Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.01.2023 12:56

Jēkabpilī neadekvāts vīrietis sabojā skatuves aprīkojumu, izjaucot Jaungada nakts pasākumu 55

Jēkabpilī neadekvāts vīrietis sabojā skatuves aprīkojumu, izjaucot Jaungada nakts pasākumu
Skatīt video Foto: ekrānšāviņš no aculiecinieka video

Jēkabpilī 2023.gada sagaidīšanas pasākums nenoritēja, kā plānots. Brīdī, kad uz skatuves norisinājās uguns šovs, kāds vīrietis pa darbiniekiem paredzētajām kāpnēm uzkāpa uz skatuves un sāka demolēt aparatūru.

“Apmeklētājs sāka patvaļīgi, agresīvi darboties, salaužot tehnisko aprīkojumu, kas bija paredzēts vakara turpinājumam,” stāsta Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes direktore Antra Skutele. “Tās bija 20-30 sekundes, ko viņš paguva pavadīt uz skatuves līdz aizturēšanas brīdim, bet pa šo laika sprīdi viņš paguva nopietni radīt bojājumus tehnikai, kas bija mūsu pakalpojuma sniedzēja tehnika. Tehnisko nodarījumu dēļ bija jāpārtrauc pasākums, to turpināt mēs vairs nevarējām sabojātās aparatūras dēļ. Dīdžejs nevarēja pilnvērtīgi darboties, viņš bija tikai iesācis. Pēc uguns šova bija plānota dīdžeja ballīte, kas nevarēja notikt.”

Agresīvo vīrieti aizturēja Valsts policijas pārstāvji, kuri bija klāt pasākumā, bet tālāk no notikuma vietas, tādēļ arī vīrietis varēja netraucēti tikt uz skatuves. Jēkabpils novada Kultūras pārvalde drošības nodrošināšanu pasākumā bija uzticējusi Jēkabpils novada pašvaldības policijai, bet notikuma brīdī tur neatradās neviens pašvaldības policists.

Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis skaidro: “Tajā brīdī bija izsaukums no Jēkabpils slimnīcas, ka tur ir agresīvs pacients. Mūsējie bija aizbraukuši uz turieni, jo mums vienalga jānodrošina drošības pasākumi. Sanāca idiotiski, bet neko neizdarīsi. Tāda likuma sakritība, ka tajā brīdī bija izsaukums arī uz slimnīcu.”

Pašvaldības policijā skaidro, ka viņiem esot pārāk maz cilvēkresursu, tādēļ šādos pasākumos organizatoriem būtu papildus jāpiesaista arī apsardzes firma. Kultūras pārvaldē uzsver, ka viss tika darīts atbilstoši noteikumiem, bet, ņemot vērā pieredzi, turpmāk tikšot pievērsta pastiprināta uzmanība drošībai. Incidenta rezultātā zaudējumi radušies gan uzņēmumam, kam pieder bojātā tehnika, gan Kultūras pārvaldei.

Skaidro Antra Skutele: “Mūsu zaudējumi ir nenotikušais pasākums, kurš, neskatoties uz to, ka tas nevarēja notikt, bija ar izdevumiem. Visi pasākumi ir apdrošināti, arī šis pasākums bija apdrošināts. Mēs sazinājāmies ar apdrošinātājiem, risināsim tālāk jautājumu par savu tiešo zaudējumu segšanas iespējām.”

Valsts policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess par mantas iznīcināšanu un bojāšanu. Aizturētais ir dzimis 1998.gadā. Viņš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Jāpiebilst, ka vīrietim alkohola reibums netika konstatēts, bet ir nozīmēta narkotisko vielu ekspertīze.

