Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.10.2023 18:16

Jēkabpilī naktīs samazina ielu apgaismojumu, dažviet mazajās ieliņās to izslēdz pilnībā 0

Jēkabpilī naktīs samazina ielu apgaismojumu, dažviet mazajās ieliņās to izslēdz pilnībā
Skatīt video

Lai taupītu elektrību, Jēkabpils pilsētā nakts stundās tiek samazināts ielu apgaismojums, dažviet tas tiek izslēgts pilnībā. Vietās, kur tas tehniski iespējams, no pulksten 22:00 līdz 5:30 tiek izslēgts katrs otrais vai katrs trešais gaismeklis, pārējiem samazinot spilgtumu par 20 līdz 30 procentiem. Šāda kārtība neapmierina daļu iedzīvotāju, jo ir cilvēki, kuriem darba laiks beidzas pēc pulksten 22:00 un nākas uz mājām iet pa tumsu. Pašvaldībā skaidro, ka tiks apsvērta iespēja taupības režīmu ieslēgt nedaudz vēlāk – nevis 22:00, bet 22:30. Tāpat tiks meklēts risinājums, kā apgaismojuma ieslēgšanas un izslēgšanas laiku pieskaņot konkrētās dienas laika apstākļiem.

“Saulainā dienā jau 7:00 ir ļoti gaišs, bet lietainā dienā vēl ir melna tumsa,” saka Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Runāsim, kā to sakārtot, lai varam sekot līdzi atkarībā no laika apstākļiem. Ja vakarpusē pēkšņi apmācas, tad tiešām jau šķiet, ka ir pārāk tumšs.”

Vēl lielāka neapmierinātība ir mazo ieliņu iedzīvotājiem, jo tajās ielās, kur ir vienas fāzes elektrības pieslēgums, apgaismojums nakts stundās tiek izslēgts pilnībā, tādēļ ka tehniski nav iespējams izslēgt tikai daļu gaismekļu. Pašvaldībā skaidro, ka pagaidām šo situāciju nevarot atrisināt. Savukārt citādi ir ar tiem gadījumiem, kad diennakts tumšajā laikā apgaismojuma nav ielās, kur tam vajadzētu būt.

“Iespējams, ka apgaismojums kādās ieliņās paliek neieslēgts, jo nenostrādā kaut kādi releji, nenostrādā kādi gaismas mērītāji,” skaidro Raivis Ragainis. “Ja mums ir informācija, mēs uzreiz problēmu risinām. Ja nav informācijas, tad ir grūti. Ja ir apgaismojuma problēmas kādā konkrētā ielā, lūdzu, dodiet informāciju!”

Informāciju par apgaismojuma problēmām konkrētās ielās ārpus darba laika var sniegt, rakstot WhatsApp ziņu uz SIA “Jēkabpils pakalpojumi” tālruņa numuru 28 642 208, ja iespējams, pievienojot foto vai video materiālu. Darba laikā uz šo numuru var arī zvanīt.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->