Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 22.02.2023 15:03

Jēkabpilī norisinājusies Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde 13

Jēkabpilī norisinājusies Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde
Skatīt video

Krustpils pilī norisinājusies Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde, kurā piedalījās arī Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. Daļa sēdes dalībnieku piedalījās attālināti, izmantojot Microsoft Teams programmu. Sākumā Kultūras ministrijas pārstāvji informēja sēdes dalībniekus par aktuālākajiem jautājumiem kultūras jomā. Klātesošos visvairāk interesēja gatavošanās Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Pašvaldību pārstāvji pauda bažas, vai ar valsts piešķirto finansējumu pietiks dalībnieku ēdināšanai, vai arī vietvarām būs par ēdināšanu jāpiemaksā. Tāpat vairāku pašvaldību vadītāji pauda satraukumu par svētku dalībnieku nogādāšanu uz Rīgu. Vēl tika spriests par finansējuma trūkumu Zemgales Plānošanas reģiona darbības nodrošināšanai, kā arī tika pieņemti grozījumi Plānošanas reģiona budžetā.

Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padome nolēma atbalstīt apvienoto Zemgales un Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci, piešķirot finansējumu konkursa balvu fondam, tāpat arī tika nolemts piedalīties vairākos projektos, tostarp projektā “Aktīvas un veselīgas novecošanas veicināšana”, kas paredz dažādas aktivitātes senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, lai veicinātu viņu veselību un ilgāku dzīvi ārpus aprūpes iestādēm. Vēl tika lemts piedalīties projektā “Vietējo kopienu daudzfunkcionālo centru attīstība”, kas paredz veicināt sociāli ekonomisko iekļaušanu bērniem un jauniešiem no nelabvēlīgām ģimenēm. Abi projekti tiks īstenoti Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā. Sēdes dalībnieki tika informēti par Eiropas Savienības fondu 2021.-2027.gada plānošanas perioda Uzraudzības komitejā izskatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem. Tāpat darba kārtībā bija vēl vairāki jautājumi.

Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomē darbojas Raivis Ragainis, tāpat arī Aizkraukles novada, Bauskas novada, Dobeles novada, Jelgavas novada un Jelgavas valstspilsētas pašvaldību vadītāji.

k
kNN 24.02.2023 02:31
Gaumes jautājums telpas iekārtotājam ir bijis vājā rakstura iezīme.
O
Observer 23.02.2023 10:57
Interesanti vērot, ka ir ļaudis, kas uzdrošinās lietot jēdzienu ,,plānošana,, ... brīdī, kad apzināti tiek jaukti plāni visā pasaulē.

Mans ieteikums - ,,plānojiet,, pēc iespējas mazāk jaukties ekonomiski aktīvo ļaužu darbībā, jo tikai un vienīgi viņu veiksme un pienesums jums dos arī iespēju organizēt kaut kādus dekoratīvus pasākumus.
z
zinātājs 23.02.2023 08:53
Zināms, ka viss noveco, bet vai tāpēc būtu jārīko attīstības sēde un jādomā, kā to izdarīt veselīgāk, nezinu, jo primārais ir vecēšanās process.
J
Jautajums 22.02.2023 22:08
Kas tā par sievieti Ragainim pa kreisi ?
z
zinātājs 23.02.2023 08:51
Spriežot pēc video, rodas iespaids, ka pat Ragainis nezina, kas viņa ir.
V
Vietējais 22.02.2023 20:28
Par kādiem plāniem te vispār var runāt, ja jāraud pat par naudas trūkumu pašdarbnieku nogādāšanai uz svētkiem. Visticamāk citos novados tās pašas problēmas, nav naudas, jo lauvas tiesu noēd uzblīdusī pašvaldību darbinieku armija. Daudziem darboņiem bērni beidz skolas, jārada amati atkal un atkal. Būtu runājuši kā novados attīstīt ražošanu, kā veidot jaunas darba vietas, kā sākt pelnīt. Nē, atkal kur ņemt naudu, kā pārdalīt,kur izdiedelēt...
N
Neķītrais masāžists 22.02.2023 20:13
Gan jau pa visiem kaut ko izštukoja. :D
A
Astro 22.02.2023 18:11
Ragainis no pašu domes,
Pastāstīja savas domas.
J
Jefiņš 22.02.2023 16:47
Ko visi sēž tik bēdīgi kā pie mātes zārka.
D
Distihs 22.02.2023 16:39
Nesagaidot dažu blēdi.
Atklāj Attīstības sēdi.
J
Jocīgie 22.02.2023 15:30
Plāno un plāno, gadu desmitiem! Un cilvēkiem dzives kvalitate tā arī nav uzlabojusies! Plāni ir, nauda ir, bet rezultātu nav!
A
Astro 22.02.2023 15:25
Pašvaldībām radās bažas,
Svētku sakarā bij dažas,
Vai pietiks naudas ēdienreizēm,
Vai nemocīs ar vēdergraizēm.
A
Astro 22.02.2023 15:15
Pie finansējuma,ja tiksim,
Veci nekad nepaliksim.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->