Sandra Paegļkalne

j
ja kas 04.01.2023 14:12
Nesaprotu,kāpēc pasākumus organizē kultūras pārvalde ?Vismaz Sēlija rotā organizēšanā pat tuvumā nelaida vietējos kultūras darbiniekus un visādu muļķību pietika, nepārzinot vietējo situāciju.Pirms vairākiem gadiem Zvejnieklīcī šo svētkus organizēja Sēlpils kultūras nams un svētki bija izdevušies un skaisti.Arī pilsētā ir taču divi kultūras nami,kas var organizēt pasākumus un kultūras pārvaldei vajadzētu vien veikt koordinējošās funkcijas.Kādreizējiem lauku novadiem to veica viens cilvēks un pašdarbības kolektīvu skatēs bija vienmēr klāt,bet tagad jaunā kultūras pārvaldes vadība pat nevīžo uz Viesīti atbraukt, lai iepazītos ar teātru un vokālo ansambļu snieguma līmeni.Dzirdēju,ka lauku kultūras namiem piegriezīšot skābekli ,tad jau kultūras pārvaldē jāpalielina štati un algas,lai nākošajā reizē Jēkabpils tiek pie Eiropas kultūras stūŗēšanas :)))))) Štunts par tiem laukiem ! Ja kas- reforma rullē :)))))))
J
Janka 03.01.2023 18:31
Par visu ir atbildīgs organizators. Ir jāspēj paredzēt arī šādi gadījumi. Kā rakstīts BD policijas priekšnieks pat netika uzklausīts. Visgudreļu vadība?!
R
Ragūnozaķa 04.01.2023 11:40
Principā pareizi. Kurš gan cits var būt atbildīgs, ja ne organizators! Organizators taču ir ,,sertificēts,, ! Tātad viņam ir jāparedz gan nepieciešamais policistu skaits, gan barjeru izvietojums, gan visas citas lietas.
B
Brrr 03.01.2023 16:49
PAR LAIMI šie objekti netika mesti pūlī, tas varētu būt pat ar ļoti traģiskām sekām...PAR LAIMi!
p
prioritātes ar kājām gaisā 03.01.2023 15:14
Kad vajadzēja vakcinēties pret covidu,vakcinēšanas centrā pie katrām durvīm stāvēja pa diviem zemessargiem,it kā zekus cilvēkus vaktēja!
z
zinātājs 03.01.2023 12:49
Redzēju viņu, biju tur, bet nezinu, kas tas par puisi. Dīvainākais tas, ka arī neviens man zināms policists neatklāja, kā viņu sauc, kur dzīvo un strādā.
J
Ja kas 03.01.2023 10:48
Pie Salceviča un Krapa nekas tāds nenotika! Ragainis ar vietniekiem nav savā vietā!
V
Vilis 03.01.2023 11:38
Šis esot bijis Krapa uzsūtīts? Tā runā. ? Iepriekš minētā laikā būtu tikai kājas visiem apturējis, tā kā pat nepamanītu- nu slapjš paliek slapjš - lietus vai cisi-cisu, i nesaprastu. A te ekrānu apgāza.
P
Pareizaisjautājums 03.01.2023 11:40
Kādam daunim ir jābūt, lai uzskatītu, ka vietējā pašvaldības uzdevums ir uzņemties atbildību par katru pilsētas idiotu?
a
atbilde 03.01.2023 11:46
Pareizaisjautājums rakstija: Kādam daunim ir jābūt, lai uzskatītu, ka vietējā pašvaldības uzdevums ir uzņemties atbildību par katru pilsētas idiotu?
Spriežot pēc komentāru satura, tad pilsētā dauņi mums ir tikpat cik idiotu. DDD
a
arī... 03.01.2023 12:35
Pareizaisjautājums rakstija: Kādam daunim ir jābūt, lai uzskatītu, ka vietējā pašvaldības uzdevums ir uzņemties atbildību par katru pilsētas idiotu?
Daunīšu skaitu pilsētā, (vismaz tuvināti%) var noskaidrot paskaitot atbilstošos plusojumus vai mīnusojumus pie komentāriem. :DDDD
