Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 04.10.2023 16:31

Jēkabpilī no bada nāves izglābj kaķi 0

Jēkabpilī no bada nāves izglābj kaķi
Skatīt video

Rudais runcis, kurš šobrīd ir pabarots, padzirdīts un aprūpēts Jēkabpils dzīvnieku patversmē, vēl pirms dažām dienām cīnījās par dzīvību pats savā mājoklī. Viņš bija atstāts viens bez ēdiena un dzēriena, turklāt uz balkona. Vispirms kaimiņi regulāri dzirdēja skaļi ņaudam kaķi. Tad tika noskaidrots, ka skaņas nāk no piektā stāva balkona – no dzīvokļa, kuru īrnieki bija pametuši pirms divām nedēļām parādu dēļ.

“Lejas kaimiņi bija teikuši, ka mums tur augšā neviens nedzīvo, ka tur kāds esot izlikts no mājas, līdz ar to nolēmām, ka jāzvana policijai,” stāsta kaimiņiene Linda. “Es nedomāju gaidīt, kad atbrauks policija, es izlēmu, ka varētu mēģināt viņu barot. Noskrūvēju birstei kātu un pie kāta ar linu diegu piesēju vistas stilbu. Pa apakšējo balkona malu, kur ir rievainas šķirbas, mēģināju to bakstīt iekšā. Kaķis noreaģēja un sagrāba ēdienu. Tā es viņam izbaroju kādus četrus stilbus.”

Dzīvnieku baroja arī citi kaimiņi, metot viņam ēdienu no citiem logiem un balkoniem. Konkrētais dzīvoklis pieder pašvaldībai, un dzīvokļa durvis šobrīd ir aizzīmogotas. Kad Jēkabpils novada pašvaldības policijas darbinieki ieradās notikuma vietā, tika pieņemts lēmums durvis uzlauzt.

“Mēs iekļuvām dzīvoklī,” stāsta Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska. “Es domāju, ka dzīvoklis bija pamests ilgāku laiku nekā divas nedēļas, jo visas drēbes bija uz zemes, kanalizācijas sistēma bija aizsprostota, bija neciešama smaka un insekti. Balkona durvis bija ciet, uz balkona mēs atradām kaķīti. Viņš bija netīrs, savēlušos spalvu, vēderiņš iekritis. Protams, kaķis bija bez barības, bez ūdens. Tā nu mēs viņu ievietojām būrī un nogādājām patversmē.”

“Iespējams, ka viņu vienkārši negribēja jaunajā dzīvesvietā, ka viņš bija traucēklis,” savu viedokli pauž kaimiņiene Linda.

Vetārsta veiktajā pārbaudē noskaidrots, ka mincis jau ir seniors – runcim varētu būt aptuveni 12 gadi. Tagad viņš ir drošībā, pievienojies plašajai murrājošo patversmes iemītnieku saimei. Tikmēr pašvaldības policija uzsākusi administratīvo lietvedību par dzīvnieka labturības prasību pārkāpumiem.

“Kaķīti nedrīkst atstāt bez svaiga ūdens, bez pilnvērtīgas barības,” skaidro Inga Ostrovska. “Kaķim vismaz reizi divās dienās ir jānodrošina cilvēka klātbūtne. Šie visi pārkāpumi ir konstatēti. Mājdzīvnieka īpašniece ir noskaidrota, un dzīvnieka īpašniece tiks saukta pie administratīvās atbildības.”

Dzīvnieku aizsardzības likumā noteikts, ka par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem fizisku personu var sodīt ar naudas sodu līdz 1750 eiro.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->