē dzejolis. Es lasīju vairākus dzejoļus. Ikdienā es parastu dzeju nelasu, bet tagad es pati izlasīju un arī citi varēs lasīt.”

“Es izvēlējos Imanta Ziedoņa dzejoli “Elpošana”,” stāsta Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkne Sāra. “Tas ir ļoti sarežģīts dzejolis, tur daudz piemin asinis un to, kā notiek elpošana, ka tā ir sāpīga. Es domāju, ka šī akcija ir ļoti laba, jo tā iedvesmo arī citus meklēt dzejoļus un lasīt.”

Dzeja tika rakstīta ne vien skolu pagalmos, bet arī Vecpilsētas laukumā, uz Daugavas aizsargdambja un citās publiskās vietās. Jauniešiem šī akcija patīk, lai gan ir skolēni, kuri ikdienā dzejoļus nelasa.

“Mūsu jaunatne nav iedvesmota lasīt dzejoļus,” savu viedokli pauž Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkne Rūta. “Manā skatījumā šādi pasākumi nemotivē. Jā, ir interesanti lasīt un radoši parādīt, bet es domāju, ka tas neiedvesmo lasīt vairāk.”

Akcijai dots tāds pats nosaukums kā Aleksandra Čaka dzejolim – “Sirds uz trotuāra”, atgādinot, ka pie gājēju kājām šajās dienās ir noklāta dzejnieku jūtu un domu pasaule.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->