J
Juriste 04.01.2023 22:37
Pareizaisjautājums rakstija: Kādam daunim ir jābūt, lai uzskatītu, ka vietējā pašvaldības uzdevums ir uzņemties atbildību par katru pilsētas idiotu?
Par visu ir atbildīgs pasākuma organizators. Šajā gadījumā dome.
Z
Zinātājs 02.01.2023 22:30
Jo tālāk, jo bēdīgāk! Priekšnieks ar savu vietnieku kuplo pulku netiek ar darbā galā. Varbūt samazināt algas?
k
ko dara? 02.01.2023 22:40
Ko dara Izgl.kultūras komiteja?
K
Kaktuss 04.01.2023 22:38
ko dara? rakstija: Ko dara Izgl.kultūras komiteja?
Saņem piķi.
s
secinājums 02.01.2023 22:04
1. Par visu ir jāatbild Kultūras pārvaldei kā organizatoriem un vadītājai jāatkāpjas no amata!
2. Ja izpilddirektors un Domes n-tie vietnieki gribēja ietaupīt naudu, lai nenodrošinātu skatuves apsardzi ar jurid. sastādītu līgumu par apmaksu, tad organizatori,tas ir Kultūras pārvalde,nebija tiesīga organizēt pasākumu un pakļaut briesmām apmeklētājus.
3. Iztapīga pakļaušanās priekšniecībai ir likumsakarīgs rezultāts.
M
Mežabrālis 02.01.2023 22:27
Ne tur ir problēma. Varam rakstīt līgumus cik patīk un plāsties savā starpā. Tas neko nelīdzēs. Nozombētais vatņiks neieredz Latviju kā tādu, tas visu graus un demolēs visur kur acis rāda, ar cerību, ka drīz tādi paši šakāļi velsies iekšā pāri austrumu robežai.
S
Secinājums 03.01.2023 10:04
Mežabrālis rakstija: Ne tur ir problēma. Varam rakstīt līgumus cik patīk un plāsties savā starpā. Tas neko nelīdzēs. Nozombētais vatņiks neieredz Latviju kā tādu, tas visu graus un demolēs visur kur acis rāda, ar cerību, ka drīz tādi paši šakāļi velsies iekšā pāri austrumu robežai.
Tāpēc arī vajag kārtīgi darīt savu tiešo darbu un slēgt līgumus par drošu apsardzi un apmeklētāju drošību!
p
piekrītu 03.01.2023 10:53
Mežabrālis rakstija: Ne tur ir problēma. Varam rakstīt līgumus cik patīk un plāsties savā starpā. Tas neko nelīdzēs. Nozombētais vatņiks neieredz Latviju kā tādu, tas visu graus un demolēs visur kur acis rāda, ar cerību, ka drīz tādi paši šakāļi velsies iekšā pāri austrumu robežai.
Tu pateici precīzi un precīzāk nav iespējams.
M
Mežabrālis 02.01.2023 21:58
Surkuli, izmet to sūdu no Latvijas, rīt var būt par vēlu!
A
Anti 03.01.2023 11:32
Tu esi mežacūka, nevis mežabrālis.
z
zenons 02.01.2023 21:17
Var jau visādi atrunāties bet par drošību jārūpējas pašvaldibai ar visiem daudzajiem vietniekiem ieskaitot.
N
Neķītrais masāžists 02.01.2023 21:03
Kaut kā galīgi tas viss pie pakaļas, jo manis tur nebija.:D
v
vepris 03.01.2023 09:57
Ne mana cūka, ne mana druva.
M
Milda 02.01.2023 20:59
Nu, ja tā nopietni ... visi muzikanti kaut reizi ir dabūjuši karot ar iedzērušiem pasākumu apmeklētājiem, tāpēc pieeja skatuvei jau nu varēja būt kaut kā norobežota.
Šeit tiek runāts par kaut kādām kāpnēm... kas traucē šādas kāpnes noņemt? Visi taču uz skatuves!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->