Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.04.2024 12:39

Jēkabpilī Lieldienas svin ar koncertu, tradīcijām un raibo pavasara tirgu 0

Jēkabpilī Lieldienas svin ar koncertu, tradīcijām un raibo pavasara tirgu
Skatīt video

Lieldienas Jēkabpilī ieskandināja vietējie amatiermākslas kolektīvi, kuri pasākuma apmeklētājiem dāvāja krāšņu koncertu. Tajā dejoja, dziedāja un muzicēja gan pieaugušie, gan bērnu un jauniešu kolektīvu pārstāvji.

Kamēr Kena parka estrādē norisinājās koncerts un rotaļas, citviet parka teritorijā apmeklētāji piedalījās dažādās svētku aktivitātēs, piemēram, Lieldienu olu krāsošanā. Līdzīgi kā citus gadus, olas tika krāsotas atbilstoši senču tradīcijām – sīpolu mizās. Turpat blakus varēja apskatīt un paglaudīt trušus no mini zoo “Karlīnas”, kā arī aplūkot dažādu putnu olas.

Uz sportiskām aktivitātēm aicināja Jēkabpils Sporta centrs. Bērni piedalījās stafetēs, spēlēja lielās galda spēles un veica citus uzdevumus. Liela interese bija par Namdara darbnīcas piedāvājumu – senajiem koka darbarīkiem. Gan lieli, gan mazi varēja izmēģināt zāģēšanu, ēvelēšanu, kalšanu un citas ar koku saistītas nodarbes.

Tāpat bija iespēja pastaigāt ar koka kājām – ķekatām, kā arī piedalīties tradicionālajā olu ripināšanas aktivitātē. Savukārt Stulpiņu saimniecība piedāvāja pavizināties zirga un ponija mugurā.

“Mēs bijām uz laukumiņa, tirdziņu paskatījāmies, olas paripinājām, tagad krāsojam,” stāsta pasākuma apmeklētāja Sanita. “Pasākums ir ļoti labs, domāju, ka ir interesants arī bērniem, viņiem ļoti patīk dzīvnieciņi, patīk aiziet uz laukumiņu.”

“Viss bija ļoti jauki un interesanti, padomāts arī par jaunākajiem,” saka apmeklētāja Undīne.

“Mēs apmeklējām ar mazmeitiņu zaķīšus, viņai ļoti patīk, tad spēlējām visas atraktīvās spēlītes, olas ripinājām. Apskatījāmies visapkārt. Ļoti forši!” savu viedokli pauž jēkabpiliete Kristīne.

Vienlaikus ar pasākumu notika arī Lielās dienas raibais pavasara tirgus, kurā savus amata darinājumus un mājražojumus andelēja tirgotāji no dažādām Latvijas malām.

“Gretasshop.lv” pārstāvis Ilvars no Jēkabpils stāsta: “Mēs taisām sojas vaska sveces betona traukos. Visu taisa mana sieva. Betonu liek iekšā speciālās formās, kad sacietē, ņem ārā un tad kaltē virs krāsns. Kad izkalst, tad lej iekšā sojas vasku. Tā arī top šīs sveces. Tajās ir ieguldīts ļoti liels darbs.”

SIA “Burkānciems” pārstāve Rūta no Ļaudonas pagasta piedāvāja dažādus sierus: “Mēs gatavojam govs piena sierus, govs piena puscietos sierus, arī kamambēru, ko var iegādāties pie mums.”

Tirdziņā savu produkciju piedāvāja arī tālāki andelētāji, piemēram, no Kuldīgas novada bija ieradies Andis ar dažādiem koka izstrādājumiem.

“Gatavoju no oša, gobas, arī bērzs šad tad trāpās,” skaidro Andis. “Izgatavot dēlīti ir visātrākais, jo to tikai noēvelē, apzāģē, apfrēzē un pēc tam apstrādā ar lineļļu, tad noslīpē. Visgrūtāk ir izgatavot servēšanas trauku, kur viducīti un visu pārējo jāizņem ārā. Cilvēki tos ir iecienījuši viņus. Servēšanas trauks no A līdz Z, ja vienu taisa, tad top kādās 40 minūtēs.”

Lieldienu tirdziņā bija arī pītie grozi, tekstilizstrādājumi un dažādi citi darinājumi.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->