Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.12.2023 17:42

Jēkabpilī norit labdarības akcija “Dzīvo vesels” 0

Jēkabpilī norit labdarības akcija “Dzīvo vesels”
Skatīt video

Jēkabpilī šajās dienās notiek labdarības akcija “Dzīvo vesels”. Tās laikā ārsti un medicīnas personāls apvieno spēkus, lai mazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem bez maksas sniegtu ārstniecības pakalpojumus.

Akcija norit Jēkabpils reģionālajā slimnīcā – gan stacionāra, gan poliklīnikas telpās. Lai pacientiem atvieglotu nokļūšanu pie attiecīgā speciālista, izveidota īpaša akcijas reģistrācijas vieta.

“Šodien mēs sagaidām pacientus, kas ir pieteikušies akcijai “Dzīvo vesels” pie ārstiem, kas pieņem poliklīnikā – traumatologiem,” stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas klientu un pacientu reģistratore Lana Kravcova. “Mēs viņus sagaidām, iedodam lapiņas, bahilas un sūtām uz kabinetiem.”

Akcija, kuras laikā ārsti un medicīnas personāls sniedz bezmaksas ārstniecības pakalpojumus pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti un politiski represētajiem, Jēkabpilī jau ir ikgadēja tradīcija – šis ir astotais akcijas gads.

Pasākuma iniciators ir traumatologs-ortopēds Kaspars Ūdris: “Iepriekšējos gados bija ierobežojumi saistībā ar kovida laiku, tāpēc nācās procesu uz brītiņu atlikt. Šobrīd mēs cenšamies ieiet atpakaļ tajā režīmā, kādā mēs darījām agrāk, un atjaunot mūsu plānus.”

Šogad dalību labdarības akcijā ir apstiprinājuši ārvalstu traumatologi-ortopēdi un, kā ierasts, akcijai atsaukušies vairāki kolēģi no Latvijas – traumatologs-ortopēds Dmitrijs Kirejevs, anesteziologs Āris Graudiņš, traumatologs-ortopēds Rafaels Visams, kā arī ārsti no Jēkabpils reģionālās slimnīcas – traumatologi-ortopēdi Kaspars Ūdris, Aldis Šperliņš, ķirurgs Juris Larnovskis, slimnīcas anesteziologs Mareks Andruškevičs un Oleksandr Bilousov, ārsta palīgi Arnis Greizis, Aleksandrs Sapavalovs, fizioterapeite Ieva Vosele. Konsultāciju un operāciju nodrošināšanai akcijā iesaistās Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dienas stacionāra, Ķirurģijas nodaļas un Operāciju bloka personāls.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad lielākā daļa ārstu, kas iesaistās akcijā, ir traumatologi-ortopēdi. Šodien, 7.decembrī, notika konsultāciju diena, kad speciālisti konsultēja pacientus ar locītavu deģeneratīvajām izmaiņām, traumām vai muskuļa cīpslu, saišu plīsumiem, kā arī citām problēmām. Traumatologs-ortopēds Aldis Šperliņš, kurš akcijā piedalās jau kopš pirmā gada, uzsver, ka šāds pasākums ir ļoti labs, jo lielākā daļa pacientu ierodas ar jau ielaistām kaitēm.

“Slimnieki netiek pie ārstiem rindu dēļ vai materiālu iemeslu dēļ,” skaidro Aldis Šperliņš. “Braukšana no laukiem un tikšana pie ārsta ir grūta un dārga. Viss kopā rada to, ka cilvēks, ja vēl var paiet, ir gatavs ciest līdz pēdējam, sevišķi lauku cilvēks, kurš pieradis visu laiku strādāt.”

Vilnis ieradies pie ārsta no Dunavas: “Man ir problēma ar muguru, man taisīja operāciju, arī kājā ir taisītas operācijas. Moka sāpes, “uz zālēm” jādzīvo. Paldies, ka ārsti atbrauca!”

“Akciju vērtēju ļoti labi, vismaz pensionāri un invalīdi var tikt,” saka Vija – paciente no Jēkabpils. “Es esmu ieradusies pie traumatologa, jo man sāp spranda.”

Traumatologu-ortopēdu pacientiem, kuriem būs nepieciešamas ķirurģiskas manipulācijas, rītdien, 8.decembrī, tiks veiktas bezmaksas operācijas. Šodien viņiem bez maksas tika veiktas analīzes, kardiogramma, plaušu rentgens un anesteziologa konsultācija.

“Konsultācijās mēs pārrunājam pacienta veselības stāvokli un optimizējam iespēju robežās, lai operācijas laikā veselības stāvoklis būtu maksimāli labs,” stāsta akcijas dalībnieks – anesteziologs-reanimatologs Mareks Andruškevičs. “Tāpat mēs izrunājam anestēzijas taktiku un to, kā tieši pacientam ir jāgatavojas operācijai.”

Labdarības akcijā bezmaksas pārbaudes tiek nodrošinātas arī cilvēkiem ar redzes problēmām. Optometristi veic redzes pārbaudi, nepieciešamības gadījumā izraksta brilles, tāpat akcijas laikā tiek izmērīts acu iekšējais spiediens un uztaisīts tīklenes attēls.

“Kā uzņēmums mēs akcijā piedalāmies jau otro reizi, bet man personīgi šī ir pirmā pieredze kā optometristam šajā akcijā,” stāsta optometriste Jeļena Stūriška. “Mērķis ir ļoti jauks, ka mēs varam palīdzēt, jo mēs 80 procentus uztveram ar redzi, līdz ar to redze ir ļoti svarīga maņa, kuru ir vērts regulāri pārbaudīt. Ne vienmēr visiem izdodas to regulāri izdarīt. Vismaz mazam pulkam mēs piedāvājam to izdarīt šīs akcijas laikā.”

Iedzīvotāji aktīvi izmantoja iespēju pārbaudīt redzi.

Vija ieradusies no Pļaviņām: “Man agrāk bija acu operācija, tagad domāju – varbūt kaut ko uzlabos, varbūt nē. Atbraucu pakonsultēties. Izdevība jāizmanto.”

Aktuālā informācija akcijas pirmās dienas noslēgumā:

Akcijas pirmajā dienā uz konsultācijām un pārbaudēm bija pieteikušies 77 pacienti, bet pieci no viņiem neieradās. No 72 pacientiem 55 saņēma traumatologa-ortopēda konsultāciju, pieci – ķirurga konsultāciju, savukārt 12 iedzīvotājiem tika pārbaudīta redze. Piektdien redzes pārbaudes plānots veikt vēl 14 akcijas dalībniekiem.

Desmit pacientiem tika piedāvāts 8.decembrī veikt bezmaksas operāciju, bet trīs pacienti atteicās, lai gan viņiem, jau piesakoties dalībai akcijā, tika uzsvērts, ka jābūt gatavam operācijai. Rezultātā piektdien tiks veiktas septiņas bezmaksas operācijas – trīs traumatoloģiskās operācijas, trīs trūces operācijas, savukārt vienā gadījumā tiks operēts lokāls izaugums.

Sandra Paegļkalne

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->