Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.05.2024 18:24

Jēkabpilī norisinājies vieglatlētikas čempionāts 0

Jēkabpilī norisinājies vieglatlētikas čempionāts
Skatīt video

Jēkabpils stadionā divu dienu garumā valdīja sacensību gars – pilsētā pulcējās sportisti no Latvijas un Lietuvas, lai piedalītos Jēkabpils novada atklātajā čempionātā vieglatlētikā. Šāds pasākums noritējis jau 33. reizi. Tā ir ikgadēja tradīcija, kas veltīta trīs izcilu sportistu piemiņai.

“Pirmais sportists ir Pēteris Zeltiņš,” stāsta sacensību organizators un galvenais tiesnesis Aivars Noris. “Viņš gan ir pļaviņietis, bet ir startējis no Jēkabpils pilsētas. 1956. gadā viņš startēja Olimpiskajās spēlēs Helsinkos. Viņš bija vienīgais vieglatlēts no mūsu novada, kurš ir startējis Olimpiskajās spēlēs. Sacensības veltītas arī Jurim Bērziņam, kurš pirmais Latvijā lodes grūšanā sasniedza 17 metrus – 17,02 metri un uzstādīja Latvijas rekordu lodes grūšanā. Viņa treneris bija Francis Sjomkāns. Franci Sjomkānu laikam Jēkabpilī visi zina. Viņš ir mūsu nopelniem bagātais Jēkabpils 3. vidusskolas skolotājs un treneris, kuram ir daudz dažādu izcilu audzēkņu.”

Citus gadus čempionāts notika tikai vienu dienu, bet pirmo reizi pasākums tiek organizēts divas dienas pēc kārtas.

“Šogad mēs izdomājām citu formātu, lai varētu piesaistīt vairāk disciplīnu, lai varētu atbraukt augstākas klases sportisti,” skaidro Aivars Noris.

Gan sievietēm, gan vīriešiem starts tika dots 19 disciplīnās. Sportisti sacentās trīssoļlēkšanā, šķēpa mešanā, augstlēkšanā, lodes grūšanā, dažādu distanču skrējienos un citās kategorijās.

“Es ļoti augstu vērtēju, ka ir iespēja visiem startēt un piedalīties. Ļoti patīkami,” saka sacensību dalībnieks Ginters Lūsa no Valmieras.

“Es ļoti novērtēju šo iespēju, it īpaši atbraukt uz tādu stadionu, kur es pats nekad neesmu startējis,” saka sportists Aleksandrs Vaskops no Kuldīgas. “Šis stadions esot ļoti labs, es tā dzirdēju. Ko tādu es vēl nebiju redzējis. Jā, šo iespēju ļoti novērtēju.”

Jēkabpils novadu čempionātā pārstāvēja 35 sportisti, kuri izcīnīja kopumā 16 medaļas – četras zelta, astoņas sudraba un četras bronzas. Divas sudraba godalgas jēkabpiliešiem sarūpēja Eduards Soroka – trīssoļlēkšanā pieaugušajiem un šķēpa mešanā.

“Ar vieglatlētiku jau nodarbojos septiņus gadus,” stāsta Eduards Soroka. “Piesaistīja tas, ka gribējās kustēties, un manā pilsētā visvairāk piesaistīja vieglatlētika, tāpēc arī aizgāju pamēģināt. Tīri labi sanāca, un turpinu joprojām nodarboties. Pašam patīk augstlēkšana, tāllēkšana, arī trīssolis. Principā visas disciplīnas ir labas, arī mest patīk – disks, šķēps, bet tagad vairāk pievēršos lēkšanai.”

Vieglatlētikas čempionātā kopumā piedalījās 225 dalībnieki. Sacensības organizēja Jēkabpils Sporta centrs.

Jēkabpils novadu pārstāvošo sportistu rezultāti

Uz visaugstākā pakāpiena kāpa Edvarts Eglītis augstlēkšanā pieaugušajiem (1,90 m, treneris Ainis Raubiškis), Dagmāra Midzene augstlēkšanā pieaugušajiem (1,66 m, treneris A. Raubiškis), Paula Zvaigzne lodes grūšanā U-16 (10,60 m, treneris Aivars Noris) un Normunds Ivzāns 3000 m soļošanā pieaugušajiem (13:44.95).

Sudraba medaļas izcīnīja Eduards Soroka trīssoļlēkšanā pieaugušajiem (13,75 m) un šķēpa mešanā (45,06m, treneris A. Noris), Jūlija Vēvere 3000 m skrējienā (11:34,21), Sēlijas Sporta skolas komanda: Jānis Rubins, Igors Orlovs, Mārtiņš Geižāns, Guntars Gremze 4x100m stafešu skrējienā (49,95 sek., trenere Madara Nagle-Galdiņa), Dinija Šķeltiņa lodes grūšanā (9,27 m, trenere M. Nagle-Galdiņa), Ieva Mežale šķēpa mešanā U-16 (26,87 m trenere Tatjana Donāne), Mārtiņš Geižāns šķēpa mešana U-16 (34,42 m, trenere M. Nagle-Galdiņa) un Raivo Mikušāns 110 m barjeras (19,90 sek., trenere M. Nagle-Galdiņa)

Bronzas medaļas saņēma Agate Miglāne 3000 m skrējienā (12:36.02, treneris A. Noris), Edvīns Voitiņš augstlēkšanā (1,85 m), Annija Bogdanova šķēpa mešanā (30,46m treneris A. Noris) un Hanna Teicāne šķēpa mešanā U-16 (26,80 m, trenere T. Donāne)

Sacensību augstvērtīgāko rezultātu tabulas sestajā pozīcijā ierindojās Dagmāras Midzenes augstlēkšanas sasniegums (888 WA punkti).

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->